Cyklonowa generacja przełożenia w H2O / CO2

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Avatar de l'utilisateur
Sylvester spiritus
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 85
Rejestracja: 23/09/17, 15:03
x 35

Cyklonowa generacja przełożenia w H2O / CO2




przez Sylvester spiritus » 30/12/17, 22:06

Witam wszystkich

Długo wahałem się, czy otworzyć ten temat, ponieważ mechanizmy z tym związane są zarówno nieznane, jak i zupełnie odwrotne do tego, do czego jesteśmy przyzwyczajeni.
Profesjonalista w dziedzinie wody, chciałbym móc się rozwijać, tu na Twoim forum, dogłębna analiza generatora wymyślonego w latach pięćdziesiątych XX wieku przez całkowicie niezrozumianego wówczas wizjonera. Ostatnie odkrycia i obserwacje zdają się potwierdzać, że miał rację...

Obserwacja:
Emitując szkodliwe gazy, nasze silniki spalinowe uwalniają 60% ciepła przy zaledwie 40% wydajności.
I odwrotnie, cyklon uwalnia ogromną energię kinetyczną podczas chłodzenia masy wody; żywi się parowaniem wody.
Innymi słowy, w uproszczeniu, przekształca energię cieplną wody w energię kinetyczną.
Zobacz rozdział 3 w tym łączu na temat powstawania cyklonów:
http://www.encyclopedie-environnement.o ... anisation/

Zasada tego generatora:
Naśladować i wzmacniać zasadę działania cyklonu za pomocą środków pośrednich związanych z właściwościami wody i rozpuszczonych gazów oraz odzyskiwać uwolnioną energię kinetyczną; to nawet w niskich temperaturach.
Dwa linki dotyczące specyfiki cyklonów, aby móc zrozumieć podejście:
wykres różnic ciśnień i temperatur w cyklonie:
https://www.google.fr/search?q=graphe+d ... 20v-OH7msM:
Ruch mas gorącego i zimnego powietrza w cyklonie przypominający zasadę działania rurki wirowej: (dwa wirujące strumienie gorącego i zimnego powietrza w przeciwnych kierunkach, pochodzące z powietrza umiarkowanego):
https://www.google.fr/search?client=fir ... HRsjrpwZPM:

Ponieważ trudno mi podsumować w kilku słowach 5 lat badań, zatrzymam się w tym miejscu, zanim zaatakuję zainteresowanie superkawitacją (wykorzystanie rozpuszczonego gazu do wzmocnienia zjawiska kawitacji-implozji wody: szczególnie nieznanej właściwości wody i postrzegana jako główna wada hydrauliki ze względu na jej potężną siłę niszczącą) oraz rolę próżniowych rur wirowych w układzie obrotowym.
Czy te pierwsze słowa są już dla Ciebie zrozumiałe?

Cordialement
1 x
„Ignorant myśli, że wiedzą wszystko, uczony sądzi, że nic nie wie…” Lao Tseu
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13644
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1502
Kontakt :

Re: Cyklonowy generator supercavitacji w H2O / CO2




przez izentrop » 30/12/17, 23:36

Witam,
Jesteśmy ciekawi wyników Pańskich 5-letnich badań :)
0 x
Bardal
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 509
Rejestracja: 01/07/16, 10:41
Lokalizacja: I 56 45
x 198

Re: Cyklonowy generator supercavitacji w H2O / CO2




przez Bardal » 31/12/17, 03:46

Tak, ja również bardzo chętnie przeczytałbym syntetyczny dokument podsumowujący wyniki tych ważnych badań. nie wahaj się, nawet jeśli będzie to trochę trudne... jeśli będzie zbyt trudne do zrozumienia, dam Ci znać...

W tej chwili Twoje linki pokazują jedynie nieco odmienne zestawienie diagramów, zdjęć satelitarnych i prostych wyjaśnień zebranych tu i ówdzie w Internecie; jest ładny, trochę powtarzalny, ale nie dowiadujemy się niczego nowego i brakuje mu trochę spójności; proszę o wysiłek...
1 x
Avatar de l'utilisateur
Sylvester spiritus
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 85
Rejestracja: 23/09/17, 15:03
x 35

Re: Cyklonowy generator supercavitacji w H2O / CO2




przez Sylvester spiritus » 31/12/17, 15:22

Witam was

Ponieważ wszyscy mamy inny układ odniesienia związany z naszym własnym doświadczeniem życiowym, każdy z nas ma własną wizję rzeczy, nasze „a priori” i nasze bardzo osobiste przekonania.
Wydaje mi się ważne, aby najpierw przedstawić zasadę działania cyklonu, która pozwala nam uzyskać pierwsze wyobrażenie o omawianym systemie. Przytoczone odniesienia są niezbędne, aby mieć wspólną podstawę i mieć szansę zrozumienia...

