Starzenie przemysłowe, historia oszustwa

Zużycia i zrównoważony i odpowiedzialny dieta dzienna wskazówki w celu zmniejszenia zużycia energii i wody, odpadów ... Jedz: przygotowania i receptur, znalezienie zdrowej żywności, sezonowe i lokalne informacje konserwatorskich żywność ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79295
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028

Re: Przemysłowe starzenie się, historia oszustwa




przez Christophe » 30/09/17, 18:08

Uh tak, ponieważ nie rozumiem, w jaki sposób decyduje, jakie natężenie prądu wysłać do akumulatora? A może używa wtyczki BSI?

Czy możesz sprawdzić, czy BI jest podłączony do twoich ładowarek? (= 3 złącza na ładowarce, a nie tylko 2?)

W przeciwnym razie końcowe napięcie ładowania (poprzez wewnętrzną ładowarkę) baterii Samsung wynosi 4.35 V...

Z drugiej strony moja ładowarka Lipo nie lubi akumulatorów Li-Ion.

Resetuje się automatycznie podczas ładowania i kilka mAh jest naliczanych podczas ładowania ... Nie wiem dlaczego ... (może inna historia rezystancji wewnętrznej między Lipo i Li-ion ??), więc nie wiem, więc mogłem użyj go do oszacowania rzeczywistej ilości mAh wysłanej do baterii. Jeszcze zrobię testy ustawień napięcia/ampera...

Z drugiej strony mogę mieć licznik mAh na USB...ale będzie to mniej precyzyjne niż liczenie mAh przy ładowaniu bezpośrednio na baterii. :(
0 x
pedrodelavega
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3797
Rejestracja: 09/03/13, 21:02
x 1318

Re: Przemysłowe starzenie się, historia oszustwa




przez pedrodelavega » 01/10/17, 12:02

Did67 napisał:
nico239 napisał:Zaskakuje mnie to, że żaden producent nie idzie w tym kierunku w złym kierunku, prezentując prosty model, z baterią mahousse, wymienną za pomocą prostego klik-klak. Dla wszystkich, którzy się pieprzą co dwa lata dali. Czy jesteśmy taką mniejszością, że nie tworzy nawet niszy rynkowej???

Oto czego potrzebujesz:
https://www.androidpit.fr/meilleurs-sma ... e-amovible
https://www.fairphone.com/fr/
0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Przemysłowe starzenie się, historia oszustwa




przez Adrien (były nico239) » 01/10/17, 23:09



Masz może z Fairfone?
To jest dobre?



Dodaję swoje... normalne : Mrgreen: Samsunga Mega 6.3

https://www.lesnumeriques.com/telephone ... /test.html

Obraz
0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Przemysłowe starzenie się, historia oszustwa




przez Adrien (były nico239) » 02/10/17, 09:49

Wykorzystaj szansę... dziś rano

http://www.cnetfrance.fr/news/le-fairph ... 858002.htm

Ale hej, w tej cenie wolę używany Mega 6.3: zielony Fairfone, ale nie tani : Mrgreen:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79295
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028

Re: Przemysłowe starzenie się, historia oszustwa




przez Christophe » 03/10/17, 13:53

nico239 napisał:zielony Fairfone, ale nie tani : Mrgreen:


Na tym polega problem ze wszystkim, co szczyci się tym, że jest zielone (z dobrego lub mniej ważnego powodu...), ale jest dużo droższe...

Ponieważ nie zapominaj, że najmniej € w sile nabywczej to zanieczyszczenie... (mniej więcej w zależności od tego, jak zarabiasz na życie...)

W przeciwnym razie cieszę się, że Fairphone w końcu dociera do dostawcy dostępu!

Z drugiej strony bateria wydaje mi się lekka (mała) jak na smartfon tej wielkości... Rozumiesz, że niezbyt wytrzymała? A może jest to super dobrze zoptymalizowane pod względem sprzętu i oprogramowania?

https://www.youtube.com/watch?v=6DW733G76BY
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79295
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028

Re: Przemysłowe starzenie się, historia oszustwa




przez Christophe » 03/10/17, 13:56

Test po francusku... nienajgorszy (ale AMHA całkiem zacny: jak konkurować z miliardami od Samsunga czy Apple'a?) i który potwierdza moje wrażenie: bateria jest za lekka...

https://www.youtube.com/watch?v=lEX6ROGWle8
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79295
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028

Re: Przemysłowe starzenie się, historia oszustwa




przez Christophe » 03/10/17, 14:00

nico239 napisał:Masz może z Fairfone?


Myślę, że nie : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Przemysłowe starzenie się, historia oszustwa




przez Adrien (były nico239) » 03/10/17, 14:05

Christophe napisał:najmniej € w sile nabywczej to zanieczyszczenie..



to znaczy???
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79295
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028

Re: Przemysłowe starzenie się, historia oszustwa




przez Christophe » 03/10/17, 14:25

Cóż, to proste (w teorii, w praktyce oszacowanie ilościowe szybko staje się nieco skomplikowane): aby zarobić na życie, każdy musi wykonywać pracę, która będzie mniej lub bardziej zanieczyszczała...

Zależy to silnie od dziedziny działalności, ale także od odległości między pracą a snem, wydajnością energetyczną fabryki (procesu) lub lokalu… itd.

Ograniczmy się do CO2 dla uproszczenia, aby podać przykład...

Za każde zarobione euro pracownik producenta stali, ropy naftowej czy samochodu wyemituje znacznie więcej CO2 niż pracownik producenta elektrowni wiatrowych, paneli słonecznych, izolacji czy domów ekologicznych. .

Ponieważ wytwarzane produkty będą emitować jeszcze więcej CO2 (niż szary CO2) lub pochłaniać szary CO2... częściowo lub w całości


Nie wiem, czy ktoś już nazwał ten sposób rozumowania, ale możemy to zrobić tutaj : Chichot:

To jest w górę, w dół, możemy zrobić to samo rozumowanie: im częściej decydujemy się na zakup „nieuczciwych” produktów (by pozostać w określeniu „Fairphone”), tym więcej będziemy emitować CO2… tam również szybko staje się to trudne do oszacowania ilościowego, 2 przykłady:

Jeśli kupimy jabłka z Republiki Południowej Afryki lub baraninę z Chile, te same wydane euro wyemitują pośrednio więcej CO2, niż gdybyśmy kupili lokalne i sezonowe...

Jeśli wybierasz się na wakacje na wyspy zamiast zostać w swoim regionie, to samo...

Krótko mówiąc, im większą mamy siłę nabywczą, tym więcej generalnie emitujemy CO2 (chyba, że ​​nazywasz się Elon Musk… i znowu)… i tym bardziej zużywamy zasoby ziemskie…
0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Przemysłowe starzenie się, historia oszustwa




przez Adrien (były nico239) » 03/10/17, 14:28

Ok : Idea:
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do spożycia: "Zrównoważony odpowiedzialnej konsumpcji, porady dietetyczne i sztuczki"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 90