Metanogenna moc olejów odpadowych i smarów

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Orel
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 25/09/06, 15:14
Lokalizacja: Amiens

Metanogenna moc olejów odpadowych i smarów

przez Orel » 25/09/06, 15:25

Bonjour à tous,

Od jakiegoś czasu czytam post, który zauważa na tej stronie i widzę, że wielu specjalistów jest połączonych.

W związku z tym zastanawiałem się, czy ktoś z was miałby jakieś odniesienia dotyczące metanogennego potencjału zużytych organicznych olejów i/lub tłuszczów?

Merci d'Avance
0 x
Orel
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 25/09/06, 15:14
Lokalizacja: Amiens

przez Orel » 25/09/06, 15:33

Przy okazji, gdybym mógł mieć % Mat. Suchy/Matowy. Brutto jak i % mat. Organiczny/Matowy. Suchy, to byłoby królewskie : Chichot:

DZIĘKI
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042

przez Christophe » 25/09/06, 15:46

„% suchy/mokry mat” o olejach? Mam problem ze zrozumieniem pytania.

Właśnie otworzyliśmy podobny temat, więc zamykam ten i zapraszam do pisania postów w tym: energie odnawialne / biogaz-metanizacji-i-power-metanogennych-t2338.html

Jest już kilka odpowiedzi na twoje pytania.

Słyszałem, że oleje są "zbyt bogate" dla bakterii, więc ich nie wspierają (przynajmniej, gdy oleje nie są rozcieńczone...)

Jednak znalazłem to w sieci:

Produkcja biogazu:
1 UGB (jednostka dla zwierząt) wyprodukował 1-2 m³ biogaz / dzień
1 ton świeżego produktu z gnojowicy wieprzowej 25 m³ biogaz
1 ton zużytego smaru 800 m³ biogazu
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 264