Wideo: spód foie gras z południowego zachodu

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042

Wideo: spód foie gras z południowego zachodu




przez Christophe » 02/10/06, 14:49

Bez komentarza:

http://www.lesverts-bouclemontesson.org ... player.htm
ou
http://www.lesverts-bouclemontesson.org ... cktime.htm

Już nie lubiłem za dużo foie gras ... no cóż, teraz jest ustalone ... A przynajmniej wezmę to od wilczura : Mrgreen:
Ostatnio edytowane przez Christophe 23 / 06 / 15, 03: 04, 1 edytowany raz.
0 x
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 02/10/06, 15:11

Cóż, nie mam tutaj dźwięku na komputerze, ale wyobrażam sobie treść komentarzy na podstawie obrazów.

Ten rodzaj filmu dokumentalnego chcesz robić dokładnie to samo na przemysłowych fermach kurczaków : Arrow: dobrze, skończyłem też kurczaka.
Czy kiedykolwiek widziałeś warunki życia w chlewni przemysłowej? : Arrow: Cholera, nie ma już wędlin, ani wieprzowiny.

Czy nigdy nie widziałeś rzeźni bydła lub koni, w których bydło pachnie krwią i jest źle traktowane aż do śmierci? : Arrow: Ok, koniec z wołowiną i koniem

Krótko mówiąc, każdy sektor hodowli zwierząt przemysłowych odbywa się kosztem dobrostanu zwierząt. więc
  • albo lubisz mnie i kupujesz swoje droższe kaczki od małego producenta, który pozwala im biegać i karmi je - oczywiście - ale „na żądanie” i robisz to samo z innymi mięsami: kup trochę rzadziej, ale w sektorach lub jakość i dobrostan zwierząt są gwarantowane, ale fakturowane.
  • albo masz sens do końca i zostajesz wegetarianinem.


Ja osobiście jest to jedna z moich „niespójności”: jestem zielony, ale mięsożerny. Wybór między sałatką a rzadką piersią z kaczki jest szybki. Jednak wiem, że szara energia piersi kaczki jest 10 do 20 razy większa niż w przypadku sałatki ...
Pewnego dnia mogę zostać wegetarianinem. Na razie staram się rzucić palenie, jedna rzecz na raz. W każdym razie, moje mięso, staram się kupować tak dużo, jak to możliwe, u drobnego producenta / rzeźnika, niż w rolnictwie przemysłowym / zakupach centralnych / supermarkecie. Kupuję rzadziej, ale jest znacznie lepiej.
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042




przez Christophe » 02/10/06, 15:36

Nie wchodź ani w jednym, ani w drugim ekstremizmie ...

Wybór konsumenta podczas zakupu określa warunki hodowli. Gdyby wszyscy byli gotowi kupić Chicken Label R *** za 7 € za kilogram, nie byłoby już skandalicznych gospodarstw przemysłowych ...

W każdym razie Foie gras to produkt, który nie szanuje zwierząt, który nie jest zdefiniowany ...

To Christine „polubi” tę dyskusję ...

Przesłałem wideo z lustrem:
https://www.econologie.com/file/videos/F ... tesson.wmv
0 x
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 02/10/06, 15:54

Christophe napisał:Wybór konsumenta podczas zakupu określa warunki hodowli. Gdyby wszyscy byli gotowi kupić Chicken Label R *** za 7 € za kilogram, nie byłoby już skandalicznych gospodarstw przemysłowych ...


Zawsze wracamy do tego odwiecznego pytania we wszystkich tematach: czy jesteśmy gotowi zapłacić cenę, aby mieć jakość / zachować naszą pracę / zachować planetę?

Innym sugerowanym tutaj pytaniem jest, czy jesteśmy gotowi odejść od społeczeństwa konsumenckiego, w którym ilościowe mają pierwszeństwo przed jakościowym w bardziej rozsądnym społeczeństwie, w którym rzadziej konsumowany kurczak lepszej jakości?

Christophe napisał:W każdym razie foie gras to produkt, który z definicji nie szanuje zwierząt ...

Chociaż uwielbiam foie gras, muszę przyznać wam tę uwagę.
Niemniej jednak istnieje karmienie na siłę i karmienie na siłę. Karmienie kaczek, które przez cały dzień biegają na zewnątrz „ręcznie”, jest bardziej nieludzkie niż dawanie nioskom do życia w klatce, w której nie mogą się poruszać i którą opuszczają tylko w celu przekształcenia w pokarm dla swoich towarzyszy ?
Krótko mówiąc, moglibyśmy się o to kłócić godzinami ...

Christophe napisał:To Christine „polubi” tę dyskusję ...
:? :? :?
Dlaczego Czy jest wegetarianką z tendencją do BB (strona ochrony zwierząt, nie strona gnangnan czy strona FN)?
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042




przez Christophe » 02/10/06, 16:08

Targol napisał:Dlaczego Czy jest wegetarianką z tendencją do BB (strona ochrony zwierząt, nie strona gnangnan czy strona FN)?


Nie nie ... nie jest spoko BB ... z drugiej strony tak kocha zwierzęta ... pkoi, myślisz, że mamy 2 króliki i 2 koty? ... Tak Powiedziałem, że 2 koty właśnie adoptowaliśmy nowego kociaka ... Wkrótce kilka zdjęć : Chichot: : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 02/10/06, 19:24

Christophe napisał:[..] pkoi, myślisz, że mamy 2 króliki i 2 koty? [...]
Masz rację: można go jeść tak samo jak inne! Obraz
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6980
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2905




przez gegyx » 02/10/06, 21:41

Tak, ale musisz oderwać mu oko, aby krwawił ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 02/10/06, 23:19

Kto do Christophe? Po co odrywać oko ... :zaszokować:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042




przez Christophe » 02/10/06, 23:35

Pffffffffff zeeteuhhhhhhh beeeeeeteuuuuuuuuh !! : Chichot: : Chichot:
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 410