Paryż pod śniegiem, śniegiem, śniegiem ...

Ocieplenie i zmiany klimatyczne: przyczyny, skutki, analiza ... Debata nad CO2 i innych gazów cieplarnianych.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79322
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11043

Re: Paryż w śniegu, śniegu, śniegu...




przez Christophe » 08/02/18, 16:54

Leo Maximus napisał:Całoroczne opony zimowe zużywają się nieco szybciej, ale ostatecznie są tańsze.


Na pewno tylko 2 pociągi zimowo-letnie... Ale tylko jeden pociąg 4-sezonowy, nie jestem pewien...
0 x
Leo Maximus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2183
Rejestracja: 07/11/06, 13:18
x 124

Re: Paryż w śniegu, śniegu, śniegu...




przez Leo Maximus » 08/02/18, 17:18

Christophe napisał:Kiedy mówisz „lód”, nie zgadzam się: żadna opona nie trzyma!

Być może należy to częściej powtarzać, ponieważ może to być przyczyną zbytniej pewności siebie, a co za tym idzie wypadku!

Na śniegu, nawet na oponach zimowych, trzeba jechać ostrożnie, bo zawsze może pojawić się skrawek lodu...

Oczywiście. Ale pierwsza nierozwaga polega na jeździe zimą na letnich oponach...

Zimowe warunki można spotkać latem w górach, a i tak lepiej jest jeździć na oponach zimowych.
Ostatnio edytowane przez Leo Maximus 08 / 02 / 18, 17: 34, 2 edytowany raz.
1 x
Leo Maximus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2183
Rejestracja: 07/11/06, 13:18
x 124

Re: Paryż w śniegu, śniegu, śniegu...




przez Leo Maximus » 08/02/18, 17:29

Christophe napisał:Kiedy mówisz „lód”, nie zgadzam się: żadna opona nie trzyma!

Być może należy to częściej powtarzać, ponieważ może to być przyczyną zbytniej pewności siebie, a co za tym idzie wypadku!

Na śniegu, nawet na oponach zimowych, trzeba jechać ostrożnie, bo zawsze może pojawić się skrawek lodu...

Jest też wyciek ropy. W strefach hamowania lub na wysokości progów zwalniających często widać duże czarne plamy na drodze. Powstaje w wyniku nagromadzenia olejów, które spadły z pojazdów. Kiedy pada deszcz, węglowodory unoszą się i obszar staje się bardzo śliski. Te czarne plamy można dostrzec 100, a nawet 200 metrów wcześniej, gdy pogoda jest sucha, trudniej, gdy pada deszcz. Ale większość kierowców ignoruje to lub nie przejmuje się tym.

W każdych okolicznościach trzeba być ostrożnym.
0 x
Leo Maximus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2183
Rejestracja: 07/11/06, 13:18
x 124

Re: Paryż w śniegu, śniegu, śniegu...




przez Leo Maximus » 08/02/18, 19:17

Nie, nie mylę lodu ze śniegiem. Na lodzie są opony wyczynowe, takie jak Nokian Hakkapeliitta 8, najlepsze na świecie, jak się wydaje:

Film z Teslą P85 na oblodzonym zakręcie na zboczu, ma się dobrze! :

1 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79322
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11043

Re: Paryż w śniegu, śniegu, śniegu...




przez Christophe » 08/02/18, 22:12

Ach Nokiany też... Mówiłem ci, że mają się dobrze! 8)

Ale Hakkapeliitta to opony z kolcami! To zdecydowanie zmienia sytuację! : Chichot:

Opony z kolcami są we Francji zabronione, prawda?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79322
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11043

Re: Paryż w śniegu, śniegu, śniegu...




przez Christophe » 08/02/18, 22:17

Leo Maximus napisał:Budujący film na youtube, który porównuje opony letnie i zimowe na ubitym śniegu/lodzie


Ach, to w Snowhall w Amnéville, gdzie już trochę jeździłem na nartach! 8)

Mogę powiedzieć, że jest lodowata jak śnieg! To mieszanka zupy na górze i lodu na dole… więc nie straszne!

Ale na filmie wygląda to na całkiem świeży śnieg...
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264

Re: Paryż w śniegu, śniegu, śniegu...




przez chatelot16 » 08/02/18, 22:33

dziś po południu przejazd w brico leclerc na moje zwykłe zakupy: w wyprzedaży łańcuchy do auta 14 euro z nową metką 7 euro... Wybrałem odpowiedni rozmiar do mojej 205 (miałem łańcuchy do mojego gs ale jeszcze nie do 205) i idę do kasy: 3,5 euro! naprawdę chcą się ich pozbyć!

gdyby ci, którzy utknęli w Paryżu, wiedzieli, że istnieje rozwiązanie za 3,5 euro!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79322
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11043

Re: Paryż w śniegu, śniegu, śniegu...




przez Christophe » 08/02/18, 22:43

Używanie łańcuchów jest bardzo uregulowane... Zakładając je, gdy nie ma wystarczającej ilości śniegu, zepsujesz drogę...

W Paryżu nie było wystarczająco dużo śniegu, aby móc używać łańcuchów: do tego potrzebna jest dobra warstwa ubitego śniegu!
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264

Re: Paryż w śniegu, śniegu, śniegu...




przez chatelot16 » 08/02/18, 23:46

w każdym przypadku gdy nie da się już ruszyć do przodu na zwykłych oponach czy to śnieg czy lód to z łańcuchami jedziesz do przodu i nie blokujesz drogi

oczywiście jak jest lód to nie wszędzie... więc jak go nie ma to metoda czołgowa i może się zużyć drogę... ale lepiej wrócić do domu bez wypadku niż przegapić zakręt na lodzie i zająć strażaków, karetkę i szpital

kiedy zakładasz łańcuchy, nie jedziesz szybko, więc zużycie drogi nie jest takie złe

wydaje mi sie to dziwne na a forum ekonologia doradzania zostawiania opon zimowych przez cały rok, kiedy to zużywa więcej energii

Bardziej logiczne wydaje mi się posiadanie dobrych, energooszczędnych opon przez większą część roku i łańcuchów, aby wybrnąć z trudnych i rzadkich sytuacji

i nalegam: transport publiczny powinien mieć za punkt honoru mieć odpowiedni sprzęt do jazdy w śnieżne i oblodzone dni, dawać dobry przykład i świadczyć usługi.

nie mów mi o cenach! łańcuchy są używane tak rzadko, że służyły mi na kilkunastu kolejnych GS ... ratp mógłby używać tego samego tak długo, jak ja, biorąc pod uwagę wiek ich autobusu

oczywiście przy złej pogodzie komunikacja miejska kursuje wolniej... zamiast odwoływać, należy zwiększyć liczbę, aby zapewnić obsługę

to samo dotyczy sncf ... tgv nie może już działać z dużą prędkością! więc musisz dodać więcej wagonów, aby zapewnić odpowiedni przepływ pasażerów, a nie anulować pociągi

transport publiczny jest pożyteczny ekologicznie, ale musi być godny zaufania, nie załamywać się przy najmniejszych trudnościach
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "zmian klimatu: CO2, ocieplenie, efekt cieplarniany ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 223