Jak włączyć myszy sufit podwieszany?

Zużycia i zrównoważony i odpowiedzialny dieta dzienna wskazówki w celu zmniejszenia zużycia energii i wody, odpadów ... Jedz: przygotowania i receptur, znalezienie zdrowej żywności, sezonowe i lokalne informacje konserwatorskich żywność ...
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6980
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2905




przez gegyx » 01/11/09, 20:36

Nowe zwierzaki są zabawne.

Wcześniej był w klatce, teraz jest rozpieszczany w domu.
Zauważ, że psy są takie same, zanim spały na zewnątrz lub na wycieraczce, kiedy było bardzo zimno.

Zabawne jest to, że szczury to także NAC, które traktują siebie jak fretkę.

Wystarczy, że weźmiesz NAC, dobrego węża z Florydy, który poluje na myszy (jedną na tydzień?), a przy okazji na fretki...

: Chichot:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042

Re: Jak usunąć myszy z sufitu podwieszanego?




przez Christophe » 29/11/17, 00:52

Na filmie wygląda to jak mysz w podwieszanym suficie : Chichot:

0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Jak usunąć myszy z sufitu podwieszanego?




przez Adrien (były nico239) » 29/11/17, 22:37

Nie uczyniłem tego konkretnym tematem, ale tego lata wytępiliśmy popielice,... wsuwając nasze dwa najczęściej polujące koty pod podwieszany sufit na kilka nocy i zostawiając otwartą klapę, aby nie czuły się odizolowane.

Konfiguracja jest identyczna jak Twoja: zapadnia, wata szklana i sarabanda każdej nocy.

W ciągu 15 dni sprawa została rozwiązana.

Jak pisałem w innym miejscu, nasz znajomy wydał 10000 XNUMX euro na przywrócenie stanu poprzedniego i załatanie wszelkich możliwych dziur w dachu.

Każdy ma swój budżet, ale nas to kosztowało 0 €
0 x
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272

Re: Jak usunąć myszy z sufitu podwieszanego?




przez Grelinette » 02/12/17, 11:40

Kilka lat temu udało mi się złowić ich ponad dziesięć Leroty (małe gryzonie wyglądające jak popielice), które skolonizowały strych mojego sąsiada tworząc bardzo prostą pułapkę:
rurka PCV o średnicy 40 mm i długości od 10 do 20 cm, z kolankiem wyciągniętym z innej identycznej rurki, tworząc coś w rodzaju kwadratu. Koniec jednej z rurek jest przymocowany do szyjki dużej plastikowej butelki, takiej jak rodzinny sok owocowy, za pomocą małego kawałka siatki, która tworzy rodzaj lejka przymocowanego do końca rurki wchodzącej do butelki, dzięki czemu gryzonie mogą z łatwością zejść do butelki, ale nie może się wydostać. (Jeśli nie jest to jasne, mogę przesłać szkic lub zdjęcie).
Następnie po prostu włóż do butelki kawałki chleba, ciastka, ser i wsuń rurkę wejściową do podwieszanego sufitu lub do szafki.
Gryzonie są przyciągane i gdy tylko jeden wejdzie do butelki (najbardziej lekkomyślny lub najbardziej głodny) i zacznie skubać, pozostałe dołączają do niego. Jednej nocy złapałem aż 4 sztuki.

Oto szkic:
pułapka na gryzonie.jpg
rodent trap.jpg (56.3 KB) Przeglądano 10305 razy
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Jak usunąć myszy z sufitu podwieszanego?




przez Adrien (były nico239) » 02/12/17, 12:53

Pytanie brzmi: co powstrzymuje ich przed powrotem?
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do spożycia: "Zrównoważony odpowiedzialnej konsumpcji, porady dietetyczne i sztuczki"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Bing [Bot] i goście 149