Domu na wodór

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9773
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2638

Re: Dom z wodorem




przez sicetaitsimple » 08/04/18, 16:16

BaudouinLabrique napisał:Próbujesz uwierzyć, że elektryczność jądrowa ma szary ślad niższy niż PV; nic nie jest bardziej złe:

„[...]badanie, które odnosi się (wspomniane również przez ADME w Przewodniku czynników emisji), to badanie Benjamina K. Sovacool z Uniwersytetu w Singapurze, którego wyniki są jeszcze większe. Wykazał, że emisje C02 można przypisać średnie wytwarzanie energii jądrowej 66gr / CO2 / kWh na podstawie krytycznego przeglądu badań 103 poświęconych temu zagadnieniu. 38% emisji CO2 w sektorze wynika z wydobycia rudy uranu, pakowania i transportu.



Ach, polecam przeczytanie tego wątku:
/-i-węglowo-jądrowej emisje-co-w-co2 kWh-cyfrowy PWC-EDF-ADEME-Stanford-t15536-50.html energie kopalne jądrowej

o słynnym studium Sovacool napisałem tam: po przeczytaniu:

[i] Wiadomość wysłana przez sicetaitsimple »02 / 02 / 18, 19: 51
Słynne badanie Sovacool znajduje się tutaj:

http://www.nirs.org/climate/background/sovacoo ... ar_ghg.pdf

Nie jest interesujące czytać, aby zrozumieć cykl.

Jednakże:

- identyfikuje badania 103
- eliminuje 40, ponieważ mają więcej niż dziesięć lat
- eliminuje 9, ponieważ są płatne lub po japońsku ...
- eliminuje 35, ponieważ metodologia tego nie zadowala.
- więc nadal istnieją 19, w tym 3 z Storm Van Leeuwen, 3 daje kadzi identyczne wyniki, w górnej części zakresu.

Dziwne, prawda? Czy możemy głosować na 3 raz, gdy są wyborcy 17?

0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9773
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2638

Re: Dom z wodorem




przez sicetaitsimple » 08/04/18, 16:19

BaudouinLabrique napisał:Czas powrotu CO² to koncepcja pleonastyczna! Nigdy nie widziałem takiej koncepcji, jak to nazywasz. Nic w sieci i dlatego wymyślasz pomysł!



Jeśli nic nie rozumiesz, nie mogę wiele dla ciebie zrobić .....
0 x
Avatar de l'utilisateur
phil12
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 530
Rejestracja: 05/10/09, 13:58
Lokalizacja: Occitanie
x 156

Re: Dom z wodorem




przez phil12 » 08/04/18, 17:08

BaudouinLabrique napisał:
phil12 napisał:- panele fotowoltaiczne. Co gorsza, emitują one, importowane z krajów, w których energia to głównie węgiel, więcej CO2 na kWh niż nasza francuska energia elektryczna ...
Kto to za nonsens! [Img] https://www.econologie.com/forums/ buźki / smutny
wciąż historie liczników konieczne jest wprowadzenie małej aktualizacji danych [img] https://www.econologie.com/forums/ smileys / mait

„Rada ds. Energii Zrównoważonego Budownictwa”, którą jesteś, nie powinna mówić takich bzdur (a zatem nie jest po stronie, którą wyznaczasz):

« Elle [szara energia] uczy nas, że czas zwrotu energii całego systemu fotowoltaicznego (modułów, ale także kabli, ramek i narzędzi elektronicznych) waha się od 19 do 40 miesięcy w zależności od nasłonecznienia systemu. montowany na dachu i od 32 do 56 miesięcy dla systemu montowanego na elewacji (pionowy) ". Szara energia paneli fotowoltaicznych

« Wynika z tego, że energia szara wymagana przez instalację fotowoltaiczną jest kompensowana już po półtora roku (= 887 / 574). Jeśli moduły fotowoltaiczne są produkowane w Chinach, energia szarej instalacji fotowoltaicznej jest amortyzowana po latach 2,2 (= 1257 / 574). Podczas minimalnego okresu użytkowania 30 lat instalacja fotowoltaiczna oszczędza 14 i 20 własnej szarej energii ".
Otrzymane pomysły



A dla mnie jest to jeszcze mniej, ponieważ jest to moduł do śledzenia PV, który wytwarza około 20% więcej niż inne systemy


Dlaczego tak wiele nienawiści jest dokładnie tym, co powiedziałem, albo źle odczytałeś, albo mój post mógł nie być jasny, ale to nie pozwala ci na to : Evil: klimat na niektórych wątkach jest naprawdę zepsuty, powodzenia (spróbuj rumianku to działa)

