Prawdziwe bankomaty lub inx?

Innowacje, pomysły lub patenty na rzecz zrównoważonego rozwoju. Spadek zużycia energii, redukcja zanieczyszczeń, poprawa wydajności lub procesów ... Mity lub rzeczywistość o wynalazkach z przeszłości lub przyszłości: wynalazki Tesli, Newmana, Perendeva, Galeya, Beardena, cold fusion ...
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12298
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963

Re: Maszyny na prawdziwą gotówkę czy intox??




przez Ahmed » 24/02/18, 20:50

Tak, ale gdzie?

Skoro zgodnie z twoim rozumowaniem możliwe jest wstrzyknięcie ponownie w górę, to dlaczego nie popchnąć logiki dalej, co natychmiast pokaże ci, że nieskończona energia pojawia się nie wiadomo skąd... Cofając się w innym kierunku, z tej obserwacji szybko wyciągasz wnioski że to, co nie jest prawdą po x pętlach, nie jest prawdą już po jednej... : Wink:
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
BaudouinLabrique
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 318
Rejestracja: 11/02/18, 18:17
Lokalizacja: Hainaut (Belgia)
x 54

Re: podniesienie COP pompy ciepła




przez BaudouinLabrique » 25/02/18, 08:41

sicetaitsimple napisał:
BaudouinLabrique napisał:
sicetaitsimple napisał:kocham "odwołanie"!
No to policz sobie, nie mam elementów!

Jakie elementy są potrzebne do wykonania obliczeń?
NB Nie będę w stanie odpowiedzieć na twoje przyszłe wiadomości przed jutrzejszym południem

Ach dobrze w takim razie! Nie jutro przed południem? Miło jest dać mi 16:00, aby ci odpowiedzieć!
Nie, to do ciebie należy obliczenie, nigdy nie jesteś bardziej przekonany niż wtedy, gdy ubrudzisz sobie ręce.

Teraz jeszcze znajduję chwilę czasu na wpisy.
Moja proza ​​na pewno nie oznaczała, że ​​miałeś czas do 16:XNUMX, żeby mi odpowiedzieć! Musisz wiedzieć, jak mnie czytać
i nie oskarżaj mnie o moje intencje!
sicetaitsimple napisał:Więc oblicz wzrost temperatury wody z glikolem, jeśli podgrzejesz ją mocą jednego kW, powiesz nam później.

Myślałem, że biorąc pod uwagę twoje pretensje i konkretne twierdzenia, mogłeś to zrobić...

Z mojej strony nie bardzo wiem jak to zrobić, bo nie znam się na termodynamice...
0 x
«Są tacy, którzy widzą rzeczy takimi, jakie są i zastanawiają się, dlaczego. Ja widzę ich takimi, jakimi mogliby być i mówię sobie: czemu nie! (Sir Bernard Shaw)
« Przyszłość należy do tych, którzy dostrzegają możliwości, zanim staną się one oczywiste. (Theodore Levitt).
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9772
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2638

Re: podniesienie COP pompy ciepła




przez sicetaitsimple » 25/02/18, 09:46

BaudouinLabrique napisał:
Z mojej strony nie bardzo wiem jak to zrobić, bo nie znam się na termodynamice...


Przede wszystkim poprawiam mały błąd popełniony powyżej, gdy napisałem „Jeśli dzisiaj Twoje zapotrzebowanie na ogrzewanie wynosi na przykład 6 kW przy współczynniku COP równym 3, pozyskujesz 4,5 kW z ziemi i zużywasz 1,5 kW energii elektrycznej.. To 4 kW wydobyte z ziemi i 2 energii elektrycznej.

Jeśli nie wiesz, jest to denerwujące. Czy znasz natężenie przepływu w pętli solanki? I po prostu sprawdzić, jaka jest obecnie temperatura na wlocie i wylocie pompy ciepła?
0 x
Avatar de l'utilisateur
BaudouinLabrique
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 318
Rejestracja: 11/02/18, 18:17
Lokalizacja: Hainaut (Belgia)
x 54

Re: podniesienie COP pompy ciepła




przez BaudouinLabrique » 25/02/18, 12:46

sicetaitsimple napisał:
BaudouinLabrique napisał:
Z mojej strony nie bardzo wiem jak to zrobić, bo nie znam się na termodynamice...


