Porady: kupić lepszy

Zużycia i zrównoważony i odpowiedzialny dieta dzienna wskazówki w celu zmniejszenia zużycia energii i wody, odpadów ... Jedz: przygotowania i receptur, znalezienie zdrowej żywności, sezonowe i lokalne informacje konserwatorskich żywność ...
Avatar de l'utilisateur
Armance
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 16/09/08, 20:43




przez Armance » 18/09/08, 18:04

Charlotte napisał:Właśnie przeczytałem ten dokument dotyczący opakowania: https://www.econologie.com/dechets-les-e ... -3855.html co sugeruje stosowanie pudełek wielokrotnego użytku, np. na herbatę i kawę.

Małe wyzwanie ekonomiczne: kto kiedykolwiek odważył się pójść do supermarketu ze swoimi plastikowymi torebkami, aby zapakować warzywa luzem, lub do herbaciarni z pudełkami, aby je bezpośrednio napełnić?

Nie ja... Ale gdybym wiedział, że nie tylko ja to robię... : Oops:


Czy od tego czasu odważyłaś się, Charlotte? : Mrgreen:
0 x
Manon21
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 15/07/16, 16:42

Re: Porady: kup lepiej




przez Manon21 » 15/07/16, 16:52

Obserwuj trend! „Torby materiałowe” – torby materiałowe. Ponadto ponownie wykorzystuję plastikowe torby na owoce i warzywa z supermarketów.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79356
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Re: Porady: kup lepiej




przez Christophe » 16/07/16, 12:18

Manon21 napisała:Obserwuj trend! „Torby materiałowe” – torby materiałowe.


To co???
1 x
Manon21
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 15/07/16, 16:42

Re: Porady: kup lepiej




przez Manon21 » 16/09/16, 20:27

Christophe napisał:
Manon21 napisała:Obserwuj trend! „Torby materiałowe” – torby materiałowe.


To co???



Ach tak, kolejne angielskie słowo!! To bardzo prosta bawełniana torba z uchwytami. Jest lekki i wygodny w składaniu :)
0 x
Zrównoważeni przyjaciele
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 02/06/17, 11:48

Re: Porady: kup lepiej




przez Zrównoważeni przyjaciele » 02/06/17, 11:59

Witam oto ciekawa ankieta na temat jedzenia, zdrowego odżywiania, szacunku dla środowiska i ludzi. Co myślisz?

Oryginalna wiadomość w języku włoskim: Ciao vi invio un'indagine interessante sui prodotti alimentari, per mangiare sano, rispettando l'ambiente e le persone. Co myślisz?

0 x
benepartowie
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 19/05/20, 11:34

Re: Porady: kup lepiej




przez benepartowie » 19/05/20, 11:42

Witam,

Wszystkie tematy związane z „lepszą” konsumpcją, lokalną oraz o wpływie społecznym i środowiskowym, który jest mi szczególnie bliski. Postanowiłem działać w tym kierunku tworząc odpowiedzialny handel głównie produktami francuskimi.
Aby to zrobić i jak najlepiej spełnić wymagania, stworzyłem kwestionariusz, który można znaleźć poniżej:

https://app.evalandgo.com/s/?id=JTk3biU ... 4lOUElQUY=

Jeśli masz dwie minuty, aby na nie odpowiedzieć, bardzo mi to pomoże i może pozwolić na zmianę nawyków konsumpcyjnych tych, którzy niekoniecznie są tym zainteresowani.
Dziękuję bardzo za przeczytanie mnie do tej pory!

Dzień dobry
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Porady: kup lepiej




przez Obamot » 19/09/20, 23:00

Taki wątek powinien mieć 500 lub 1000 stron!

2 lub 3 spamy i wątek się kończy! :płakać: Niestety...
0 x
Rajqawee
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/02/20, 09:21
Lokalizacja: Occitanie
x 577

Re: Porady: kup lepiej




przez Rajqawee » 21/09/20, 10:23

Chciałbym wziąć udział! Jest to główny temat w naszej czteroosobowej rodzinie, jesteśmy bardzo wyczuleni na ten temat i jesteśmy w tym dość zaawansowany. Właśnie zastanawiałem się nad założeniem tematu poświęconego temu konkretnemu tematowi.

Minęło około dziesięciu lat, bardzo zmieniliśmy sposób, w jaki konsumujemy (wskazówka = szczególnie musimy produkować...), ale czy nie byłoby lepiej stworzyć nowy temat, z jaśniejszym tytułem? ?

Na przykład „Życie codzienne, konsumpcja i ekologia: proste rady i sprawdzone rozwiązania”

Bo niestety wiele rzeczy krążących po internecie jest z tego punktu widzenia bardzo głupich...Chciałbym omówić proste i łatwe rozwiązania (to nie to samo!) do wdrożenia, aby konsumować lepiej, lepiej na żywo...każdy dzień!

Jeżeli będzie jakiś odzew, pomysły na tytuły...albo zostańmy przy tym temacie...czekam na inne opinie :)
1 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Porady: kup lepiej




przez Obamot » 21/09/20, 11:02

Zamierzam napisać post „Dobro dla planety”.

Po prostu przestańmy pić wodę mineralną, jest bezużyteczna, bo zawarte w niej minerały nie są”biodostępne” są zatem eliminowane w bardzo dużym procencie... Co gorsza, zbyt zmineralizowana woda, przechodząc przez ogniwo, stawia je na granicy zwarcia i nas wyczerpuje... https://www.josmose.fr/blog/25-quelle-e ... y-chimiste

Dzięki temu nie ma już konieczności transportu wody ciężarówkami, butelkowania jej, produkcji plastikowych butelek... koniec z kłopotliwym przechowywaniem jej w piwnicy... I koniec z nadmiernymi kosztami jej płacenia. do stukrotności rzeczywistej ceny, jaką jest wart!

„Biodostępne” minerały znajdują się w żywności, warzywach, owocach itp.
0 x
Rajqawee
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/02/20, 09:21
Lokalizacja: Occitanie
x 577

Re: Porady: kup lepiej




przez Rajqawee » 22/09/20, 10:07

Obamot napisał:Zamierzam napisać post „Dobro dla planety”.

Po prostu przestańmy pić wodę mineralną, [...]


ważne!

Spróbuję opisać wspólny wątek „konsumuj lepiej”, który stosujemy w naszej rodzinie: samodzielne wytwarzanie niektórych produktów często wiąże się z połączeniem 3 zalet:
- ciekawe i pouczające
-jest -często- ekonomiczny, w najgorszym przypadku nie kosztuje więcej
-pozwala produkować dokładnie to, czego chcesz i kontrolować składniki/materiały
-robi małe rodzinne projekty, więc wspólnie spędzony czas!

Wśród wielu rzeczy możemy wymienić: pieczenie własnego chleba (nie kupowaliśmy chleba od 2 lat), pieczenie ciastek (tak samo), robienie mydła (bardzo, bardzo opłacalne, około 10 razy tańsze w składnikach organicznych w porównaniu do mydła bios) i ogrodnictwo. Oczywiście wszystko to często jest bardziej wydajne w pakowaniu i transporcie, więc wszystko jest w porządku!

Ponieważ codziennie gotujemy, kumuluje się wiele drobnych działań (ponieważ są wykonywane codziennie).

Wreszcie, samodzielne wykonanie tych rzeczy pozwala również zrozumieć, na przykład, dlaczego niektóre produkty są tak drogie lub tak zapakowane.
3 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do spożycia: "Zrównoważony odpowiedzialnej konsumpcji, porady dietetyczne i sztuczki"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 144