Właściwości skał

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
mikołaj_2
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 30/04/07, 18:07

Właściwości skał




przez mikołaj_2 » 02/05/07, 00:20

Halo


Czy ktoś może polecić link lub dokumentację, w której mógłbym znaleźć nazewnictwo różnych typów skał i ich właściwości fizycznych (wytrzymałość, porowatość itp.)

dziękuję
0 x
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 02/05/07, 21:01

Temat przeniesiony ze względu na brak powiązania z olejem. Tu powinno być lepiej...

No dalej przyjaciele, wypolerujcie swoje klawiatury...
0 x
[Tryb MODO = ON]
Zieuter ale nie sądzę, mniej ...
Peugeot Ion (VE), KIA Optime PHEV, VAE, jeszcze nie ma motocykla elektrycznego...
żaba
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 18
Rejestracja: 24/02/07, 18:57
Lokalizacja: Normandia




przez żaba » 02/05/07, 22:01

Dokumentacja opublikowana przez BRGM jest według mojej najlepszej wiedzy.
Powinieneś także zobaczyć ich stronę internetową, ale prace techniczne są rzadkie :?
0 x
żaba
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 04/05/07, 13:24

:? Jakie właściwości lub zastosowania chcesz nadać swoim skałom?

Ma budować, izolować, filtrować, katalizować, gromadzić kalorie, wchłaniać kalorie i chłodzić...

Zastosowań jest niezliczona ilość... :zaszokować:
0 x
Antoche
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 19
Rejestracja: 18/07/17, 21:38

Re: Właściwości skał




przez Antoche » 23/02/18, 15:46

Jakie właściwości lub zastosowania chcesz nadać swoim skałom? ...Zastosowań jest niezliczona ilość


Witam, interesuje mnie odpowiedź na ten temat choć nie jestem autorem tematu. Odpowiadając na Twoje pytanie dotyczące mnie, jestem zainteresowany podzieleniem się Twoją wiedzą na temat negatywnych i pozytywnych skutków związanych z uprawą roślin.

Słyszałem z 2 różnych źródeł (jedno z nich pochodziło z filmów na kanale YouTube Pascala Poota), że kamienie zatrzymają wilgoć, będą powodować kondensację pod kamieniami, a zimą zatrzymają ciepło? (Na filmach faktycznie możemy zobaczyć, że na niektórych działkach jej rośliny rosną wśród kamieni, choć oczywiście nie jest to jedyny element, który należy wziąć pod uwagę, aby wyjaśnić dobry kształt rośliny)

I najwyraźniej nie musi to koniecznie utrudniać wzrostu roślin. Kamyki nie są lubiane przez ogrodników, ponieważ mogą szybciej zużywać narzędzia takie jak łopaty, glebogryzarki itp., ale pomijając te rozważania, są to właściwości skał, kamieni, kamyków w kontekście uprawy roślin (zwłaszcza bez orki) gleba, ale z pokrywą glebową, a nawet skutki bez pokrywy glebowej)

W niektórych krajach (najwyraźniej na Wyspach Zielonego Przylądka) hodowcy otaczają swoje rośliny kamykami/kamieniami, aby uzyskać wspomniane powyżej korzystne efekty.

Kompletnie nie znam się na tym pytaniu, dziękuję za wyjaśnienie.
0 x

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 339