Przede wszystkim poprawiam mały błąd popełniony powyżej, gdy napisałem „Jeśli dzisiaj Twoje zapotrzebowanie na ogrzewanie wynosi na przykład 6 kW przy współczynniku COP równym 3, pozyskujesz 4,5 kW z ziemi i zużywasz 1,5 kW energii elektrycznej.. To 4 kW wydobyte z ziemi i 2 energii elektrycznej.

Jeśli nie wiesz, jest to denerwujące. Czy znasz natężenie przepływu w pętli solanki? I po prostu sprawdzić, jaka jest obecnie temperatura na wlocie i wylocie pompy ciepła?

Charakterystyka obiegu solanki

- natężenie przepływu: od 800 do 1.500 l/h (cała woda zgromadzona w ziemi jest wówczas wykorzystywana nieco częściej niż raz na godzinę), a więc od 13 do 25 l/min
- ciśnienie: od 1 do 1,5 bara
- średnica rury: wewnętrzna: 2,5 cm / zewnętrzna: 3 cm

Temperatura:
* wylot pompy ciepła: 45°
*wlot wody solankowej: 0°
Ostatnio edytowane przez BaudouinLabrique 25 / 02 / 18, 13: 01, 1 edytowany raz.
0 x
«Są tacy, którzy widzą rzeczy takimi, jakie są i zastanawiają się, dlaczego. Ja widzę ich takimi, jakimi mogliby być i mówię sobie: czemu nie! (Sir Bernard Shaw)
« Przyszłość należy do tych, którzy dostrzegają możliwości, zanim staną się one oczywiste. (Theodore Levitt).
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9772
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2638

Re: podniesienie COP pompy ciepła




przez sicetaitsimple » 25/02/18, 12:55

BaudouinLabrique napisał:
sicetaitsimple napisał:
Jeśli nie wiesz, jest to denerwujące. Czy znasz natężenie przepływu w pętli solanki? I po prostu sprawdzić, jaka jest obecnie temperatura na wlocie i wylocie pompy ciepła?

Charakterystyka obiegu solanki

- natężenie przepływu: od 800 do 1.500 l/h (cała woda zgromadzona w ziemi jest wówczas wykorzystywana nieco częściej niż raz na godzinę), a więc od 13 do 25 l/min


Czy przepływ jest zmienny? Już masz pomysł, czy centrala podaje wartość (powinna być maksymalna).

A temperatury na wlocie i wylocie pompy ciepła po stronie solanki w tej chwili?
0 x
Avatar de l'utilisateur
BaudouinLabrique
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 318
Rejestracja: 11/02/18, 18:17
Lokalizacja: Hainaut (Belgia)
x 54

Re: podniesienie COP pompy ciepła




przez BaudouinLabrique » 25/02/18, 13:04

sicetaitsimple napisał:
BaudouinLabrique napisał:
sicetaitsimple napisał:
Jeśli nie wiesz, jest to denerwujące. Czy znasz natężenie przepływu w pętli solanki? I po prostu sprawdzić, jaka jest obecnie temperatura na wlocie i wylocie pompy ciepła?

Charakterystyka obiegu solanki

- natężenie przepływu: od 800 do 1.500 l/h (cała woda zgromadzona w ziemi jest wówczas wykorzystywana nieco częściej niż raz na godzinę), a więc od 13 do 25 l/min


Czy przepływ jest zmienny? Już masz pomysł, czy centrala podaje wartość (powinna być maksymalna).

A temperatury na wlocie i wylocie pompy ciepła po stronie solanki w tej chwili?


Tutaj umieściłem różne parametry:

Jeśli chodzi o moją pompę ciepła, to uzyskuję następujące COP (ostatnie odczyty na komputerze pokładowym pompy ciepła),
Około:

- 7,2 (16 kWh) (woda z glikolem o temp. 21°)
- 6,8 (15 kWh) (…19°)
- 6,3 (14 kWh) (…17°)
- 5,9 (13 kWh) (…15° lub 14°)
- 5,4 (12 kWh) (…13°)
- 5 (11 kWh) (…12° lub 11°)
- 4.5 (9 kWh) (…11°, 10° lub 9°)
- 4 (9 kWh) (…7°)
- 3,7 (8 kWh) (…5, 4° lub 3°)
- 3,2 (7 kWh) (…2°, 1° lub -0°)


Charakterystyka obiegu solanki

- natężenie przepływu (niezmienne): od 800 do 1.500 l/h (cała woda zgromadzona w ziemi jest wówczas wykorzystywana nieco częściej niż raz na godzinę), a zatem od 13 do 25 l/min
- ciśnienie: od 1 do 1,5 bara
- średnica rury: wewnętrzna: 2,5 cm / zewnętrzna: 3 cm

