Potrzebujesz porady ... Jakie ustawienia dla kotła na pelet?

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68

Re: Potrzebujesz porady ... Jakie ustawienia dla kotła na pelet?




przez Dirk Pitt » 22/03/18, 10:08

Naprawdę przestrzegam przed wymianą kotła na pellet na mocniejszy.
są szanse, że to zły pomysł.
w kotle na pellet to nie to samo co w kotle na olej czy gaz to nie jest "kto więcej da ten mniej"
kocioł olejowy lub gazowy o mocy 30 kW nie ma problemu z dostarczeniem tylko 5 kW
to nie jest ta sama piosenka dla kotła na pelety.
Mówię tym bardziej, że Twój diag mnie zaskakuje, skoro widzisz, że się zatrzymuje.
gdyby był niewymiarowy, ALE dobrze wyregulowany, byłby „pełny” przy pełnej mocy i nie byłby w stanie wytworzyć wymaganej temperatury początkowej.
Z tego co rozumiem, tak nie jest.
Zachęcam do pełnego zrozumienia tego, co się dzieje i zmodyfikowania ustawień w celu lepszego reagowania na potrzeby.
0 x
Obraz
Kliknij mój podpis
Phil532140
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 39
Rejestracja: 01/03/18, 14:49

Re: Potrzebujesz porady ... Jakie ustawienia dla kotła na pelet?




przez Phil532140 » 22/03/18, 13:32

Witaj Dirku Pitcie
Skontaktowałem się z fabryką w Austrii. Poradzili mi przywrócenie ustawień fabrycznych i przetestowanie.
Z tego co przed chwilą zaobserwowałem: Objętość powietrza (w tłumaczeniu "francuskim" mierzona sondą objętości powietrza?) miałaby wartość, która jest za mała... Twoim zdaniem jaka to jest?? Zatykanie? Problem z uszczelnieniem?
Dziękuję.
Philippe.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Potrzebujesz porady ... Jakie ustawienia dla kotła na pelet?




przez Did67 » 22/03/18, 14:03

Nie wierzę, że nie ma czujnika objętości powietrza?

Myślę, że ustawienia pochodzą z prędkości wentylatora / wakuometru ???

Mniej więcej zgadzamy się co do diagnozy: niewystarczająca ilość powietrza do spalania... Tylko dlaczego? To pytanie zadajemy sobie od samego początku!

PS: Zgadzam się w 1% z Dirkiem Pittem w kwestii zasilania! O niewystarczającej mocy można mówić tylko wtedy, gdy kocioł na pelety pracuje na pełnych obrotach (maksymalna modulacja), bez zatrzymywania się, a obliczona temperatura zasilania (wymagana) nie jest wtedy osiągana... Tak nie jest...
0 x
Phil532140
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 39
Rejestracja: 01/03/18, 14:49

Re: Potrzebujesz porady ... Jakie ustawienia dla kotła na pelet?




przez Phil532140 » 22/03/18, 14:19

To czujnik przepływu powietrza. Hapério radzi mi go wyczyścić...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Potrzebujesz porady ... Jakie ustawienia dla kotła na pelet?




przez Did67 » 22/03/18, 14:24

Przepraszam, pomyliłem się z inną dyskusją na temat Okofen SMART...

To rzeczywiście poważny tor, ponieważ prawidłowe dawkowanie powietrza do spalania w stosunku do odmierzonego dozowania pelletu jest warunkiem dobrego spalania, a co za tym idzie dobrej sprawności i poprawnej pracy! A do tego elektronika musi mieć właściwe informacje!
0 x
Phil532140
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 39
Rejestracja: 01/03/18, 14:49

Re: Potrzebujesz porady ... Jakie ustawienia dla kotła na pelet?




przez Phil532140 » 26/03/18, 04:29

Powrót moich weekendowych dociekań:
Będąc nowicjuszem, takim jak ja, możesz skoncentrować się na tym, co nie jest najważniejsze... W tym przypadku skupiłem się na elektronicznym sterowaniu bojlerem, a nie na tym, co było nie tak z samym czajnikiem.
Za radą firmy Hapero przeprowadziłem więc kilka testów. Przepływ powietrza nie jest wystarczająco duży. Po rozebraniu wentylatora i zauważeniu ładnego zapchania (popiołu) zrobiłem doraźne czyszczenie górnej części kotła. Zauważyłem, że niektóre plomby były w złym stanie. W szczególności wentylatora i drzwiczek grzejnika... Nie sądziłem, że uszczelnienie jest tak ważne? Roll:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Potrzebujesz porady ... Jakie ustawienia dla kotła na pelet?




przez Did67 » 26/03/18, 09:29

Benh si: optymalne spalanie uzyskuje się na kotle peletowym poprzez jak najlepsze dozowanie ilości doprowadzanego drewna ORAZ ilości tlenu potrzebnego do jego spalenia, wszystko opiera się na dobrej wentylacji (i braku przeszkód w powietrzu okrążenie). Jednak przepływy powietrza są bardzo szybko zakłócane, jeśli kanały są zatkane, wentylator zatkany...
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68

Re: Potrzebujesz porady ... Jakie ustawienia dla kotła na pelet?




przez Dirk Pitt » 26/03/18, 14:42

Dziwi mnie również to, że producenci nie zastosowali membrany na wlocie powietrza, aby zniewolić wentylator od natężenia przepływu w celu skompensowania wahań spadku ciśnienia.
membrana jest prostym i dość niezawodnym elementem szeroko stosowanym w przemyśle.
0 x
Obraz

Kliknij mój podpis
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Potrzebujesz porady ... Jakie ustawienia dla kotła na pelet?




przez Did67 » 26/03/18, 17:19

W Okofen nie wiem czy manometr nie spełnia tej roli ??? Nie wiem, czy dane, które dostarcza, są zintegrowane z algorytmem i czy prędkość wentylatora nie koryguje się tak, aby przejść do wartości nominalnej ????
0 x
Phil532140
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 39
Rejestracja: 01/03/18, 14:49

Re: Potrzebujesz porady ... Jakie ustawienia dla kotła na pelet?




przez Phil532140 » 03/04/18, 19:01

Cóż, żeby informować na bieżąco, uszczelki zamówione, w przyszłym tygodniu roczny przegląd, skorzystam z okazji i zrobię kurs demontażu/czyszczenia/ponownego montażu : Lol:
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google [Bot] i goście 328