Elektryczny podgrzewacz wody: duże marnotrawstwo?

Innowacje, pomysły lub patenty na rzecz zrównoważonego rozwoju. Spadek zużycia energii, redukcja zanieczyszczeń, poprawa wydajności lub procesów ... Mity lub rzeczywistość o wynalazkach z przeszłości lub przyszłości: wynalazki Tesli, Newmana, Perendeva, Galeya, Beardena, cold fusion ...
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 21/03/11, 21:36

Arnaud M napisał:Wyłączenie podgrzewacza wody na 3 dni jest wręcz ekonomiczne. W 2000 roku wynajmowałem i zauważyłem, że mój zbiornik ciepłej wody zużywał 2 kWh każdej nocy, niezależnie od tego, czy z niego korzystałem, czy nie (być może nowe modele mają termostat, który odcina ogrzewanie, jeśli jest już gorąco?). Po odcięciu woda z trzeciego dnia zaczęła wysychać, więc uruchamiałem ją ponownie co 3 dni. Duża oszczędność na koniec 2 miesięcy!

Teraz z moim małym podgrzewaczem wody na Butagaz jest to super ekonomiczne, nie trzeba już płacić abonamentów!



2 kW każdej nocy! :zaszokować:

Czy możesz zamieścić to we właściwym miejscu: https://www.econologie.com/forums/humour-t1191.html


Nie było izolacji czy co?

Dobrze zaizolowany 180-litrowy zbiornik z również izolowanymi rurami zużywa nie więcej niż 25-watową żarówkę, a nawet mniej!


Czy zapalasz też butanem?

Często popełnianym przez instalatorów błędem jest umieszczanie podgrzewacza w pobliżu dopływu wody co jest nielogiczne gdyż dajemy dopływ większej ilości wody aby uzyskać ciepłą wodę a dodajemy do wody więcej zimnej.zbiornik,po prostu przeniosłem CE w pobliże łazienki a kuchnia i ja zaoszczędziliśmy w następnym roku 300 dolarów CDN na rachunku.
Ostatnio edytowane przez Alain G 21 / 03 / 11, 21: 41, 1 edytowany raz.
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.
Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.
Alain
zielony
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 83
Rejestracja: 10/10/10, 18:44




przez zielony » 21/03/11, 21:41

Też o tym pomyślałem i szybko zrozumiałem, że wylanie 300 L gorącej wody i następnie podgrzanie 300 L zimnej wody to dokładnie to samo, co stopniowe dodanie 300 L zimnej wody do 300 L ciepłej wody.
0 x
Avatar de l'utilisateur
BaudouinLabrique
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 318
Rejestracja: 11/02/18, 18:17
Lokalizacja: Hainaut (Belgia)
x 54

Re: Elektryczny podgrzewacz wody: duże marnotrawstwo?




przez BaudouinLabrique » 24/02/18, 17:22

Rozwiązanie, dzięki któremu możesz zużywać mniej przez całe życie i bez wyrzeczeń!

Właśnie otworzyłem Temat, który pokaże Ci, jak to zrobić bardzo niewielkim kosztem
0 x
«Są tacy, którzy widzą rzeczy takimi, jakie są i zastanawiają się, dlaczego. Ja widzę ich takimi, jakimi mogliby być i mówię sobie: czemu nie! (Sir Bernard Shaw)
« Przyszłość należy do tych, którzy dostrzegają możliwości, zanim staną się one oczywiste. (Theodore Levitt).
Avatar de l'utilisateur
Piotr
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 363
Rejestracja: 25/10/23, 13:51
x 20

Re: Elektryczny podgrzewacz wody: duże marnotrawstwo?




przez Piotr » 28/10/23, 12:54

Myślę, że w dobie hiperinflacji dobrze byłoby poruszyć stare tematy.

Poza tym, czy np. zmiana czasu, zbiornik ciepłej wody uwzględnia ją w zużyciu?
Kiedy godziny pozaszczytowe się zapełnią... czy rachunek będzie wyższy?
Jak EDF to rozliczy?
0 x

Wróć do „Innowacje, wynalazki, patenty i pomysły na zrównoważony rozwój”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 138