The Potager du Sloth: książka

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
martray37
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 24
Rejestracja: 06/12/16, 17:16
Lokalizacja: Normandia (na północ od Rouen)
x 5

Re: Le Potager du Sloth: książka




przez martray37 » 23/02/18, 18:53

fred76 napisał:Witam wszystkich, a szczególnie Didiera.

Właśnie zarejestrowałem się na Forum który odkryłem dzięki filmom na you tube naszego leniwego ogrodnika (szukałem dokumentacji dotyczącej mulczowania : Chichot: ).



Fred76 z Sekwany Morskiej


Witaj Fred76, witaj tutaj.
Będąc również z Seine Maritime, będę czuł się mniej samotny i leniwy.

Dobra lektura
Jean-Michel
0 x
Avatar de l'utilisateur
stylo67
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 48
Rejestracja: 19/05/17, 08:48
Lokalizacja: alsace franche county
x 27

Re: Le Potager du Sloth: książka




przez stylo67 » 25/02/18, 13:16

Witam tych, którzy rozumieją język alzacki, Didier przedstawia swoją książkę France Bleu Elsass---->

https://www.francebleu.fr/emissions/le- ... -paresseux
1 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Le Potager du Sloth: książka




przez Did67 » 26/02/18, 18:30

Bardzo spodobał mi się ten komentarz na YouTube:

„cześć, didier, tyle, mam twoją książkę… świetna. Zagłębiłem się w nią (chociaż nigdy nie czytam książek „ogrodniczych”, denerwuje mnie to). Uwielbiam Twój styl, Twoje jasne wyjaśnienia (co oznacza, że masz wiedzę, że pomyślałeś o poziomie „filozoficznym”, aby ją przekazać, że chcesz, aby ludzie zrozumieli, a jednocześnie był „zabawny” i kolorowy.. najlepszy dla nas sposób na naukę) Czapki z głów i wielkie dzięki. Dziękuję za poezję, „filozofię” i uczciwość intelektualną.
2 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Le Potager du Sloth: książka




przez Did67 » 27/02/18, 14:23

Pierwsza etykieta:

Książka ma teraz opatrzoną pieczątkę „Ulubiona księgarnia” na Fnac.com (przez Fnac de Reims-Thillois).

I jeszcze 3 „5-gwiazdkowe” recenzje! [łącznie 7 recenzji pięciogwiazdkowych; tj. 5% z 100 *]

Zrzut ekranu 02 Ulubiony księgarni Fnac.PNG
Zrzut ekranu 02 Ulubiony księgarz Fnac.PNG (27 KB) Konsultowano 18 razy
3 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Le Potager du Sloth: książka




przez Did67 » 27/02/18, 19:04

Dzisiejsza recenzja, otrzymana e-mailem:

W całości, bez „scięć”!

Oto wreszcie książka, która nie jest o przepisach, ale o zrozumieniu:

Dobrze poparte danymi naukowymi.

Dostępne nawet dla tych, którzy nie studiowali biologii. Autor opowiada nam o zwyczajnych obserwacjach lub prostych eksperymentach, które każdy może wykonać. Używa obrazów, z których niektóre są uderzające, i tworzy efektowne skróty, jak na przykład perfuzja.

Przejrzysty dzięki bezpośredniemu i prostemu stylowi, z krótkimi zdaniami. tekst okraszony jest wyrażeniami potocznymi z języka potocznego, które z pewnością nie są zbyt literackie, ale dobitnie wyrażają to, co myśli autor. Dodatkowo, podobnie jak akcenty humorystyczne, rozjaśniają prezentację i sprawiają wrażenie rozmowy między przyjaciółmi.

Jasne według struktury. Układ jest dobrze wentylowany (jak dobra podłoga!). Pozwala to na łatwe cofanie się.

Autor burzy ugruntowane z góry przekonania, nawet w praktyce bioAB, w oparciu o niepodważalne argumenty.

Wyjaśnia nam swoją metodę jako logiczny wynik tego zrozumienia. ma on uczciwość i mówi nam o wadach w rozdziale poświęconym szkodnikom.

Nie jest dogmatyczny i nie możemy się doczekać, aby przekonać się o tym na własnej skórze. Nie potępia innych sposobów zasypywania ziemi i daje nam instrukcje, aby ci, którzy je posiadają, mogli z nich korzystać inteligentnie.

Ogólnie rzecz biorąc, treść tej książki jest dobrym pokarmem dla umysłu ogrodnika, z którego może on czerpać korzyści ze swoich warzyw. Dla mnie jest to podręcznik.
5 x
phil53
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1376
Rejestracja: 25/04/08, 10:26
x 202

Re: Le Potager du Sloth: książka




przez phil53 » 27/02/18, 20:47

To komplement.
Z pewnością też bym tego nie powiedział, ale biorąc pod uwagę początek mojej lektury, jest to uzasadnione.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Le Potager du Sloth: książka




przez Did67 » 28/02/18, 10:36

Jeśli odłożymy na bok fana Soltnera, który prawdopodobnie mnie nie czytał, panuje jednomyślność:

- na stronie FNAC 8 komentarzy 5* (z ośmiu)

Zrzut ekranu 02 Ranking Fnac.PNG
Zrzut ekranu 02 Klasyfikacja Fnac.PNG (28 KB) Przeglądano 18 razy



- na Amazonie, 9 razy 5* (+ fan Soltnera!); książka regularnie plasuje się na miejscach od 400 do 500 we wszystkich książkach razem wziętych [ponad 700, według mojego redaktora, „jest znakomita”; 2 razy pierwszy w kategoriach, w których go sklasyfikował - co dziwne „Owoce i Sady”]

Zrzut ekranu z 02, ranking Amazon.PNG
Zrzut ekranu 02-28-18 Klasyfikacja Amazon.PNG (50.06 KB) Konsultowano 2524 razy
4 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79295
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028

Re: Le Potager du Sloth: książka




przez Christophe » 28/02/18, 11:21

To wszystko jest świetne! Brawo Didier!

A „sugestia e-mailem”, którą właśnie otrzymałem dziś rano, jest teraz „spójna”:

Ale nie rozumiem Twojej uwagi dotyczącej 2 kategorii? Owoce i sady (bo chyba nie ma kategorii „owoce i warzywa”) wydają mi się bardziej spójne niż „ogród i krajobraz”, które powinno mówić więcej o ozdóbce i architekturze krajobrazu!

Amazon_pub.jpg
Amazon_pub.jpg (134.53 KB) Wyświetlono 2511 razy
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Le Potager du Sloth: książka




przez Did67 » 28/02/18, 13:49

Christophe napisał:
Ale nie rozumiem Twojej uwagi dotyczącej 2 kategorii? Owoce i sady (bo chyba nie ma kategorii „owoce i warzywa”) wydają mi się bardziej spójne niż „ogród i krajobraz”, które powinno mówić więcej o ozdóbce i architekturze krajobrazu!



W tym samym „rozdziale” znajduje się nagłówek „ogrody warzywne”, który wydaje mi się bardziej odpowiedni!
1 x
Avatar de l'utilisateur
1360
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 447
Rejestracja: 26/07/13, 07:30
Lokalizacja: Szwajcaria
x 36

Re: Le Potager du Sloth: książka




przez 1360 » 28/02/18, 17:23

Nie mogę się doczekać mojego, powinien dotrzeć między 1 a 6 marca.

Miło to przeczytać!
0 x
Próbując zbyt trudne, aby dostać się do formy, to kończy się patrząc jak ciasto.

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 208