Aktualne temperatury:

* wylot pompy ciepła: 45°
*wlot wody solankowej: 0°

Merci wlać votre aide!
0 x
«Są tacy, którzy widzą rzeczy takimi, jakie są i zastanawiają się, dlaczego. Ja widzę ich takimi, jakimi mogliby być i mówię sobie: czemu nie! (Sir Bernard Shaw)
« Przyszłość należy do tych, którzy dostrzegają możliwości, zanim staną się one oczywiste. (Theodore Levitt).
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9772
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2638

Re: Maszyny na prawdziwą gotówkę czy intox??




przez sicetaitsimple » 25/02/18, 13:12

To skomplikowane! Powtarzam:

- wlot wody solankowej 0°C, OK.
- temperatura wylotu solanki? Masz to czy nie w tym momencie?
- „zmienny” przepływ solanki: masz go w tej chwili czy nie?
0 x
Avatar de l'utilisateur
BaudouinLabrique
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 318
Rejestracja: 11/02/18, 18:17
Lokalizacja: Hainaut (Belgia)
x 54

Re: Maszyny na prawdziwą gotówkę czy intox??




przez BaudouinLabrique » 25/02/18, 14:04

sicetaitsimple napisał:To skomplikowane! Powtarzam:

-
sicetaitsimple napisał: wlot solanki 0°C, OK.

-
sicetaitsimple napisał:temperatura na wylocie solanki? Masz to czy nie w tym momencie?

jest na poziomie zerowym

sicetaitsimple napisał:- „zmienny” przepływ solanki: masz go w tej chwili czy nie?

natężenie przepływu nie jest zmienne (jest to pompa, która pracuje bez zmiany prędkości obrotowej)
0 x
«Są tacy, którzy widzą rzeczy takimi, jakie są i zastanawiają się, dlaczego. Ja widzę ich takimi, jakimi mogliby być i mówię sobie: czemu nie! (Sir Bernard Shaw)
« Przyszłość należy do tych, którzy dostrzegają możliwości, zanim staną się one oczywiste. (Theodore Levitt).
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9772
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2638

Re: Maszyny na prawdziwą gotówkę czy intox??




przez sicetaitsimple » 25/02/18, 14:14

BaudouinLabrique napisał:
sicetaitsimple napisał:To skomplikowane! Powtarzam:

-
sicetaitsimple napisał: wlot solanki 0°C, OK.

-
sicetaitsimple napisał:temperatura na wylocie solanki? Masz to czy nie w tym momencie?

jest na poziomie zerowym

sicetaitsimple napisał:- „zmienny” przepływ solanki: masz go w tej chwili czy nie?

natężenie przepływu nie jest zmienne (jest to pompa, która pracuje bez zmiany prędkości obrotowej)


Ach, to jest magiczne! Temperatura na wlocie wynosi 0°C, a temperatura na wylocie również. Jeśli to prawda, COP wynosi w tej chwili 1 i ogrzewasz się prądem...
0 x
Avatar de l'utilisateur
BaudouinLabrique
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 318
Rejestracja: 11/02/18, 18:17
Lokalizacja: Hainaut (Belgia)
x 54

Re: Maszyny na prawdziwą gotówkę czy intox??




przez BaudouinLabrique » 25/02/18, 15:21

sicetaitsimple napisał:Ach, to jest magiczne! Temperatura na wlocie wynosi 0°C, a temperatura na wylocie również. Jeśli to prawda, COP wynosi w tej chwili 1 i ogrzewasz się prądem...


Temperatura na wylocie wynosi 45° (a więc nie 0°), rzeczywiście wyraźnie zaznaczyłem:
BaudouinLabrique napisał:* moc pompy ciepła : 45 °
*wlot wody solankowej: 0°
[/ u]


Z podanych wypowiedzi (patrz poprzedni post) wynika, że ​​COP jest 3,2 !
0 x
«Są tacy, którzy widzą rzeczy takimi, jakie są i zastanawiają się, dlaczego. Ja widzę ich takimi, jakimi mogliby być i mówię sobie: czemu nie! (Sir Bernard Shaw)
« Przyszłość należy do tych, którzy dostrzegają możliwości, zanim staną się one oczywiste. (Theodore Levitt).

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Innowacje, wynalazki, patenty i pomysły na zrównoważony rozwój”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 106