Lenistwo ogród warzywny na zanieczyszczonej glebie

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Lenistwo ogród warzywny na zanieczyszczonej glebie




przez Did67 » 20/12/17, 19:07

Nie martw się o LZO! Z definicji są zmienne! Nie było ich tu od dłuższego czasu.

Jak powiedziano, mogą istnieć pewne pochodne powstałe w wyniku złego spalania plastiku, typu „dioksyny”. Ale jak już powiedziano, myślę, że nie kilka pożarów jest problemem. Spalarnie emitują substancje w sposób ciągły, rok po roku... Występuje efekt kumulacji.

I znowu, niektóre proste „tworzywa sztuczne” typu styrenu (i polistyrenu) to proste związki organiczne… Które dzisiaj powinny być w miarę neutralne… [białe granulki, które znajdują się w niektórych „glebach doniczkowych” w celu ich rozjaśnienia, to polistyren kulki]
0 x
anarchoreta
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 24
Rejestracja: 20/12/17, 09:45
x 2

Re: Lenistwo ogród warzywny na zanieczyszczonej glebie




przez anarchoreta » 19/01/18, 14:06

Odkopuję trochę temat, bo wakacje już się skończyły.

W przypadku LZO mnie to uspokaja. Z drugiej strony, szperając, zauważyłem czarne obszary gleby, reszta jest brązowa. Możliwa kałuża węglowodorów? Wiem, że poprzedni właściciel miał trudności z przechowywaniem zużytego oleju... To powiedziawszy, odlewy też są czarne, co budzi we mnie wątpliwości.

Wreszcie nie jestem pewien, czy baterie nie zostały wrzucone do stawu (znalazłem tam żarówki, więc dlaczego nie baterie?). W razie wątpliwości przeniosłem ogródek warzywny na miejsce dawnego kurnika (który stał się łąką 5 lat temu). Postawiłabym obok stawu szklarnię i rośliny doniczkowe.

Ostrożność i ostrożność (w godny sposób nazywany strachem i strachem) zwyciężyły nade mną : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Lenistwo ogród warzywny na zanieczyszczonej glebie




przez Did67 » 19/01/18, 14:42

Czarna ziemia: możliwe węglowodory...

Ale możliwy też węgiel z różnych "brulotów"... A jeśli spalony był materiał roślinny, to możesz mieć złoże "terra preta"!!! Kto wie ?

https://jardinons.wordpress.com/2008/03 ... -la-faire/
0 x
anarchoreta
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 24
Rejestracja: 20/12/17, 09:45
x 2

Re: Lenistwo ogród warzywny na zanieczyszczonej glebie




przez anarchoreta » 30/01/18, 20:03

Odpowiadam późno...

Terra preta, jeśli tylko! Tak naprawdę palenisko powstało całkiem niedawno, a dokładnie jest to biuro „oficjalnego” ogrodnika. Reszta rozmiarów, krojów itp. które teraz odzyskam (w szczególności przycinanie krzewów róż, aby kłuć koty, patrz problem wkrótce wspomniany w głównym wątku).

Jeśli chodzi o czarną ziemię, istnieje kilka możliwości: 1. węglowodory; 2. terra preta starego paleniska (?); 3. coś zostało w to miejsce przesadzone i pozostawiło tam dużo ziemi (zaobserwowałem to zjawisko wokół krzewów róż, z dżdżownicami wyłaniającymi się z odlewów pół figi, pół rozumu, a raczej pół ziemi, półgliniastej, czarnej i brązowy, rodzaj malabaru przypominającego dżdżownicę.)

Kilka mniej lub bardziej ciekawych zdjęć (ponieważ ogródka warzywnego, który będzie uprawiany już nie będzie):

Czarna kraina
Obraz
Normalna Ziemia
Obraz
Normalny Turrił
Obraz
Czarny odlew
Obraz
Ogień
Obraz
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 285