Idź dobry wiatr!
0 x
Doradztwo w zakresie zrównoważonej energii w budownictwie
http://www.philippeservices.net/
Bardal
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 509
Rejestracja: 01/07/16, 10:41
Lokalizacja: I 56 45
x 198

Re: Dom z wodorem




przez Bardal » 08/04/18, 17:51

sicetaitsimple napisał:
BaudouinLabrique napisał:Czas powrotu CO² to koncepcja pleonastyczna! Nigdy nie widziałem takiej koncepcji, jak to nazywasz. Nic w sieci i dlatego wymyślasz pomysł!



Jeśli nic nie rozumiesz, nie mogę wiele dla ciebie zrobić .....


Jednak bardzo łatwo jest zrozumieć:

- panel fotowoltaiczny potrzebuje około 2 lat, aby „zrefundować” swoją zawartą w nim energię (chyba wszyscy się z tym zgadzają)

- jeśli wytwarza 1000 kWh rocznie, oznacza to, że zużył 2000 kWh na budowę

- wyprodukowany w Chinach, gdzie energia elektryczna jest zasadniczo oparta na węglu (tj. 1000g CO2 emitowanego na kWh), panel ten będzie zatem odpowiedzialny za 2000 kg CO2 (tj. 2 ton)

- jeśli będzie trwał 25 lat, wytworzy 25 000 kWh, tj. emisję CO2 2000 kg / 25000 = 80 g CO2 na kWh

Poważne badania (na przykład P.Scherrer Institute, Szwajcaria i wiemy, że Szwajcarzy są znani ze swojej powagi) pokazują, że we Francji poprzez integrację wszystkich źródeł węgla (szara energia, paliwo, demontaż, odpady ... ) emituje energię jądrową między 6 a 8 g CO2 na kWh na podstawie okresu eksploatacji 40 lat (jeśli jest więcej niż lat 40, nieznacznie się zmniejsza). Nawiasem mówiąc, wiatr i woda są mniej więcej takie same: gaz to 440g, a węgiel 1000g.

Dlatego PV emituje około 10 razy więcej CO2 niż energia jądrowa, wiatrowa lub wodna; we Francji nie ma sensu instalować tego, jest drogi, produkuje, kiedy chce, obciąża saldo handlowe i jest brzydki ... i emituje GHG ...
Z drugiej strony w Niemczech można tego bronić (elektryczność opiera się głównie na węglu brunatnym); także w Chinach ...

Wniosek: zanim głupio naśladujesz sąsiada lub ślepo śledzisz kampanie reklamowe, musisz pomyśleć trochę ...

PS To rozumowanie dotyczy tylko krajów o niskiej emisji CO2 (jest ich niewiele; Francja, Norwegia, Szwecja, Szwajcaria ...) oraz paneli fotowoltaicznych produkowanych w krajach o wysokiej emisji dwutlenku węgla (stanowią one większość , zwłaszcza w Chinach i na Dalekim Wschodzie, gdzie te panele są produkowane).

Ps 2: Baudouin Labrique, mój drogi przyjacielu, odtąd nie będziesz mógł powiedzieć, że nie wiedziałeś i że nie było go w Internecie
1 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9773
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2638

Re: Dom z wodorem




przez sicetaitsimple » 08/04/18, 18:29

Dziękuję za cierpliwość i to wytłumaczenie, czasami czasem zakochuję się w złej wierze lub głupocie (wszyscy wybiorą)!

Idealnie byłoby rzeczywiście wyprodukować panele we Francji i zainstalować je w Chinach, niestety nie sądzę, aby było to zgodne z duchem czasu! To powiedziawszy o mojej wiedzy, że Chiny zainstalowały 50GW PV w 2017, mogą być w dobrym kręgu, ale pojawienie się danych dotyczących emisji zajmie trochę czasu.

Co do reszty (poza CO2), nie do końca zgadzam się z Pańską analizą dotyczącą zainteresowania rozwojem PV we Francji, pod warunkiem, że jest ona „uzasadniona”. O ile mi wiadomo, ostatnie zaproszenia do składania ofert wyniosły około 55 EUR / MWh, co staje się bardzo przystępne, z zastrzeżeniem postępów w rozsądnej cenie.
0 x
Bardal
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 509
Rejestracja: 01/07/16, 10:41
Lokalizacja: I 56 45
x 198

Re: Dom z wodorem




przez Bardal » 08/04/18, 20:27

sicetaitsimple napisał:Dziękuję za cierpliwość i to wytłumaczenie, czasami czasem zakochuję się w złej wierze lub głupocie (wszyscy wybiorą)!

