Odchwaszczanie chodników?

Organizowanie i zorganizować swój ogród i ogród warzywny: ozdobne, krajobraz, dziki ogród, materiały, owoce i warzywa, ogród warzywny, nawozy naturalne, schrony, baseny lub naturalny basen. Rośliny żywotność i uprawy w ogrodzie.
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12308
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: Pielenie korytarzy?




przez Ahmed » 19/05/17, 12:52

W rzeczywistości lepiej jest mieć butlę z gazem 13 Kgs na wózku i unikać małych gadżetów wyposażonych w butelki jednorazowego użytku. Zużycie można zredukować do najprostszego wyrażenia, jeśli dołożymy starań, aby działać na czas; z drugiej strony ta metoda nie wyklucza użycia ręcznego wyrywania, gdy jest to możliwe lub bardziej odpowiednie ...
Rzeczywiście, lepsze zlokalizowanie ciepła za pomocą płaskiej skrzynki byłoby bardziej wydajne pod względem energii; zastosowanie pary, jak na starych obierakach do tapet, byłoby przykładem tego, co byłoby możliwe, przynajmniej dla kogoś takiego jak ty, ponieważ nie widzę produktu tego rodzaju dopuszczonego do sprzedaży. , Roll:
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264

Re: Pielenie korytarzy?




przez chatelot16 » 19/05/17, 13:11

dla kogoś takiego jak ja jest łatwiej, nigdy nie trawiłem! im bardziej rośnie, tym bardziej jestem szczęśliwy ... i mam gęsi, które są jeszcze bardziej zadowolone ze znalezienia czegoś do jedzenia i które są również sposobem na zioło!

kiedy zostawiam kącik w spokoju na kilka lat, kiedy robię miejsce, żeby zrobić miejsce, nie możemy chwastów, musimy zrobić drewno na opał!
0 x
oli 80
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1689
Rejestracja: 02/01/09, 17:23
Lokalizacja: Moselle 57
x 113

Re: Pielenie korytarzy?




przez oli 80 » 19/05/17, 17:05

Witaj, temat pielenia jest bardzo interesujący, ale istnieją różnego rodzaju narzędzia ręczne, które pozwalają pielenie bez nadmiernego zmęczenia.
dobrze daj spokój, wykopuję inny temat ogrodnictwo / narzędzie pielenie de-Special-t13198.html

jednak możemy sami wytwarzać narzędzia do pielenia

Cordialement
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12308
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: Pielenie korytarzy?




przez Ahmed » 19/05/17, 19:36

Masz całkowitą rację, ale korzystanie z elektronarzędzi jest ograniczone przez strukturę większości przejść.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
olivier75
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 764
Rejestracja: 20/11/16, 18:23
Lokalizacja: świt, szampan.
x 155

Re: Pielenie korytarzy?




przez olivier75 » 26/05/17, 13:23

Witam,
Oto zdjęcie zrobione dziś rano, jak korzenie wychodzą ze żwiru na strukturze plastra miodu.
[Załącznik = 0] image.jpeg [/ nasadka
Odrost nie jest już możliwy.
Oliwkowy
załączniki
image.jpeg
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12308
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: Pielenie korytarzy?




przez Ahmed » 26/05/17, 13:31

Struktura plastra miodu jest rzeczywiście szczególnym przypadkiem: logiczna aplikacja zakłada niestabilny agregat, który jest blokowany przez komórki na poziomie globalnym. Niestabilność utrzymuje się wewnątrz komórek i umożliwia dość łatwe usuwanie chwastów, pod warunkiem, że nie czekamy na zbyt duży rozwój, w którym to przypadku korzenie mogą zostać zatrzymane przez ściany komórek.
W każdym razie to właśnie obserwuję z betonowymi granicami po prostu zakopanymi w ziemi: korzenie przechodzą poniżej, co uniemożliwia wydobycie (wniosek: skręciłem granice!).
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
olivier75
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 764
Rejestracja: 20/11/16, 18:23
Lokalizacja: świt, szampan.
x 155

Re: Pielenie korytarzy?




przez olivier75 » 26/05/17, 13:53

Dla mnie jest to głównie lokalizacja, w środku możemy pozwolić jej rosnąć, ale na krawędziach komórek i jest ich dużo, korzenie mogą utknąć, jest gorąca woda.
System ten nadal dobrze ogranicza spontaniczne pędy, w takie dni jak dzisiaj sadzonki pieką się same.
Olivier.
0 x
oli 80
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1689
Rejestracja: 02/01/09, 17:23
Lokalizacja: Moselle 57
x 113

Re: Pielenie korytarzy?




przez oli 80 » 12/10/17, 22:15

0 x
Avatar de l'utilisateur
Lolounette
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 257
Rejestracja: 29/06/17, 12:17
Lokalizacja: Puy-de-Dome, 350m z alt.
x 77

Re: Pielenie korytarzy?




przez Lolounette » 13/10/17, 09:28

Ahmed napisał: zastosowanie pary, jak na starych obierakach do tapet, byłoby przykładem tego, co byłoby możliwe, przynajmniej dla kogoś takiego jak ty, ponieważ nie widzę produktu tego rodzaju dopuszczonego do sprzedaży. , Roll:


na rynku są już mobilne generatory pary: nazywa się to myjką parową (Vaporeto dla przyjaciół) : Mrgreen:
Mam stary, który ma dobry przepływ pary i potwierdzam, że jest w dużej mierze tak samo skuteczny jak małe miotacze ognia z jednorazową butelką (nie wypróbowałem dużych na bombonie) do odchwaszczania między dolinami tarasu lub innymi wykroczeniami ...

dla przejść ... Zdecydowałem się na ich zbieranie, więc nie wiem!


podpisane: gospodyni domowa za 50 lat : Lol:
0 x
oli 80
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1689
Rejestracja: 02/01/09, 17:23
Lokalizacja: Moselle 57
x 113

Re: Pielenie korytarzy?




przez oli 80 » 06/06/19, 22:06

Dobry wieczór, niby ekologiczny chwastobójca

Chyba znasz kanał youtube tego faceta
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrodu: krajobrazu, rośliny, ogród, stawy i baseny"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 170