Ważne jest, aby móc zwizualizować zjawisko, a mianowicie:
Konfrontacja gorącego źródła (ocean) ze źródłem zimna (górna atmosfera) w układzie cyklonowym umożliwia schłodzenie zarówno masy wody, jak i uwolnienie energii w postaci kinetycznej (gwałtowne wiatry).
Nawiasem mówiąc, jeśli średnie ciepło na Ziemi wynosi około 15°C, dzieje się tak głównie dzięki efektowi cieplarnianemu i bezwładności cieplnej oceanów.
(por. ciepło właściwe wody)
Jeśli odtworzymy i wzmocnimy działanie cyklonu (energia cieplna wody zamieniona na energię kinetyczną), oceany, jeziora i rzeki staną się potencjalnymi zbiornikami energii.

Sprawa się komplikuje, gdy chcemy odtworzyć w maszynie warunki cyklonu i odzyskać wytworzoną energię kinetyczną.
Cechą, o której należy pamiętać, jest wzmocnienie w systemie odśrodkowym centralnego zagłębienia, które sprzyja parowaniu i tworzy peryferyjną strefę nadmiernego ciśnienia.
To tutaj:
Kluczowa właściwość wody: kawitacja-implozja: zmiany ciśnienia wody spowodują powstanie pęcherzyków pary w obszarach z zagłębieniami, które gwałtownie implodują w obszarach o nadmiernym ciśnieniu, tworząc niezwykle silne mikrostrumienie wody (kilkaset m/s powyżej 1 m/s) .
na zdjęciu tutaj:
https://www.google.fr/search?q=cavitati ... VjOPwi5HMM:
Dodatek CO2, który przekształca się w H2CO3 (H2O+CO2<=>H2CO3) w odwracalnej reakcji zależnej od temperatury i ciśnienia, umożliwia wzmocnienie tego zjawiska poprzez promowanie „punktu pęcherzykowego”.
Wreszcie, to zastosowanie w tym systemie próżniowej rurki wirowej z efektem Venturiego, która zawracając zimny prąd w kierunku środka układu, umożliwia przepływ w depresji na obrzeże z nagłym powrotem do nadciśnienia.
działanie próżniowej rurki wirowej tutaj:
http://www.universal-vortex.com/VortexP ... fault.aspx

Myślałem o omówieniu tego wszystkiego po sylwestrze w 3-4-stronicowym dokumencie z towarzyszącym diagramem, aby każdy mógł wyrobić sobie własną opinię.
A jeśli nadal jesteś zainteresowany...

Dobry wieczór wszystkim.
0 x
„Ignorant myśli, że wiedzą wszystko, uczony sądzi, że nic nie wie…” Lao Tseu
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9774
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2638

Re: Cyklonowy generator supercavitacji w H2O / CO2




przez sicetaitsimple » 31/12/17, 16:09

Sylvestre spiritus napisał:
Myślałem o omówieniu tego wszystkiego po sylwestrze w 3-4-stronicowym dokumencie z towarzyszącym diagramem, aby każdy mógł wyrobić sobie własną opinię.
A jeśli nadal jesteś zainteresowany...



To „jutro zdejmę szczyt”!
Cóż, jeśli 5 lat badań można podsumować na 3/4 strony, to jest to przynajmniej zapowiedź pewnego ducha syntezy. Ruszaj w 2018!
0 x
Bardal
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 509
Rejestracja: 01/07/16, 10:41
Lokalizacja: I 56 45
x 198

Re: Cyklonowy generator supercavitacji w H2O / CO2




przez Bardal » 31/12/17, 20:38

Sylvestre spiritus napisał:Witam was

Ponieważ wszyscy mamy inny układ odniesienia związany z naszym własnym doświadczeniem życiowym, każdy z nas ma własną wizję rzeczy, nasze „a priori” i nasze bardzo osobiste przekonania.
Wydaje mi się ważne, aby najpierw przedstawić zasadę działania cyklonu, która pozwala nam uzyskać pierwsze wyobrażenie o omawianym systemie. Przytoczone odniesienia są niezbędne, aby mieć wspólną podstawę i mieć szansę zrozumienia...

Ważne jest, aby móc zwizualizować zjawisko, a mianowicie:
Konfrontacja gorącego źródła (ocean) ze źródłem zimna (górna atmosfera) w układzie cyklonowym umożliwia schłodzenie zarówno masy wody, jak i uwolnienie energii w postaci kinetycznej (gwałtowne wiatry).
Nawiasem mówiąc, jeśli średnie ciepło na Ziemi wynosi około 15°C, dzieje się tak głównie dzięki efektowi cieplarnianemu i bezwładności cieplnej oceanów.
(por. ciepło właściwe wody)
Jeśli odtworzymy i wzmocnimy działanie cyklonu (energia cieplna wody zamieniona na energię kinetyczną), oceany, jeziora i rzeki staną się potencjalnymi zbiornikami energii.

