Massal problemem zbiornik

A jeśli oni naprawy, zamiast rzucać i zmienić? Odkryj na nowo przyjemność samemu napraw. Jak zdiagnozować problem lub znaleźć części zamienne? Naprawa jest sam sposób, aby zaoszczędzić na ogół pieniądze!
Wergiliusz35
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 26/03/17, 17:24

Massal problemem zbiornik




przez Wergiliusz35 » 26/03/17, 18:19

Witam wszystkich. Mam duży problem, wodę do domu czerpię ze studni w ogrodzie. Jest to pompa która zasysa, zasila pęcherz marki Massal o pojemności 300l, który następnie zasila podgrzewacz wody. Problem: pompa nie przestaje działać. Przeglądałem gazety i w internecie piszą, że w pęcherzu brakuje ciśnienia powietrza. Nie mam żadnych wycieków wody. Kompletnie nie mam pojęcia co robić, czy ktoś może mi pomóc?

Dziękuję za czas, który mi dasz.
0 x
Matt113
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 344
Rejestracja: 22/05/08, 09:15

Re: Masowy problem ze zbiornikiem




przez Matt113 » 27/03/17, 11:04

Zwykle wnętrze zbiornika powinno wyglądać tak:

Obraz

musisz ponownie wprowadzić ciśnienie do żółtej części (powietrza), w tym celu zwykle masz zawór jak w dętkach rowerowych, wystarczy napompować do ciśnienia wskazanego na zbiorniku.
0 x
Meszigues3
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 57
Rejestracja: 06/02/17, 19:12
x 8

Re: Masowy problem ze zbiornikiem




przez Meszigues3 » 27/03/17, 11:51

Matt113 napisał: [...]
musisz ponownie wprowadzić ciśnienie do żółtej części (powietrza), w tym celu zwykle masz zawór jak w dętkach rowerowych, wystarczy napompować do ciśnienia wskazanego na zbiorniku.
Ponadto :
Manometr może nie być wyregulowany i nie zatrzymywać silnika.
Może wystąpić wyciek powietrza.
Podłączenie spłuczek toaletowych do wody ze studni nie byłoby nielogiczne; Może wystąpić nieszczelność spłukiwania lub zbyt duże ciśnienie wymusza spłukiwanie.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "awarii, usterek i napraw: naprawić samodzielnie? "

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 96