Jedz tłuszcz ... ale dobry tłuszcz!

Jak zachować zdrowie i zapobiec ryzyko i konsekwencje dla Twojego zdrowia i zdrowia publicznego. choroba zawodowa, ryzyko przemysłowe (azbest, zanieczyszczenie powietrza, fale elektromagnetyczne ...), ryzyko firma (stres w miejscu pracy, nadużywanie leków ...) i indywidualne (tytoń, alkohol ...).
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042

Jedz tłuszcz ... ale dobry tłuszcz!




przez Christophe » 06/10/17, 01:51

„Dobry” tłuszcz czyni cię inteligentnym

activcp_nutrition_19_09_17_web.jpg
actucp_nutrition_19_09_17_web.jpg (442.62 KB) Oglądano 2904 razy


Nowe badanie ujawnia, że ​​organizacja niektórych sieci mózgowych zaangażowanych w inteligencję jest bezpośrednio związana z naszą konsumpcją nienasyconych kwasów tłuszczowych, takich jak kwasy omega-3. Bénédicte Salthun-Lassalle

Pomysł zyskuje na popularności: prawidłowe odżywianie i poprawa zdrowia mózgu i naszych zdolności poznawczych. Dotyczy to szczególnie diety śródziemnomorskiej, bogatej w jednonienasycone i wielonienasycone kwasy tłuszczowe, które obejmują kwasy omega-3. Jednak żadne badanie nie udowodniło jeszcze, że istnieje związek między składnikami tej diety a wydajnością sieci mózgowych zaangażowanych w inteligencję. Właśnie to zrobił zespół Aron Barbey z Urbana-Champaign University w Illinois.

Tak zwana inteligencja ogólna łączy kilka umiejętności, w tym rozumowanie, umiejętność rozwiązywania problemów, codzienne podejmowanie decyzji, a także wydziały społeczne i wyniki zawodowe. Opiera się na synchronizacji i wydajności komunikacji między różnymi sieciami mózgu, na przykład w trybie domyślnym, aktywnym, gdy ktoś jest w spoczynku, sieci szkieletowej uwagi, odgrywając kluczową rolę w wymagających zadaniach i codzienna realizacja problemów lub sieć frontoparietowa, zaangażowana między innymi w podejmowanie decyzji.

Jednak prawidłowe funkcjonowanie mózgu zależy w dużej mierze od jego tłuszczów, które stanowią ponad 55% jego suchej masy! Ponieważ kwasy tłuszczowe i cholesterol przyczyniają się między innymi do budowy neuronów i innych komórek mózgu, a także do syntezy neuroprzekaźników, enzymów, hormonów, które zapewniają aktywność mózgu. Większość jednonienasyconych kwasów tłuszczowych (na przykład z oliwy z oliwek) i nasyconych (tłuszczów zwierzęcych) występuje w wystarczającej ilości w diecie. Z drugiej strony, wśród wielonienasyconych kwasów omega-3 występują rzadziej: znajdują się w olejkach z oliwek i rzepaku, niektórych ryb, awokado, orzechów ... Żywność z diety śródziemnomorskiej, której nie spożywamy wystarczy.

Barbey i jego koledzy przeprowadzili zatem analizę krwi biomarkerów odżywczych 99 zdrowych osób dorosłych w średnim wieku 69 lat, aby określić ilość nienasyconych i nasyconych kwasów tłuszczowych krążących w ich ciele. Wskaźniki te odzwierciedlają nie tylko spożywane tłuszcze, ale także te dostępne dla mózgu. Następnie badacze zmierzyli ogólną inteligencję każdego uczestnika - za pomocą klasycznego testu Wechslera. Równolegle zarejestrowali również w obrazie rezonansu magnetycznego łączność i funkcjonalną organizację 7 głównych sieci mózgowych, w tym wspomnianych powyżej.

Rezultat: wewnętrzna łączność i organizacja tylnej sieci uwagi, aw mniejszym stopniu sieci przedpiersiowej, są powiązane z wyższą inteligencją ogólną. Im bardziej uczestnicy mają „sprawną” organizację tych sieci, aw konsekwencji lepszą inteligencję, tym bardziej mają nienasycone kwasy tłuszczowe we krwi. Z drugiej strony nie stwierdzono powiązania z innymi sieciami mózgu, ani nawet z innymi markerami żywieniowymi.

