Zużycie własne: jaki dobry stosunek jakości do ceny?

Forum słoneczna fotowoltaiczna PV i wytwarzanie energii elektrycznej z energii słonecznej promieniowania bezpośredniego.
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264

Re: Zużycie własne: jaki dobry stosunek jakości do ceny?




przez chatelot16 » 08/09/17, 19:19

mój panel fotowoltaiczny również pochodzi od sprzedawcy z prawego rogu w Poitiers ... ale nie jestem pewien, czy jest tak samo, ponieważ nie dajesz precyzji

Zainstalowałem 400w crete: rzadko przekracza to, co spożywam, więc dobrze się opłaca

zainstaluj więcej i spróbuj maksymalnie wykorzystać rab poprzez podgrzewanie ciepłej wody wydaje mi się błędem: gorąca woda ma znacznie mniejszą wartość niż energia elektryczna ... możemy to zrobić za pomocą kolektorów słonecznych tańszych niż fotowoltaika ... zimą robię tanią ciepłą wodę ze spalania drewna

tak długo, jak nie ma dobrego, dużego, wymiennego i trwałego akumulatora wymiennego, nie będzie opłacalnego sposobu na odzyskanie fotowoltaiki w rab ... wytwarzanie gorącej wody jest fałszywym ołowiem
0 x
lilian07
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 534
Rejestracja: 15/11/15, 13:36
x 56

Re: Zużycie własne: jaki dobry stosunek jakości do ceny?




przez lilian07 » 09/09/17, 09:10

Wyraźnie się z tobą nie zgadzam, Chatelot, liczby mówią same za siebie, a jeśli ekspozycja na południe pozwala na przekierowanie zaledwie 5 lat wstecz na inwestycje w inne formy systemu.
Zmiana trasy pozwala:
- uniknięcie kosztu akumulatora przy niskim koszcie zwiększa produkcję elektryczną o nadwyżkę paneli (x3 na hałasie w tle)
- odzyskać w formie zdegradowanej energię elektryczną (gorącą wodą), która w każdym przypadku służy do podgrzewania elektrycznego zasobnika CWU, który wszyscy posiadamy w większości (jeżeli podgrzewanie CWU odbywa się za pomocą panelu termicznego, dodatkowy koszt montaż nie będzie opłacalny, a system mniej niezawodny i mniej wydajny w zimie, jednak nie mam porównania do ciepłej wody użytkowej wytwarzanej przez ogrzewanie drewnem, które moim zdaniem jest zbyt restrykcyjne)
- znacznie obniżyć rachunek EFR.
-w celu lepszego wykorzystania instalacji elektrycznej w przypadku awarii EDF
-zmniejszenie złożoności systemu, która staje się wykonalna dla każdego majstra.
- w mniejszym stopniu zgodnym z prawem

Z tych wszystkich powodów oraz z uwagi na fakt, że panel elektryczny wytwarza tyle samo kWh użytecznej w ciągu roku co panel termiczny, a którego dzisiejszy koszt jest znacznie niższy, istotne jest przekierowanie.
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264

Re: Zużycie własne: jaki dobry stosunek jakości do ceny?




przez chatelot16 » 09/09/17, 09:58

dom z ceną energii elektrycznej i ceną fotowoltaiki, zwraca się w latach 8, jeśli bezpośrednio zużywam prąd

ciepło drewna kosztuje mnie około X razy razy taniej niż prąd ... więc jeśli fotowoltaika nie ma nic lepszego do roboty niż gorąca woda, zwraca się za lata 10

dlatego mówię, że w moim przypadku wykorzystanie rabu fotowoltaicznego do przygotowania gorącej wody nie jest lepsze niż pozwolenie jej stracić

bardziej interesujące w celu optymalizacji zużycia własnego jest inteligentne sterowanie niektórymi urządzeniami:

podwójny termostat do zamrażarek, aby ułatwić ich funkcjonowanie, gdy występuje rab

awaryjny falownik należy zmodyfikować tak, aby nie ładował akumulatora na stałe, ale priorytetowo, gdy występuje rab

to samo dotyczy dużej sprężarki zbiornikowej

Chciałem to zrobić również z pralką ... byłoby to łatwe ze starym, który wspierał zapalanie i cięcie, kontynuując swój program za każdym razem, gdy włączamy go ponownie ... niestety wszystkie nowe pralki głupia elektronika, która nie kontynuuje programu po ponownym włączeniu: kolejny postęp w odwrotnej kolejności!
0 x
enka
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 26
Rejestracja: 04/10/10, 15:43
Lokalizacja: 95
x 1

Re: Zużycie własne: jaki dobry stosunek jakości do ceny?




przez enka » 11/09/17, 17:34

chatelot16 napisał:mój panel fotowoltaiczny również pochodzi od sprzedawcy z prawego rogu w Poitiers ... ale nie jestem pewien, czy jest tak samo, ponieważ nie dajesz precyzji

To jest ogłoszenie: https://www.leboncoin.fr/bricolage/1081 ... tm?ca=12_s
0 x
enka
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 26
Rejestracja: 04/10/10, 15:43
Lokalizacja: 95
x 1

Re: Zużycie własne: jaki dobry stosunek jakości do ceny?




przez enka » 11/09/17, 21:29

chatelot16 napisał:ciepło drewna kosztuje mnie około X razy razy taniej niż prąd ... więc jeśli fotowoltaika nie ma nic lepszego do roboty niż gorąca woda, zwraca się za lata 10

dlatego mówię, że w moim przypadku wykorzystanie rabu fotowoltaicznego do przygotowania gorącej wody nie jest lepsze niż pozwolenie jej stracić

Mam też kocioł na drewno (pelety), który jednak chwilowo zarządza ogrzewaniem. Planuję dodać cwu jeden dzień, jeśli to możliwe, z wykorzystaniem energii słonecznej, ale jeszcze mnie tam nie ma Roll:
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Energia odnawialna: energii słonecznej"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 228