Cyklonowa generacja przełożenia w H2O / CO2

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Avatar de l'utilisateur
Sylvester spiritus
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 85
Rejestracja: 23/09/17, 15:03
x 35

Re: Cyklonowy generator supercavitacji w H2O / CO2




przez Sylvester spiritus » 21/01/18, 01:54

moinsdewatt napisał:I tak będzie w tym wątku przez długie lata. To już było widać.

Obraz

Kolejny bardzo konstruktywny komentarz... : Idea:

Dobrze jest mieć krytyczny umysł, ale nadal musimy mieć krytyczny umysł w stosunku do tego, co uważamy za oczywiste.
To, co myśleliśmy, że wiedzieliśmy 2OO lat temu, zostało zakwestionowane, a to, co wiemy dzisiaj, zostanie zakwestionowane jutro (lub pojutrze).

Widzimy ogromną różnicę pomiędzy energią próżni otrzymaną przy stałej kosmologicznej (10 do potęgi -9 dżuli na m3) a energią próżni przy elektrodynamice kwantowej (10 do potęgi 113 dżuli/m3).
Wygląda na to, że jest problem, prawda?

Nasze najnowocześniejsze techniki dopiero zaczynają wykrywać pewne różnice w oscylacjach neutrin pomiędzy tymi pochodzącymi ze Słońca i tymi przechodzącymi przez Ziemię.
W akceleratorach cząstek obserwujemy również cząstki „wirtualne”, które również pojawiają się i znikają, podobnie jak w przypadku laserów…
Krótko mówiąc, wiele rzeczy sugeruje istnienie „pola energetycznego”, które oddziałuje z materią.
Na szczęście nie tylko ja tak myślę...
Ponad 70 lat temu V. Schauberger zintegrował go już i sprecyzował, że możemy z niego skorzystać dzięki szczególnym interakcjom wewnątrz wirów.
Trudno to rozważyć lub trochę za bardzo kwestionuje naszą wizję rzeczy...

Cordialement
0 x
„Ignorant myśli, że wiedzą wszystko, uczony sądzi, że nic nie wie…” Lao Tseu
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13644
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1502
Kontakt :

Re: Cyklonowy generator supercavitacji w H2O / CO2




przez izentrop » 21/01/18, 09:10

Problem, który podnosisz, jest jedną z zagadek, które wciąż czekają na rozwiązanie i na szczęście dlatego, że badacze byliby bezrobotni.

Na razie dodajemy ciemną materię i ciemną energię, aby pasowały do ​​obliczeń, ale w żadnym wypadku nie narusza to zasad termodynamiki.
Wyniki uzyskane niedawno przez satelitę Planck1 wzmocniły naszą wiedzę na temat składu Wszechświata i charakterystyki jego historii. Zatem materia w postaci atomów stanowi jedynie nieco mniej niż 5% całkowitej gęstości, podczas gdy inna materia o nieznanej naturze, zwana niebarionową, stanowi nieco ponad 25%. Wszechświat podlega także działaniu wielkoskalowej siły odpychającej, przypisywanej ciemnej energii, która stanowi 70% gęstości Wszechświata, co powoduje przyspieszenie jego ekspansji! http://www.insu.cnrs.fr/node/4395
To, co napisał ten gajowy poeta, nie ma nic wspólnego z nauką.

Aby sporządzić mapę wszechświata (inny temat), wzięto pod uwagę jedynie grawitację, a próżnię uważano za „przeciwdziałanie sile”. Masy uciekają od niego jak zaraza...

Silvestre napisał: wiele rzeczy sugeruje „pole energetyczne”, które oddziałuje z materią.
E = MC²
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15992
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5187

Re: Cyklonowy generator supercavitacji w H2O / CO2




przez Remundo » 21/01/18, 11:26

nie przejmujemy się ani trochę (ja: całkowicie) „nieokreśloną energią próżni kwantowej” i neutrinami o „nieskończenie oscylacjach”…

Jeśli ponownie skupimy się na tym temacie: polega to na utworzeniu cyklonu poprzez kawitację H2O/CO2, a następnie wykorzystaniu energii kinetycznej powstałych strumieni.

Dlatego właśnie o tym trzeba rozmawiać i przede wszystkim eksperymentować. Reszta to naukowe dyskusje salonowe, które inni określiliby jako intelektualne walenie konia.

Pozdrawiam wszystkich!
0 x
Obraz
moinsdewatt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5111
Rejestracja: 28/09/09, 17:35
Lokalizacja: Isere
x 554

Re: Cyklonowy generator supercavitacji w H2O / CO2




przez moinsdewatt » 21/01/18, 12:54

Remundo napisał:o
Jeśli ponownie skupimy się na tym temacie: polega to na utworzeniu cyklonu poprzez kawitację H2O/CO2, a następnie wykorzystaniu energii kinetycznej powstałych strumieni.

Dlatego właśnie o tym trzeba rozmawiać i przede wszystkim eksperymentować. Reszta to naukowe dyskusje salonowe, które inni określiliby jako intelektualne walenie konia.



Absolutnie.

Niektóre wątki tutaj dobitnie pokazały, że kilka lat później tego typu wątki pozostają intelektualnym masturbacją.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Sylvester spiritus
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 85
Rejestracja: 23/09/17, 15:03
x 35

Re: Cyklonowy generator supercavitacji w H2O / CO2




przez Sylvester spiritus » 21/01/18, 14:50

moinsdewatt napisał:
Remundo napisał:o
Jeśli ponownie skupimy się na tym temacie: polega to na utworzeniu cyklonu poprzez kawitację H2O/CO2, a następnie wykorzystaniu energii kinetycznej powstałych strumieni.