Nie wahaj się spożywać tłuszczu, nigdy nie jest za późno, aby zwiększyć swój mózg. Jest prawdopodobne, że im więcej jesz „dobrych” kwasów tłuszczowych, tym więcej mózg ma do dyspozycji niezbędne elementy do swojego funkcjonowania - neuroprzekaźniki, enzymy, hormony ... Aby twoje sieci neuronowe były bardziej wydajne, z pewnością wpływ na twoją uwagę i inteligencję. To nowy dowód na to, że odżywianie wpływa na wydajność mózgu, a badania nad żywieniową neuronauką kognitywną mają przed sobą świetlaną przyszłość.


http://www.cerveauetpsycho.fr/ewb_pages ... -38785.php
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13698
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1516
Kontakt :

Re: Jedz tłuszcz ... ale dobry tłuszcz!




przez izentrop » 06/10/17, 09:25

Cytat Christophe, który napisał:Nie wahaj się spożywać tłuszczu ...
Jak zawsze, nie chodzi o tarzanie się ..., to tylko wzmacnia pomysł, że musisz jeść zrównoważoną i urozmaiconą dietę bez wykluczania. Ciało zachowuje dla siebie to, czego potrzebuje w danej chwili.
Od dawna wiemy, że potrzebujemy równowagi między LDL i HDL
Nie do mnie należy udzielanie porad i nie sądzę, aby wszystkie te witryny poświęcone zdrowiu i żywieniu kwitły w sieci.

Mówiąc o orzechach, tegoroczne zbiory były dobre. Stare drzewo orzechowe, które siedzi na środku mojego dziedzińca, najwyraźniej nie ucierpiało z powodu suchości tego lata ani późnego mrozu, który zniszczył wieści rosnące na końcach gałęzi. , ;)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lolounette
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 257
Rejestracja: 29/06/17, 12:17
Lokalizacja: Puy-de-Dome, 350m z alt.
x 77

Re: Jedz tłuszcz ... ale dobry tłuszcz!




przez Lolounette » 06/10/17, 10:52

tak, jak często w żywieniu, wciąż stara koncepcja, która nagle zostaje poddana recyklingowi, aby sprostać modzie : Mrgreen:
tego już nauczono w latach 90. (byłem tam!)
w Owernii jest nawet stare powiedzenie w brayaud patois, które mówi coś w stylu: „jeden orzech dobry orzech, 5 orzechów za dużo orzechów włoskich” (dobre w patois wydaje mi się rymowane :P )

to ja, nawet nie widziałem, co jest pod orzechami pod moimi orzechami ...
w zeszłym roku w każdym razie nie było nic!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042

Re: Jedz tłuszcz ... ale dobry tłuszcz!




przez Christophe » 06/10/17, 11:29

Szczęściarze, którzy potrafią zbierać orzechy, są dobrzy ... bo przecenili się ... myślę!

Prawnicy też nie otrzymali ... Widziałem już więcej niż 2 € każdy ....
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lolounette
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 257
Rejestracja: 29/06/17, 12:17
Lokalizacja: Puy-de-Dome, 350m z alt.
x 77

Re: Jedz tłuszcz ... ale dobry tłuszcz!




przez Lolounette » 06/10/17, 12:23

przyjdź do mojego rogu, wszędzie na poboczu są drzewa orzechowe: ktokolwiek chce schylić się, by podnieść orzechy i zabrudzić sobie palce, musi je zdebugować :)
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042

Re: Jedz tłuszcz ... ale dobry tłuszcz!




przez Christophe » 06/10/17, 12:31

Czy to zaproszenie? : Chichot:

To dobrze, od dawna myślę o zrobieniu „Tout de France de éconologie”… Aby spotkać się z członkami forums którzy chcą powitać w domu! 8)
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13698
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1516
Kontakt :

Re: Jedz tłuszcz ... ale dobry tłuszcz!




przez izentrop » 06/10/17, 13:18

Lolounette napisał: Jeszcze nie widziałem orzechów pod moimi orzechami ...
Nie zwlekaj zbyt długo, ponieważ degradują się wraz z wilgocią.
Suszę je na wykonanych przeze mnie tacach z drutu. Następnie przechowuję je w workach zwisających z gryzoni.
walnuts2017.jpg
nuts2017.jpg (232.83 KB) Konsultowano 2855 razy
1 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042

Re: Jedz tłuszcz ... ale dobry tłuszcz!




przez Christophe » 06/10/17, 14:14

Hej, to u ciebie fabryka orzechów! : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Jedz tłuszcz ... ale dobry tłuszcz!




przez Obamot » 16/12/20, 10:34

Niejedzenie „dobrego tłuszczu” to najlepszy sposób na złapanie covida!

Niezbędne jest codzienne spożycie oleju tłoczonego na zimno (w małej ilości).

Aby schudnąć, musisz jeść oleje! Wprowadzany jest system drogowy.

izentrop napisał:Będę mógł dalej robić mój zwykły chleb orzechowy. ;)
W ten sposób tworzysz toksyczny produkt (kwasy tłuszczowe „TRANS” z ciepła piekarnika). Możesz kontynuować, ale musisz włożyć orzechy do miękiszu po ugotowaniu.

Nie gotuj na olejach i nie gotuj / nie podgrzewaj nasion oleistych.
0 x

Powrót do "Zdrowia i Prewencji. Zanieczyszczenia, przyczyny i skutki zagrożeń dla środowiska "

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Remundo i goście 393