Sprawa się komplikuje, gdy chcemy odtworzyć w maszynie warunki cyklonu i odzyskać wytworzoną energię kinetyczną.
Cechą, o której należy pamiętać, jest wzmocnienie w systemie odśrodkowym centralnego zagłębienia, które sprzyja parowaniu i tworzy peryferyjną strefę nadmiernego ciśnienia.
To tutaj:
Kluczowa właściwość wody: kawitacja-implozja: zmiany ciśnienia wody spowodują powstanie pęcherzyków pary w obszarach z zagłębieniami, które gwałtownie implodują w obszarach o nadmiernym ciśnieniu, tworząc niezwykle silne mikrostrumienie wody (kilkaset m/s powyżej 1 m/s) .
na zdjęciu tutaj:
https://www.google.fr/search?q=cavitati ... VjOPwi5HMM:
Dodatek CO2, który przekształca się w H2CO3 (H2O+CO2<=>H2CO3) w odwracalnej reakcji zależnej od temperatury i ciśnienia, umożliwia wzmocnienie tego zjawiska poprzez promowanie „punktu pęcherzykowego”.
Wreszcie, to zastosowanie w tym systemie próżniowej rurki wirowej z efektem Venturiego, która zawracając zimny prąd w kierunku środka układu, umożliwia przepływ w depresji na obrzeże z nagłym powrotem do nadciśnienia.
działanie próżniowej rurki wirowej tutaj:
http://www.universal-vortex.com/VortexP ... fault.aspx

Myślałem o omówieniu tego wszystkiego po sylwestrze w 3-4-stronicowym dokumencie z towarzyszącym diagramem, aby każdy mógł wyrobić sobie własną opinię.
A jeśli nadal jesteś zainteresowany...

Dobry wieczór wszystkim.


Tak... Tak... Nie głupie, to wszystko...

Zadbajcie o to wszystko w sylwestra (już tak blisko), w szampanie jest kwas węglowy, a także C2H5OH, który też wywołuje cyklonowe zawroty głowy...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15995
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5189

Re: Cyklonowy generator supercavitacji w H2O / CO2




przez Remundo » 01/01/18, 14:41

Kilka lat temu mieliśmy wynalazcę zajmującego się sztucznymi tornadami i innymi „wirami” pełnymi energii.

dla informacji: słoneczna fotowoltaiczna / wieże aerogeneratrices-a-fact-wir-synteza-t3801.html
0 x
Obraz
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13644
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1502
Kontakt :

Re: Cyklonowy generator supercavitacji w H2O / CO2




przez izentrop » 01/01/18, 16:19

Nie wylewajmy wiru z kąpielą.
Niech przyjaciel Sylvestre wyjaśni nam, w jaki sposób zamierza przewyższyć wszystkich inżynierów motoryzacyjnych na planecie „kawitacją-implozją wody i swoim systemem próżniowej rurki wirowej z efektem Venturiego”. :)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15995
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5189

Re: Cyklonowy generator supercavitacji w H2O / CO2




przez Remundo » 01/01/18, 17:56

och, ale nie wyrzucam żadnej kąpieli ani dziecka, to tylko informacja.

O sztucznych systemach tornad mówimy od… lat 80-tych? Prawie 40 lat.

Potem mogą pojawić się pomysły, nowe rzeczy... mowa jest wolna.
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
Sylvester spiritus
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 85
Rejestracja: 23/09/17, 15:03
x 35

Re: Cyklonowy generator supercavitacji w H2O / CO2




przez Sylvester spiritus » 01/01/18, 18:21

Na wstępie życzę wszystkim wszystkiego najlepszego na rok 2018, aby był konstruktywny i owocny...

Jeśli chodzi o wieże turbin wiatrowych, mają one niewielkie podobieństwo do tego systemu, który działa na dwóch fazach wody (fazie gazowej i fazie ciekłej).

Rzecz obiecana, rzecz należna: pierwszy szkic składający się z 3 stron jako załączniki.
Pierwsza strona: kluczowe punkty, o których wspomniałem w moich dwóch pierwszych wiadomościach
2. strona: prototyp, jego wynalazca i przypuszczalna uproszczona obsługa
3 strona: nieco przekreślony schemat, ale mam nadzieję, że czytelny
W tym dokumencie. Celowo usunąłem tę część: separacja ładunków elektrycznych w fazie gazowej i sonochemia, ponieważ choć są one ważne, są szkodliwe dla pierwszego zrozumienia.

W szczególności chcę wyjaśnić, że nie twierdzę, że posiadam „najwyższą prawdę”: ten generator nie jest moim dziełem i do niczego nie roszczę.
Po prostu chcę móc za kilka lat spojrzeć w twarz swoim dzieciom (i innym też...) i powiedzieć im "Próbowałem znaleźć rozwiązanie..."
Z powodu mojego biednego życia spędzonego w środku natury, zachowuję dwie rzeczy:
Współczesny człowiek zbłądził, rozwijając technologię „antyżyciową”, która wkrótce go unicestwi.
Co więcej, opierając swój styl życia na wyzysku zamiast na ulepszaniu (od swojego ogrodu do sąsiada), stworzył głębokie nierównowagi środowiskowe, społeczne i ekonomiczne, za które przyszłe pokolenia drogo zapłacą.
To jest moja główna motywacja.

Z poważaniem.
załączniki
Generator superkawitacji cyklonowej.pdf
(1.52 mln) Pobrane razy 1814
0 x
„Ignorant myśli, że wiedzą wszystko, uczony sądzi, że nic nie wie…” Lao Tseu

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 233