Wolnoobrotowa wielołopatowa turbina wiatrowa VS szybkobieżna turbina wiatrowa

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
ahotep
x 17

Wolnoobrotowa wielołopatowa turbina wiatrowa VS szybkobieżna turbina wiatrowa




przez ahotep » 10/10/06, 15:37

Bonjour à tous,

Obecnie pracuję nad projektem wielołopatowej turbiny wiatrowej (dokładnie 20) i chciałbym uzyskać dwie krótkie opinie i/lub informacje...

- po pierwsze, jakie są główne cechy wolnoobrotowej turbiny wiatrowej, które sprawiają, że wolimy ją od dwu- lub trzyłopatowej? Wiem tylko, że wieloostrze ma wysoki moment rozruchowy... Kto może mi powiedzieć więcej?

- drugie pytanie wynika z pierwszego: jakie osiągi można uzyskać z takiego śmigła:
* 20 ostrzy
*r = 1.3 m
* długość ostrza = 0.65m
* wysokość = 4 m
Jeśli chodzi o wydajność, chcę oczywiście porozmawiać o stosunku prędkości obwodowej, współczynniku mocy (a zatem mocy odzyskiwalnej, oczywiście za Betzem).

Po tym, jak już zapytałem, ale wolałem różne opinie, powiedziano mi tak: współczynnik prędkości obwodowej 0.5 i wydajność 20% limitu Betza.

Co myślisz?

Dziękuję za pomoc
0 x
 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 310