Alain Prost będzie pracował nad biopaliwami

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
Avatar de l'utilisateur
abyssin3
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 623
Rejestracja: 18/07/05, 15:12




przez abyssin3 » 08/06/06, 20:15

Lau napisał:Na nagraniu Alain Juste opowiada o raporcie „marlexa”, który zezwala na przekazywanie od 70 do 75% wartości dodanej od diestrów przemysłowcom… dzięki HVB ta słynna wartość dodana trafi do rolników, a oni nie mogą się na nich wzbogacać. ..mamaiiaa!


tak, a co więcej, będą sprowadzać ropę z Azji, bo jest tańsza... Krążą plotki, że już to robią.
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 08/06/06, 20:25

Lau napisał:ale ponieważ nie mamy nawet prawa odsprzedawać HVP osobom fizycznym, nadal jesteśmy b.....!

Jeśli nie masz prawego, skręć w lewo : Mrgreen:
@+
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)
To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042




przez Christophe » 08/06/06, 20:48

professeur31 napisał:Cóż, z pewnego źródła mogę zapewnić, że silniki Diesla (VL lub PL), które wkrótce pojawią się na rynku, są całkowicie niekompatybilne z HVB.
Szkoda, ale tak właśnie jest! :|


Nie w mieszance 5-10%...ale producenci zrobią wszystko, żeby ograniczyć technologię HVB, to pewne...Tak jak w przypadku Pantone... Prawda? : Wink:
0 x
Bullitt
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 39
Rejestracja: 10/08/05, 21:38
Lokalizacja: Le Mans




przez Bullitt » 10/10/06, 20:41

Co by było, gdyby nasi rolnicy zaczęli uprawiać buraki, rzepak lub słonecznik do produkcji paliw organicznych, a ten sam rolnik wspomagałby swoje uprawy nawozami chemicznymi, środkami owadobójczymi, pestycydami itp. i dlaczego nie GMO? (w końcu wylądowałoby w zbiorniku nasze samochody), żeby rósł większy, szybszy bo jeśli chce żyć to musi wyprodukować jak najwięcej w jak najkrótszym czasie, wtedy to paliwo nie będzie już bardzo organiczne. , oczywiście będzie mniej węgla dwutlenek węgla w powietrzu, ale na ziemi będą inne rzeczy, które prędzej czy później wylądują na naszym talerzu, jak mieszkańcy Nagasaki, którzy wariują i popełniają samobójstwo, ponieważ mają nadmierny poziom rtęci we krwi , przez co tracą panowanie nad sobą, a wszystko dlatego, że ponad 20 lat temu fabryka używała rtęci i nie dbała o jej odpady, a 20 lat później pętla to ziemia, rzeka, ryba, woda z kranu, talerz i cmentarz .
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 10/10/06, 21:58

Przedrostek „Bio-” wskazuje, że paliwo pochodzi z organizmów żywych, natomiast ropa naftowa jest uważana za minerał (kopalny).

To nie oznacza niczego więcej...
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 227