Starzenie przemysłowe, historia oszustwa

Zużycia i zrównoważony i odpowiedzialny dieta dzienna wskazówki w celu zmniejszenia zużycia energii i wody, odpadów ... Jedz: przygotowania i receptur, znalezienie zdrowej żywności, sezonowe i lokalne informacje konserwatorskich żywność ...
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12308
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: Przemysłowe starzenie się, historia oszustwa




przez Ahmed » 25/11/17, 11:33

Na znacznie bardziej przyziemnym poziomie właśnie wymieniłem prowadnicę (Jonsered) w mojej pile łańcuchowej i zauważyłem, że na końcu prowadnicy brakuje teraz otworów smarowych przednich kółek*, co może tylko pomóc. ograniczyć żywotność rolki łożysko nie będzie dostatecznie nasmarowane olejem łańcuchowym (z powodu odwirowania** na końcu prowadnicy).
Niestety nie jestem w stanie temu zaradzić, gdyż otwór do wykonania musi koniecznie otwierać się na poziomie rolek, co można zrobić dopiero przed montażem kółka.

* Istnieją dwa systemy konstrukcji noska prowadzącego:
- nosek stellitowy, będący krawędzią dodaną z bardzo twardego stopu, stanowi bardzo solidny zespół (idealny do wycinania wpustowego), ale zarezerwowany jest raczej dla maszyn ścinających, ponieważ jest dość drogim rozwiązaniem i tarciem eksploatacyjnym większym niż w przypadku Zespół typu „zębnik” wyklucza go z małych przemieszczeń.
- zębnik gwiazdowy, o którym mowa powyżej, coraz bardziej powszechny nawet w maszynach profesjonalnych ze względu na koszty i pomimo jego większej kruchości wewnętrznej (części ruchome o bardzo ograniczonej grubości).
** To właśnie dzięki temu wirowaniu smarowanie zapewniał smar, który jest mniej płynny niż olej).
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13715
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1524
Kontakt :

Re: Przemysłowe starzenie się, historia oszustwa




przez izentrop » 25/11/17, 15:56

Ahmed napisał: Właśnie wymieniłem prowadnicę (Jonsered) w mojej pile łańcuchowej i zauważyłem, że koniec prowadnicy jest teraz pozbawiony otworów smarowych w przednim kółku*, co może jedynie ograniczyć jej żywotność, ponieważ rolki łożyskowe nie będą wystarczająco nasmarowane przez olej łańcuchowy (w wyniku odwirowania** na końcu prowadnicy).
Łańcuch zasysa również olej do dolnej części rowka prowadzącego. Oczywiście olej jest wyrzucany pod wpływem siły odśrodkowej, ale to nie przeszkadza temu, który podąża za dnem rowka, w smarowaniu tej przekładni. :: :?

Nigdy nie zauważyłem tej dziury, o której mówisz : Wink:
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12308
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: Przemysłowe starzenie się, historia oszustwa




przez Ahmed » 25/11/17, 19:00

Jeśli producenci zadali sobie trud włączenia tych otworów smarowych do produkcji prowadnic, dzieje się tak dlatego, że olej łańcuchowy, który dociera do dna rowka prowadzącego, nie pozwala na prawidłowe smarowanie nie zębów kółka, ale łożysko osiowe. Po uwzględnieniu wiercenia tych dwóch otworów w procesie obróbki ich koszt jest prawie zerowy i dlatego dochodzę do wniosku, że ta zmiana ma na celu przyspieszenie odnowienia tej części zużywalnej.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Re: Przemysłowe starzenie się, historia oszustwa




przez Christophe » 28/12/17, 13:50

Apple właśnie został przyłapany na akcie planowanego starzenia się... w końcu się przyznał: https://lexpansion.lexpress.fr/high-tec ... 72107.html

Kto więc pomyślał przede wszystkim, że to wszystko mit?

