Problem Kocioł okofen „opary wiatru”

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Axoul
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 28
Rejestracja: 17/02/18, 21:13

Re: Problem z kotłem „oddymiającym” w Okofen




przez Axoul » 09/04/18, 18:02

Tak, powiedziałem sobie.
Tak, jest wystarczająco dużo miejsca,
A potem działało dobrze przez półtora roku 1 i tymczasem nic się nie zmieniło w pokoju.
Testowałem przy otwartych drzwiach garażu, sprawdziłem, czy wejście do kominka jest czyste, a małe otwory na poziomie palnika.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Problem z kotłem „oddymiającym” w Okofen




przez Did67 » 09/04/18, 18:49

Właśnie dlatego myślę o wentylatorze, który, jeśli nie obraca się dobrze, staje się główną przeszkodą. Biorąc pod uwagę konfigurację wymienników w kotle kondensacyjnym, bez wentylacji, to nie działa! W przeciwieństwie do zwykłego pieca na drewno, dla którego wystarczy naturalny ciąg.
0 x
ahom318
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 06/11/20, 19:11

Re: Problem z kotłem „oddymiającym” w Okofen




przez ahom318 » 06/11/20, 19:25

bjr do wszystkiego mam pelletmatic 15kw i kończy mi się z dużą ilością niespalonego pelletu w popielniczce czy to ten sam problem? mój nie jest kondensacją? dzięki za rady i odpowiedzi
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Problem z kotłem „oddymiającym” w Okofen




przez Did67 » 06/11/20, 21:34

To chyba problem podczas zapłonu ...

Może tak być w przypadku, gdy peletki są bardziej wilgotne niż oczekiwano (wilgotność poniżej 10%). W przypadku nieudanego zapłonu ponownie uruchamia „program”. Zaczyna się od „napełnienia” płyty palnika, tak aby pelety znajdowały się blisko zapalarki; Jeśli to się powtórzy, płyta może się przepełnić ...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 374