Ziemia w 200 Miliony lat?

Ogólne debaty naukowe. Prezentacje nowych technologii (niezwiązanych bezpośrednio z energią odnawialną lub biopaliwami lub innymi tematami opracowanymi w innych podsektorach) forums).
Avatar de l'utilisateur
Sen-no-sen
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6856
Rejestracja: 11/06/09, 13:08
Lokalizacja: Wysoka Beaujolais.
x 749

Re: Ziemia w 200 Miliony lat?




przez Sen-no-sen » 24/02/18, 22:45

izentrop napisał: Jeśli cytaty nie zostaną przeczytane, nie musisz się martwić :zmarszczyć brwi:


Dziękuję, ale znam na pamięć i od dzieciństwa fazę wymarcia K / T ... Wolałem analizę z Twojej strony niż kopiowanie wklej ...

Kiedy wyczerpią się wszystkie nieodnawialne zasoby, ponieważ faza recyklingu nie jest lub jest mało szanowana, będziemy musieli żyć z tym, co pozostało, to samo z betonowaniem i asfaltowaniem powierzchni, będziemy o tym mówić ponownie za kilka wieków. .


Zarozumiały w fazie hiper-technologicznej pojęcie wyczerpywania się zasobów nie będzie miało sensu.
Firma, która opanowałaby syntezę termojądrową i NBIC wkrótce rozwinęłyby technologie zdolne do przezwyciężenia klasycznego górnictwa szczytowego, w szczególności poprzez eksploatację nieocenionych odpadów (składowiska) lub przez coraz bardziej odległe wydobycie nowych zasobów, a nawet przez transmutację materii, innowacja nie ma prawie żadnych ograniczeń ...
0 x
„Inżynieria czasami polega na wiedzy, kiedy przestać” Charles De Gaulle.
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13644
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1502
Kontakt :

Re: Ziemia w 200 Miliony lat?




przez izentrop » 24/02/18, 23:30

Sen-no-sen napisał:Dziękuję, ale znam na pamięć i od dzieciństwa fazę wymierania K / T ...
Dzięki coraz dokładniejszym odkryciom nauki wiemy o wiele więcej niż 50 lat temu.
Sen-no-sen napisał:Firma, która opanowała syntezę termojądrową i NBIC, wkrótce opracowała technologie zdolne do uwolnienia się od klasycznego wydobywania szczytowego
Powinniśmy już odnieść sukces w utrzymaniu 150 milionów stopni przez ponad sekundę. Żadna obecna technologia nie jest w stanie wytrzymać pola magnetycznego niezbędnego do powstrzymania magmy. Kolejny projekt, który okaże się bardzo niepotrzebną dziurą finansową.

Rozszczepienie cieczy jest opanowane od dawna i pozwoliłoby przezwyciężyć trudny przebieg zmian klimatycznych poprzez znaczne ograniczenie emisji CO2.
Powiązany z projektem „4 na tysiąc” pozwoliłby na szybki powrót do stabilizacji klimatu. http://agriculture.gouv.fr/4-pour-1000- ... les-sols-0 .
Ale zdrowy rozsądek nie pochodzi z tego świata :zmarszczyć brwi:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Sen-no-sen
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6856
Rejestracja: 11/06/09, 13:08
Lokalizacja: Wysoka Beaujolais.
x 749

Re: Ziemia w 200 Miliony lat?




przez Sen-no-sen » 24/02/18, 23:51

izentrop napisał:
Sen-no-sen napisał:Dziękuję, ale znam na pamięć i od dzieciństwa fazę wymierania K / T ...
Dzięki coraz dokładniejszym odkryciom nauki wiemy o wiele więcej niż 50 lat temu.


Puree miałbym zatem co najmniej 60 lat! : Lol:
0 x
„Inżynieria czasami polega na wiedzy, kiedy przestać” Charles De Gaulle.
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13644
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1502
Kontakt :

Re: Ziemia w 200 Miliony lat?




przez izentrop » 25/02/18, 01:12

Sen-no-sen napisał:Puree miałbym zatem co najmniej 60 lat! : Lol:
więc masz mniej : Wink:
Wolałem analizę z twojej strony niż kopiowanie wklejania ...
Ale to jest moja istota myśli i przedstawiam źródła, coś, co powinieneś zrobić, aby poprzeć swoje niezwykłe twierdzenia. Zauważysz, że moje źródła nie pochodzą od Metuszelacha : Mrgreen:
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9772
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2638

Re: Ziemia w 200 Miliony lat?




przez sicetaitsimple » 25/02/18, 12:30

izentrop napisał:Powiązany z projektem „4 na tysiąc” pozwoliłby na szybki powrót do stabilizacji klimatu. http://agriculture.gouv.fr/4-pour-1000- ... les-sols-0 .