Idealnie byłoby rzeczywiście wyprodukować panele we Francji i zainstalować je w Chinach, niestety nie sądzę, aby było to zgodne z duchem czasu! To powiedziawszy o mojej wiedzy, że Chiny zainstalowały 50GW PV w 2017, mogą być w dobrym kręgu, ale pojawienie się danych dotyczących emisji zajmie trochę czasu.

Co do reszty (poza CO2), nie do końca zgadzam się z Pańską analizą dotyczącą zainteresowania rozwojem PV we Francji, pod warunkiem, że jest ona „uzasadniona”. O ile mi wiadomo, ostatnie zaproszenia do składania ofert wyniosły około 55 EUR / MWh, co staje się bardzo przystępne, z zastrzeżeniem postępów w rozsądnej cenie.


Mówiąc tak, możemy dołączyć ... Ale

- jeśli ponosimy konkurencyjne koszty produkcji, nie musimy dotować instalacji fotowoltaicznych; wielu inwestorów nie ma wątpliwości, że z przyjemnością sprzedadzą swoją produkcję, gdy będzie ona dostępna, na przykład zimą (kiedy niebo nie będzie zachmurzone) o godzinie 14 lub latem, gdy Francja (lub Niemcy) drży z zimna i próbuje się ogrzać ...

- jeśli sprawiedliwy „podatek węglowy” zostanie skutecznie przegłosowany i wdrożony (tak jak ja osobiście życzę), cena produkcji zostanie odpowiednio zwiększona; byłby to jednak jedyny sposób na inteligentną regulację rynku energii, w szczególności energii elektrycznej ...

- główne pytanie pozostaje przede wszystkim: ile jest ceniona negawat, i jaki jest najbardziej ekonomiczny i najbardziej wiarygodny sposób przejścia na dekarbonizację zużycia energii we Francji i na świecie; Innymi słowy, czy musimy za wszelką cenę walczyć o znalezienie innych źródeł energii, czy też musimy wyobrazić sobie sposoby oszczędzania tej energii? Mam kilka bardzo mocnych pomysłów na to pytanie ...

Ale muszę marzyć ...
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9773
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2638

Re: Dom z wodorem




przez sicetaitsimple » 08/04/18, 22:14

bardal napisał:- jeśli ponosimy konkurencyjne koszty produkcji, nie musimy dotować instalacji fotowoltaicznych; wielu inwestorów nie ma wątpliwości, że z przyjemnością sprzedadzą swoją produkcję, gdy będzie ona dostępna, na przykład zimą (kiedy niebo nie będzie zachmurzone) o godzinie 14 lub latem, gdy Francja (lub Niemcy) drży z zimna i próbuje się ogrzać ...

- jeśli sprawiedliwy „podatek węglowy” zostanie skutecznie przegłosowany i wdrożony (tak jak ja osobiście życzę), cena produkcji zostanie odpowiednio zwiększona; byłby to jednak jedyny sposób na inteligentną regulację rynku energii, w szczególności energii elektrycznej ...

- główne pytanie pozostaje przede wszystkim: ile jest ceniona negawat, i jaki jest najbardziej ekonomiczny i najbardziej wiarygodny sposób przejścia na dekarbonizację zużycia energii we Francji i na świecie; Innymi słowy, czy musimy za wszelką cenę walczyć o znalezienie innych źródeł energii, czy też musimy wyobrazić sobie sposoby oszczędzania tej energii? Mam kilka bardzo mocnych pomysłów na to pytanie ...

Ale muszę marzyć ...


- co do dotacji, zgadzam się w zasadzie, że w przeszłości bardzo „walczyłem” z absolutnie nieracjonalnymi cenami zakupu z okresu około 2010 roku. Przeszłość to przeszłość, trzeba zapłacić. Interesuje mnie dzisiaj, kiedy dochodzimy do około 50 lub 60 € / MWh, to jest oczywiste, nawet jeśli tę stawkę gwarantuje dodatkowe wynagrodzenie (dotacja) w stosunku do ceny rynkowej. W przypadku „nowego atomu”, poza Flamanville 3, i tak będzie to to samo pytanie.

