Rozstaw drenów?

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
Denis
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 944
Rejestracja: 15/12/05, 17:26
Lokalizacja: Rodan-Alpy
x 2




przez Denis » 18/09/06, 23:13

nialabert napisał:Ponadto nowoczesne oleje są detergentami. W przypadku starego silnika czyszczenie może ujawnić nieszczelności zablokowane przez brud.


Przynajmniej tak mi powiedziano.

I artykuł o olejach motocyklowych, ale ciekawy.
http://www.triumphall.com/huile1.htm


Olejki od dawna są detergentami! : Lol: zasadniczo dlatego, że silniki mają filtry oleju
0 x
Biały nie będzie istnieć bez ciemności, ale w każdym razie!


http://maison-en-paille.blogspot.fr/
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 18/09/06, 23:38

Jednym ze sposobów rozłożenia wymiany oleju w odstępach czasu jest również zwiększenie rozmiaru miski olejowej. Aby właściwości oleju uległy pogorszeniu na tyle, aby konieczna była jego wymiana, potrzeba więcej km.

Łącząc to z poprawą jakości olejów, dodaliśmy sporo km między 2 wymianami oleju... Już produkują świece zapłonowe „dożywotnie” do niektórych silników, wkrótce silnik zostanie uszczelniony, wraz z ilością oleju za jego życie...

[tryb dowcipu WŁĄCZONY]

Detergentowy olej silnikowy? Mój klucz tak! Próbowałam zrobić w nim pranie, ale wyszło całe zgniłe!

[tryb żartu WYŁĄCZONY]
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 18/09/06, 23:55

Witaj, Ex-océonie

Robimy to w niektórych samolotach, zmieniając catering na większy, dzięki temu mamy więcej oleju i nie ma ryzyka, że ​​wyczerpie się w długiej podróży, a także daje szansę na jego schłodzenie, dzięki czemu śpi dłużej czas w skrzyni korbowej.
Minusem jest jednak to, że nagrzewanie zajmuje ponad pół godziny.
a kiedy się zabrudzi, brudne będzie 8 litrów zamiast 6 litrów..

Duże silniki gwiazdowe mają zbiornik oleju i można je dodawać w locie z kokpitu.

W przypadku oleju detergentowego musiało to nastąpić od końca lat 50-tych, kiedy stał się powszechny i ​​od początku lat 70-tych pozwolono nam wrzucać go do samolotów, z minerałem zrobił się błoto i wszystkie zatkane silniki, chociaż olej rycynowy był wyjątkowy
ale bardzo drogi, również zatyka, ale nadaje smak toru wyścigowego.

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 19/09/06, 12:03

Christophe napisał:[…]To był artykuł, który przeczytałam w 2004 roku i do którego nawiązywałam niedawno w innym poście: to nie olejki wielkich marek dają najlepsze rezultaty. Jednak nadal jestem zaskoczony bardzo dobrą jakością oleju Leclerca...
Coś, co warto wiedzieć o „markowych” olejach: Carrefour syntetyczny 15W50 to Mobil1...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 19/09/06, 13:26

Były oceaniczny napisał:Łącząc to z poprawą jakości olejów, dodaliśmy sporo km między 2 wymianami oleju... Już produkują świece zapłonowe „dożywotnie” do niektórych silników, wkrótce silnik zostanie uszczelniony, wraz z ilością oleju za jego życie...


Dokładnie do tego zmierza polityka producentów: ZERO konserwacji... (a co za tym idzie szybsze zmiany pojazdu?)

Szkoda milionów ludzi, którzy z tego żyją… oni i tak nie mają nic do powiedzenia… : Evil:
0 x

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 245