Francuskie stowarzyszenie złożyło skargę przeciwko Apple w związku z „planowanym postarzaniem” jego iPhone’ów, po tym, jak amerykański gigant przyznał się niedawno, że dobrowolnie spowalnia swoje starsze modele smartfonów– wynika z opublikowanego w środę komunikatu prasowego.

Sprawa iPhone'ów celowo ograniczanych przez Apple zyskuje coraz większą popularność we Francji. Stowarzyszenie złożyło skargę na amerykańskiego giganta.

Skargę tę złożyło w środę do prokuratury w Paryżu stowarzyszenie Halte à l'obsolescent programed (Hop). Jego celem jest Apple i „planowane starzenie się” jego iPhone’ów po tym, jak amerykański gigant przyznał się niedawno do dobrowolnego spowalniania swoich starych modeli smartfonów.

W swojej skardze skierowanej do prasy Hop, który także powołuje się na zarzut „oszustw”, uważa, że ​​Apple poprzez aktualizacje iPhone'ów dobrowolnie zmniejsza ich wydajność i żywotność, aby przyspieszyć ich wymianę. „Apple wdrożyło globalną strategię planowanego starzenia się w celu zwiększenia swojej sprzedaży” – przekonuje stowarzyszenie w komunikacie prasowym.

Uważa zatem, że Apple będzie prawdopodobnie ścigane za wszystkie iPhone'y sprzedawane we Francji od czasu ogłoszenia ustawy z dnia 17 sierpnia 2015 r., która wprowadziła do prawa francuskiego przestępstwo polegające na planowanym starzeniu się.

Pozew zbiorowy w Stanach Zjednoczonych

(...)


Cóż, bycie wciągniętym przez Apple nie jest niczym nowym… Tylko ci, którzy zostali poddani lobotomii przez Appela, nie mogą tego zobaczyć… : Chichot:
1 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Przemysłowe starzenie się, historia oszustwa




przez Adrien (były nico239) » 28/12/17, 15:48

Christophe napisał:Tylko ci, którzy zostali poddani lobotomii przez Appela, nie widzą tego… : Chichot:


W szczególności nie mam nic przeciwko Apple, ale nienawidzę braku WYBORU, który idzie w parze z pewną formą wolności

I z tej strony prawdą jest, że Apple radzi sobie nieźle

Już samo to, że Apple czy Tartempion są więźniami baterii niemożliwej do wymiany jest dla mnie nie do przyjęcia.

Po tym, jak Apple uzasadnia z technicznego punktu widzenia, że ​​jest technicznie zobowiązany (zakładając, że jest to technicznie prawdą, co pozostaje do udowodnienia) spowalniania swoich iPhone'ów w celu zwiększenia ich żywotności (co w tym przypadku byłoby PRZECIWNIEJSZOŚCIĄ planowanego starzenia się), wynika z dobrego przeczucia.

Niedopuszczalne jest ukrywanie tego przed konsumentami.

Co więcej, możemy również pomyśleć, że jest to starzenie się zaplanowane przez „zaniedbanie”....: mój iPhone szwankuje, więc wymieniam go na nowy....

W każdym razie na razie nie ma nic lepszego niż mój stary mega 6.3 (Samsung): duży ekran, długi czas pracy baterii, wymiana baterii w 30 sekund (co pozwala mi mieć 2 kopie zapasowe w moim przypadku), cena Prawidłowe używane i doskonałe działanie .

O co więcej możesz prosić?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Re: Przemysłowe starzenie się, historia oszustwa




przez Christophe » 28/12/17, 16:12

Zgadzamy się, ale myślę, że w dobie Internetu możemy dowiedzieć się trochę przed dokonaniem zakupu… Jednak wielu AppelMen (AppleWomen) nie myśli: to „moda” (lub popisywanie się), którą chcą... OK, to ich wybór :)

W przeciwnym razie Epson jest również na celowniku: http://www.lemonde.fr/entreprises/artic ... 56994.html

Ale myślę, że to wszystko sprawi, że będą się częściej uśmiechać niż płakać...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Przemysłowe starzenie się, historia oszustwa




przez Adrien (były nico239) » 28/12/17, 23:44

Christophe napisał:Zgadzamy się, ale myślę, że w dobie Internetu możemy dowiedzieć się trochę przed dokonaniem zakupu… Jednak wielu AppelMen (AppleWomen) nie myśli: to „moda” (lub popisywanie się), którą chcą... OK, to ich wybór :)

W przeciwnym razie Epson jest również na celowniku: http://www.lemonde.fr/entreprises/artic ... 56994.html

Ale myślę, że to wszystko sprawi, że będą się częściej uśmiechać niż płakać...


