Początkujący z tym, jak rozpocząć leniwy ogród warzywny

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Avatar de l'utilisateur
Nico02
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 17
Rejestracja: 22/11/17, 17:24
Lokalizacja: Aisne
x 7

Początkujący z tym, jak rozpocząć leniwy ogród warzywny




przez Nico02 » 24/11/17, 15:03

Bonjour à tous,

Nowość na forum, przedstawiłem się w tym temacie: Ogród warzywny leniwych - AISNE (02), chciałem zadać szybkie pytanie.

Postanowiłem przetestować metodę Did67 i pokryłem sianem niewielką część około 30m2 mojej ziemi.

Jestem raczej nowy, nawet bardzo nowy, jeśli chodzi o ogrodnictwo warzywne.

Z góry przepraszam, jeśli moje pytanie zostało już zadane w wątku o leniwych ogrodach warzywnych, ale w tej chwili jestem na 100 stronie z 800 i trochę do przeczytania...

Jestem początkująca, więc zdecydowałam się zacząć od truskawek (białych i czerwonych), sałatek i rzodkiewek, nie wiem, czy to dobry wybór, ale w domu będzie hitem.

Chciałem więc poznać Twoją opinię. Co będzie najlepsze na początek dla nowicjusza takiego jak ja?

Zastanawiam się nad tym, żeby zacząć od roślin w doniczkach, które postawię w ziemi, lekko rozsypując siano.

Na razie polecono mi fasolkę szparagową, pomidorki koktajlowe, bardziej niż pomidory ze względu na minidou, cukinię i groszek.

Chciałem poznać Twoją opinię w dwóch kwestiach:

Czy 30m2 wystarczy na początek i od jakich warzyw lub owoców zacząć?

Na domiar złego powiedziałbym, że z klimatem „PÓŁNOCNYM”!!!

Z góry dziękuję.

Nico.
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9774
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2638

Re: Początkujący, jak założyć leniwy ogródek warzywny




przez sicetaitsimple » 24/11/17, 17:13

Nowość na forum, przedstawiłem się w tym temacie: Ogród warzywny leniwych - AISNE (02), chciałem zadać szybkie pytanie.
.................................................. ...........

Nico.[/cytat]

Dobry wieczór, nie jestem moderatorem w tej sprawie forum, to tylko rada. Nie powielaj wątków o to samo pytanie, jak rozpocząć prace ogrodnicze w Aisne?

Miałeś już początki odpowiedzi w cytowanym wątku, spróbuj go zabawić odpowiednimi pytaniami, a zobaczysz.

Dwa równolegle na ten sam bardzo osobisty temat (nawet jeśli może to zainteresować innych gości), moim zdaniem obaj szybko umrą!

W każdym razie ze swojej strony nie będę kopiował jednego z moich komentarzy z wczoraj czy przedwczoraj z jednego wątku do drugiego.

Z poważaniem.
1 x
Avatar de l'utilisateur
Nico02
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 17
Rejestracja: 22/11/17, 17:24
Lokalizacja: Aisne
x 7

Re: Początkujący, jak założyć leniwy ogródek warzywny




przez Nico02 » 24/11/17, 17:53

Rzeczywiście jest powielany po namyśle, zadam to pytanie ponownie w trakcie mojej prezentacji.

Jeśli przyjdzie moderator, czy mógłby usunąć ten wątek, ponieważ nie sądzę, żebym mógł to zrobić sam.

Z góry dziękuję i przepraszam.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 288