Z łatwością przekształcisz zamrażarkę w lodówkę?

Przedstaw swoje projekty DIY, nowe pomysły techniczne, innowacje do przetestowania lub prace związane z samodzielną konstrukcją. Ponieważ zrobienie tego samodzielnie jest często bardziej ekonomiczne i może być bardziej wydajne.
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839

Re: Jak łatwo przerobić zamrażarkę na lodówkę?




przez Flytox » 22/10/17, 23:19

Włożyłem sondę do kawałka osłony i przykleiłem ją do ściany kawałkiem kleju i już nie gaśnie po otwarciu drzwi.


Rzeczywiście, jest bardziej zrealizowany niż mój „latający” zespół. 8)

Kod: wybierać

Avec en plus un peu d'isolant, on doit encore augmenter l'hystérésis.

Nie jestem pewien, czy to idzie w dobrym kierunku. Przy mojej histerezie 2°C bardzo ważny jest czas między 2 kolejnymi uruchomieniami, sprężarka długo pracuje żeby dogonić temperaturę, za lodówką cewka robi się bardzo "gorąca". Nie jestem pewien, czy odpowiada to dobrej ogólnej wydajności w porównaniu z krótszymi cyklami.
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13706
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1520
Kontakt :

Re: Jak łatwo przerobić zamrażarkę na lodówkę?




przez izentrop » 22/10/17, 23:40

Aby uzyskać regulowaną histerezę od 0.1°, dostępny jest w1209 za mniej niż 2 €, szczegółowo opisany w mojej poprzedniej wiadomości.
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264

Re: Jak łatwo przerobić zamrażarkę na lodówkę?




przez chatelot16 » 23/10/17, 13:16

nie polegaj na histerezie, aby uniknąć zbyt częstego uruchamiania: potrzebujesz termostatu, który ma ustawienie minimalnego czasu pracy i minimalnego czasu wyłączenia, niezależnie od histerezy

ustaw histerezę na minimum, aby mieć maksymalną precyzję... i minimalne czasy wystarczające do zabezpieczenia silnika przed zbyt częstymi rozruchami
0 x
OlivierD
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 59
Rejestracja: 11/04/06, 14:52
Lokalizacja: 78 Północna
x 11

Re: Jak łatwo przerobić zamrażarkę na lodówkę?




przez OlivierD » 27/11/21, 16:51

Halo
Znowu odkopuję, ale właśnie wróciłem po kilku latach nieobecności...
termostat, przynajmniej przycisk daje do myślenia) termostat mechaniczny, staroświecki, wystarczy go wymienić na model uniwersalny lub nawet model lodówki tej samej marki, do lodówki, a nawet do regulacji, musi być do tego mała śrubka..

oliwkowy
0 x
700W PV w autoconso z routerem tignous ...
Permakultury nie da się improwizować w 15 dni, posłuchajmy Arthura Kellera i nie zapomnij zagłosować na program, który najlepiej broni naszych interesów!

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Twoje montaże techniczne, majsterkowanie, innowacje i samodzielna konstrukcja: wykonanie obiektu lub instalacji”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 86