-tak, PV produkowane szczególnie latem! Stąd moja „rekomendacja” dotycząca bycia „rozsądnym”. Jeśli od kwietnia do września we Francji moglibyśmy wyeliminować całą produkcję energii elektrycznej z węgla lub gazu, to dobrze, PV zrobiłaby, co w jej mocy, w okresie październik-marzec.

-Nie mam problemu z podatkiem węglowym od produkcji energii elektrycznej, pod warunkiem, że jest to podatek europejski. Na razie nie jest wygrana ....

- Négawatt tak, oczywiście, ale wolę Négatep!
0 x
Brunofr
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 21/08/21, 11:39
x 2

Re: Dom z wodorem




przez Brunofr » 21/08/21, 12:03

Witam,

Zgodnie z Dyrektywą Europejską 2014/34/UE, wodór jest klasyfikowany w kategorii IIC Grupy Gazów… w tej samej kategorii co acetylen, najniebezpieczniejszy gaz…

Ta instalacja de facto podlega europejskiej dyrektywie dotyczącej urządzeń ciśnieniowych (dawniej PED) ... i przy ponad 100 barach (g) już jesteśmy w obszarze wysokiego ciśnienia.

tu chodzi o aspekt regulacyjny

Chciałbym również wiedzieć, w jaki sposób Twój instalator będzie certyfikować (patrz instrukcje powyżej) cały montaż wraz z towarzyszącą dokumentacją techniczną, która potwierdza, że ​​​​montaż spełnia podstawowe wymagania bezpieczeństwa? ... a co z deklaracją instalacji do twojego ubezpieczyciela?
2 x
Fabrice Paille
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 11
Rejestracja: 11/11/21, 10:07
Lokalizacja: 69 Loara nad Rodanem
x 7

Re: Dom z wodorem




przez Fabrice Paille » 12/11/21, 09:13

Halo
brunofr napisał:Witam,

Chciałbym również wiedzieć, w jaki sposób Twój instalator będzie certyfikować (patrz instrukcje powyżej) cały montaż wraz z towarzyszącą dokumentacją techniczną, która potwierdza, że ​​​​montaż spełnia podstawowe wymagania bezpieczeństwa? ... a co z deklaracją instalacji do twojego ubezpieczyciela?


zgadzam się z Tobą

Potrzebny będzie cały zespół ze stali nierdzewnej 316 z produktami typu swagelock, regulatorem H2 i wieloma zaworami bezpieczeństwa, a wszystko to z otworami wentylacyjnymi zebranymi i plującymi na dach. Wszystko w ołowianej szafie, żeby nikt nie mógł jej dotknąć. Dość powiedzieć, że w mieście nie żyje. W przemyśle, kto mówi, że H2 mówi, że czujniki H2 i kontrolowana wentylacja, a to kosztuje.

Całość z rzemieślnikiem posiadającym materiał i autoryzację. I to już nie jest akredytacja gazu ziemnego.

Wreszcie drażliwy problem z dostawą: ciężarówką, nieopłacalna. Na butli B50 to 60 kg na 10 000 l (50 l przy 200 barach), waga butli z gazem?

Ale zwłaszcza H2, kiedy sprawy szaleją, nie jest to mała eksplozja gazu ziemnego. W firmie, którą znam, mikrowyciek H2 zdetonował algeco... Po prostu mikrowyciek. Przy 4% w powietrzu od czasu do czasu i pierdzi.

Najodpowiedniejszym rozwiązaniem byłoby postąpić tak, jak robią to Japończycy: wzbogacić gaz sieciowy w H2.

Cordialement

Fabrice
http://maison.electrique.free.fr/
1 x
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Dom z wodorem




przez ABC2019 » 12/11/21, 09:56

mało znany aspekt wodoru: jest „pośrednim” gazem cieplarnianym. To znaczy, że sam w sobie nie powoduje efektu cieplarnianego (nie pochłania termicznej podczerwieni Ziemi, jej częstotliwość drgań jest zbyt wysoka). Z drugiej strony, jeśli przedostanie się do atmosfery, co jest nieuniknione, reaguje chemicznie z wolnymi rodnikami, które zapewniają niszczenie gazów cieplarnianych, takich jak metan i ozon, a tym samym zwiększają ich stężenie w stanie stacjonarnym (co stanowi bilans produkcji). i zniszczenie). W pewnym sensie nie jest GHG, ale chroni niektóre GHG (nie dotyczy to CO2, który nie jest niszczony przez radykalne reakcje).

https://www.futura-sciences.com/planete ... que-94724/
1 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google Adsense [Bot] i goście 406