Dlatego właśnie o tym trzeba rozmawiać i przede wszystkim eksperymentować. Reszta to naukowe dyskusje salonowe, które inni określiliby jako intelektualne walenie konia.



Absolutnie.

Niektóre wątki tutaj dobitnie pokazały, że kilka lat później tego typu wątki pozostają intelektualnym masturbacją.


OK, nie ma sprawy, mam czas.
To powiedziawszy, po 3 tygodniach zaczyna mnie to już bardzo męczyć!!!

Moje dwa obszary eksperymentów:
1- oczywiście odtwórz te słynne rurki wirowe w depresji.
2- rozumieć mechanizm rozdziału ładunków elektrycznych w fazie gazowej oraz zjawiska elektryfikacji pary wodnej, które muszą zostać wykorzystane w części środkowej, poprzez efekt szczytowy i dzięki konfliktowi termicznemu.
https://fr.wikipedia.org/wiki/Effet_de_ ... pointe.png
Jest to obowiązkowy krok z kilku powodów i oto jestem.
Ten link daje kilka pomysłów na temat kwaśnej wody, która wytwarza parę dodatnią (H3O+) i ujemne mikrokropelki (OH-).
http://quanthomme.free.fr/qhsuite/2006N ... SATION.pdf
Czy masz inne pomysły na zjawisko elektryfikacji pary wodnej?

Cordialement
0 x
„Ignorant myśli, że wiedzą wszystko, uczony sądzi, że nic nie wie…” Lao Tseu
Avatar de l'utilisateur
Gildas
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 879
Rejestracja: 05/03/10, 23:59
x 173

Re: Cyklonowy generator supercavitacji w H2O / CO2




przez Gildas » 21/01/18, 18:06

Witaj Sylwestrze,

To, co opisujesz, można zastosować do silnika cieplnego przekształconego przez system Paula Pantone.
Możesz wiedzieć..
http://quanthomme.free.fr/jlnlabs/bingofuel/pmcjln.htm

Niektórzy twierdzą, że powstałaby plazma, która zamieniłaby parę wodną w wodór, a reakcja byłaby endotermiczna.

Miłego eksperymentowania. :)

PS: Wciągająca przygoda samolotu będącego ofiarą pożaru w St. Elmo:
https://fr.wikipedia.org/wiki/Vol_9_British_Airways
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13644
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1502
Kontakt :

Re: Cyklonowy generator supercavitacji w H2O / CO2




przez izentrop » 22/01/18, 11:59

Remundo napisał: Reszta to dyskusja na forum naukowym!
„Quanthomme” i firma nie są wcale „naukowe”.
0 x
Alfreda
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 19/01/18, 11:36

Re: Cyklonowy generator supercavitacji w H2O / CO2




przez Alfreda » 22/01/18, 12:41

Z niecierpliwością czekam na prezentację prototypów
i oczywiście weryfikacja wyników

Niedawno ktoś prosił mnie o "złoty pług" VIKTORA,
mieszając brąz z mosiądzem
0 x
Avatar de l'utilisateur
Sylvester spiritus
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 85
Rejestracja: 23/09/17, 15:03
x 35

Re: Cyklonowy generator supercavitacji w H2O / CO2




przez Sylvester spiritus » 22/01/18, 12:45

Dziękuję za link, Gildas:

Poświęciłbym trochę czasu na przejrzenie patentu Hillary Eldridge z 1898 roku.
dwie rzeczy:
-w reakcji Bingofuel występuje kawitacja i sonoluminescencja, jest to wyraźnie widoczne.
-użycie węgla (CO lub CO2) do dysocjacji H2O utwierdza mnie w przekonaniu, że jest to bardziej ekonomiczne (zapowiadana wydajność: 2,3 razy + niż elektroliza)
To dobry początek!!!

Cordialement
Ps: „Kiedy byłem mały, byłem JEDI”, reszta w tym linku:



w Izentrop: większość dzisiejszych naukowców ma oczy...(Miałem mnóstwo czasu, żeby to sprawdzić w grupie znanych mi profesorów nadzwyczajnych!!!)
Nie mają już niezbędnej otwartości umysłu i trzymają się jak kraby termodynamiki.
Wiem, że nigdy nie uznano jej za potrzebującą. Być może dzieje się tak dlatego, że nie mamy środków, aby dokładnie zbadać skutki oddziaływania słabego, które nie zachowuje parytetu. Przy mocy 10 -18 m jest za mały i dyskretny dla naszych urządzeń.
0 x
„Ignorant myśli, że wiedzą wszystko, uczony sądzi, że nic nie wie…” Lao Tseu
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88

Re: Cyklonowy generator supercavitacji w H2O / CO2




przez Gaston » 22/01/18, 14:38

Sylvestre spiritus napisał:Nie mają już niezbędnej otwartości umysłu i trzymają się jak kraby termodynamiki.
Wiem, że nigdy nie uznano jej za potrzebującą. Być może dzieje się tak dlatego, że nie mamy środków, aby dokładnie zbadać skutki oddziaływania słabego, które nie zachowuje parytetu. Przy mocy 10 -18 m jest za mały i dyskretny dla naszych urządzeń.
Tego rodzaju rozumowanie nie stanowi początku dowodu.

Z pewnością możliwe jest, że termodynamika, którą obecnie znamy, jest fałszywa (lub, co bardziej prawdopodobne, niekompletna).
Nie oznacza to jednak, że wszystkie procesy, które rzekomo naruszają zasady termodynamiki, są rzeczywiste.

Jeśli któraś z nich jest prawdziwa, musi być w stanie dostarczyć (odtwarzalnych) dowodów, na podstawie których można obalić lub rozwinąć obecną teorię.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 231