Witam,
Zaskoczony tą inicjatywą, a zwłaszcza jej wykonalnością fizyczną, pozwoliłem sobie zadać pytanie w wątku „ogród warzywny leniwych”.
1 x
Avatar de l'utilisateur
Sen-no-sen
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6856
Rejestracja: 11/06/09, 13:08
Lokalizacja: Wysoka Beaujolais.
x 749

Re: Ziemia w 200 Miliony lat?




przez Sen-no-sen » 25/02/18, 12:59

izentrop napisał:
Wolałem analizę z twojej strony niż kopiowanie wklejania ...
Ale to jest moja istota myśli i przedstawiam źródła, coś, co powinieneś zrobić, aby poprzeć swoje niezwykłe twierdzenia. Zauważysz, że moje źródła nie pochodzą od Metuszelacha : Mrgreen:


Chciałbym wiedzieć, gdzie ukryte są moje niezwykłe wypowiedzi Matuzalema? Roll:
0 x
„Inżynieria czasami polega na wiedzy, kiedy przestać” Charles De Gaulle.
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12298
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963

Re: Ziemia w 200 Miliony lat?




przez Ahmed » 25/02/18, 18:12

Uważam, że 200 milionów lat to dużo w skali aktualnych odniesień w tej sprawie: gdyby moje wspomnienia były prawidłowe, hominidy pojawiłyby się 2 miliony lat temu; jeden z ostatnich przedstawicieli tej długiej linii, neandertalczyk, żył 300.000 200.000 lat (co nie jest takie złe!), a jego następca, Homo Sapiens, żył zaledwie 200 XNUMX lat. Dochodzę do wniosku, że ten czas trwania XNUMX milionów lat to znacznie więcej niż potrzeba do pojawienia się (prawdopodobnie) znaczących zmian, odpowiednich do zaspokojenia romantycznego ducha autora science fiction. .
Nie jestem koneserem w tej materii, ale wydaje mi się, że SF jest obniżana na dwóch bardzo różnych osiach: jedna, którą znam lepiej, jest rodzajem sztuczki, by lepiej opisać to, co jest w firmie współczesny, projektując jego ewolucję w obce ramy czasowe, aby lepiej uwypuklić niebezpieczeństwa, które są zwykle niewidoczne, ponieważ ukryte są pod pozorami przyziemnej codzienności (Z historią Turków, Voltaire wybiera ramy przestrzenne, ale podejście pozostaje to samo), innym byłoby zaoferowanie autorowi możliwości swobodnego wykorzystania wyobraźni. W tym drugim przypadku bardzo często bardzo trudno mu naprawdę oderwać się od swojego środowiska kulturowego, jeśli pominie się dziwność szczegółów.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
Sen-no-sen
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6856
Rejestracja: 11/06/09, 13:08
Lokalizacja: Wysoka Beaujolais.
x 749

Re: Ziemia w 200 Miliony lat?




przez Sen-no-sen » 25/02/18, 18:55

Ahmed napisał:Uważam, że 200 milionów lat to dużo w skali aktualnych odniesień w tej sprawie (...)


To dużo ... za dużo, jak to się mówi Rogera Bonneta et Lodewijka WOLTJERA w swojej pracy:Czy ludzkość może przetrwać 1000 wieków? lub mniej więcej czas trwania już wykonany przez Homo Sapiens.
Konferencję można oglądać na Canal U:
https://www.canal-u.tv/video/cerimes/l_humanite_peut_elle_survivre_1000_siecles.9242

Powiedziałbym nawet mniej: czy ludzkość może przetrwać kolejne stulecie? :|


Ps: czy czytałeś wcześniej mój post o ekonomii / technologii?
0 x
„Inżynieria czasami polega na wiedzy, kiedy przestać” Charles De Gaulle.
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13644
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1502
Kontakt :

Re: Ziemia w 200 Miliony lat?




przez izentrop » 25/02/18, 19:33

Ahmed napisał:hominidy pojawiły się 2 miliony lat temu; jeden z ostatnich przedstawicieli tej długiej linii, neandertalczyk, żył 300.000 200.000 lat (co nie jest takie złe!), a jego następca, Homo Sapiens, żył zaledwie XNUMX XNUMX lat.
Nie jego następca, w Europie krzyżowały się 2 różne gatunki. Poza tym mówiono o nich w tych dniach https://www.francetvinfo.fr/sante/decou ... 26898.html
Sen-no-sen napisał:Chciałbym wiedzieć, gdzie ukryte są moje niezwykłe wypowiedzi Matuzalema? Roll:
To nie było wymierzone w ciebie. Chciałem powiedzieć, że badania szybko się rozwijają, wolę interesować się najnowszymi informacjami. :?
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12298
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963

Re: Ziemia w 200 Miliony lat?




przez Ahmed » 25/02/18, 19:57

Tak, termin następca jest skrótem, oba gatunki współistniały przez jakiś czas i prawdopodobnie niektóre geny neandertalczyka zdołały utrwalić się dzięki homo sapiens ...
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Staszica"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 131