Tak, nie jestem optymistą co do poziomu wiedzy technicznej większości z nich... a co gorsza, najmniejszego zainteresowania tymi rozważaniami....
Większość ludzi nie przejmuje się tym

Niektórzy kupują dla „popisu”, co nie jest już tym, czym dawniej, biorąc pod uwagę pobierane ceny.
Coraz mniej osób może sobie pozwolić na telefon za 1000 euro

Myślę, że wielu nadal kupuje dla prostoty (prawdziwej lub wyimaginowanej IOS

Co nie znaczy, że Android jest skomplikowany, po prostu IOS taki nie jest lub ludzie myślą, że nie jest...

To powiedziawszy, Apple jest jak Titanic, nawet jeśli woda zaczyna napływać, nie zdajemy sobie jeszcze sprawy, że tonie.
Skrzynia wojenna jest nadal za duża.
Ciąg dalszy za 5 lat...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Re: Przemysłowe starzenie się, historia oszustwa




przez Christophe » 29/12/17, 00:09

nico239 napisał:Większość ludzi nie przejmuje się tym


To nie jest złe (chociaż znam przyjaciół, bardzo dobrych techników, którzy przysięgają na Apple...), ale kiedy cię to nie obchodzi, nie powinieneś zbytnio narzekać, że cię oszukano : Chichot: : Chichot: : Chichot:

nico239 napisał:Ciąg dalszy za 5 lat...


Ewentualny koniec Apple (a przynajmniej jego dominacja) nie oznaczałby końca szumu techno-marketingowego… : Chichot: : Chichot: : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16172
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5263

Re: Przemysłowe starzenie się, historia oszustwa




przez Remundo » 29/12/17, 10:00

ale ogólnie rzecz biorąc, wszystkie te smartfony za X00 euro to oszustwa. Moim zdaniem kosztuje on 50 euro w chińskich fabrykach. Roll:

oraz tak jak w przypadku komputerów, systemy operacyjne i/lub dostępna moc stają się przestarzałe po kilku latach, albo z powodu niezgodności oprogramowania, albo dlatego, że nowe aplikacje nadmiernie zużywają zasoby sprzętowe (obliczenie RAM + procesor).
0 x
Obraz
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13715
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1524
Kontakt :

Re: Przemysłowe starzenie się, historia oszustwa




przez izentrop » 29/12/17, 12:39

Mówienie o oszustwie to duże słowo opisujące prawa globalnego rynku równowagi podaży i popytu.
Jeśli niektórym uda się zainwestować fortunę w najnowszy telefon, to najmłodsi także skorzystają z postępu technologicznego, to kwestia czasu.

Dziś znajdziemy smartfony za niecałe 100 E, które są całkowicie uczciwe w działaniu i bez umowy abonamentowej z operatorem. Co dziwne, jeśli chcesz czegoś mniejszego niż 5 cali lub aparatu godnego tej nazwy, musisz rozbić bank. http://www.frandroid.com/guide-dachat/s ... -100-euros.
Czekałem z zakupem do tego roku i nie zawiodłem się. Za cenę nawigatora GPS zainstalowałem aplikację GPS offline i jestem zdumiony jej szybkością. Zachowałem abonament na poziomie 1 E, korzystam z Internetu tylko za pomocą połączenia Wi-Fi.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do spożycia: "Zrównoważony odpowiedzialnej konsumpcji, porady dietetyczne i sztuczki"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 136