VMC: produkcja ciepła łapacz dual-flow

Przedstaw swoje projekty DIY, nowe pomysły techniczne, innowacje do przetestowania lub prace związane z samodzielną konstrukcją. Ponieważ zrobienie tego samodzielnie jest często bardziej ekonomiczne i może być bardziej wydajne.
Avatar de l'utilisateur
simplino
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 143
Rejestracja: 22/11/15, 18:28




przez simplino » 06/01/16, 13:13

LOGIC12 napisał:
I to nie jest zatrzymane. Zatrzymanie VMC stwarza problemy, w szczególności kondensację w rurach, ponieważ nic nie krąży.


Kondensacja występuje szczególnie podczas pracy w zimnych częściach rur w pobliżu wylotu, stale w ilości proporcjonalnej do ilości przepływającego powietrza, a zatrzymanie sprawia, że ​​ta kondensacja jest bardziej widoczna przed zatrzymaniem się poprzez łatwiejszy przepływ w przeciwnym kierunku tylko wtedy, gdy powietrze krąży !!

Twoja odpowiedź wskazuje, że Twój VMC jest bardzo mocny (typowy dla absurdalnych standardów sprzed kilku lat), prawdopodobnie za duży i łatwo go zatrzymać pod Twoją nieobecność i zastanowić się nad kondensacją spowodowaną działaniem VMC która wypełnia Twoje przewody w ich dolnych partiach i przelewa się podczas postoju, woda przestaje być wypychana przez wiatr powietrza z VMC!!

Mieszając te kanały na poddaszu, podczas pracy VMC wydostaje się mnóstwo litrów skroplonej wody!!
0 x
LOGIC12
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 116
Rejestracja: 28/01/08, 05:41
Lokalizacja: dwunastej Pireneje
x 5




przez LOGIC12 » 06/01/16, 15:53

witam, nie, nie mam w domu VMC i radzę sobie doskonale.
Mam po prostu okap i okap w łazience, który uruchamiam podczas prysznica i nadal z łatwością 2 godziny później lub nawet pół dnia.

Ale zdarza mi się widzieć VMC i mówię sobie, że zapotrzebowanie zmienia się w ciągu dnia, stąd moja refleksja.
0 x
LOGIC12
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 116
Rejestracja: 28/01/08, 05:41
Lokalizacja: dwunastej Pireneje
x 5

Re: VMC: produkcja jednostek odzysku ciepła z podwójnym przepływem




przez LOGIC12 » 10/11/16, 17:08

Witam, nie przeczytałem wszystkich odpowiedzi, ale można zastosować panele PCV. Tniemy go na taką długość, jaką chcemy, i przypomina trochę płyty z poliwęglanu. Moglibyśmy umieścić kilka nałożonych na siebie, pozostawiając między nimi odstęp, na przykład wkładając małe kawałki drewna, aby powietrze opuszczające VMC mogło przejść pomiędzy płytami i lepiej ogrzać napływające powietrze.

A tam łatwo go dostać w sklepie z artykułami budowlanymi i nie jest on wygórowany.
0 x
xxx74
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 33
Rejestracja: 23/10/15, 10:12
x 1

Re: VMC: produkcja jednostek odzysku ciepła z podwójnym przepływem




przez xxx74 » 13/02/17, 12:24

Witam,

Długo nie wracałem do tego tematu, ale teraz udało mi się odzyskać mikrowata Aldes Deefly Cube, który wydaje się być sprawny (jeszcze nie testowany), jedyny problem jest taki, że jest za duży i dlatego nie ma miejsce, aby go zainstalować.

Nic mnie to nie kosztowało, obecnie jestem na etapie całkowitego demontażu, aby zachować wszystkie elementy oprócz obudowy, aby móc wykonać własną skrzynkę umożliwiającą jej montaż.

W skrzynce aldowej zaznaczam, że wewnętrzne kanały powietrzne nie są gładkie (pełne styropianu) i pośrednie w stronę wymiennika co moim zdaniem musi powodować straty ciśnienia, dlatego chciałbym to skreślić w tym co zamierzam przeprowadzić a także poprawić uszczelnienie, co od początku nie wydaje mi się straszne.

Powierzchnia wlotów i wylotów wymiennika jest dość duża, chciałbym się dowiedzieć, czy lepiej uwzględnić to, że powietrze odbija się od ściany przed wejściem do wymiennika, czy jest lepsze niż powietrze napływające z przodu?

Celem tego pytania i odpowiedzi na nie jest jak najlepsze rozprowadzenie napływającego powietrza na całej powierzchni dwóch wlotów wymiennika, a nie to, że tylko krawędzie dwóch wlotów wymiennika są w 100% sprawne i że przeciwna strona ma 20 %.

Czy istnieją zasady przepływu powietrza, których należy przestrzegać?

Moja skrzynka wymiennika ciepła na pewno będzie oddzielona od silników. Czy warto rozważyć kształt stożka pomiędzy wylotem rury silnika a wlotem wymiennika ciepła, jeśli wybrana ma być opcja nawiewu powietrza z przodu?
0 x
nowicjusz
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 25/01/22, 08:51

Re: VMC: produkcja jednostek odzysku ciepła z podwójnym przepływem




przez nowicjusz » 25/01/22, 08:56

cześć

po odkopaniu.

Mam zamiar zrobić wymiennik własnej roboty, z przepływem zwrotnym krzyżowym, z aluminiowymi płytami offsetowymi.

kształt będzie sześciokątny. grubość 3 mm pomiędzy każdą płytą.

zadaję sobie pytanie, czy ważne jest tworzenie kanałów na płycie wiedząc, że zwiększy to spadek ciśnienia i zmniejszy powierzchnię wymiany?

dziękuję
0 x
xxx74
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 33
Rejestracja: 23/10/15, 10:12
x 1

Re: VMC: produkcja jednostek odzysku ciepła z podwójnym przepływem




przez xxx74 » 26/01/22, 06:48

Witam,

Zwykle idealnym rozwiązaniem jest utworzenie „kolana” na poziomie cyrkulacji powietrza w wymienniku, zwiększy to spadki ciśnienia, ale przede wszystkim zwiększy wymianę między dwoma przepływami, ponieważ większe tarcie...

Powodzenia.
1 x
nowicjusz
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 25/01/22, 08:51

Re: VMC: produkcja jednostek odzysku ciepła z podwójnym przepływem




przez nowicjusz » 26/01/22, 08:34

powitanie

dziękuję za odpowiedź.
0 x
Hell23
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 14/06/22, 11:18
x 6

Re: VMC: produkcja jednostek odzysku ciepła z podwójnym przepływem




przez Hell23 » 14/06/22, 11:44

Ponowne odkopywanie odkopanych hihi.

Powrót po. Wiele lat podążałem za pierwszym przesłaniem tego wpisu, w międzyczasie zakup zendera double flow i oczywiście otwarcie się na obserwacje jego składu.... Nie zawiodłem się.... Jeszcze trochę ciężko mi usiąść. ...

Wymiennik: panel pęcherzykowy typu płytowego... Sisi... Sisi :|

Dwa małe wentylatory ślimakowe pomiędzy/wy, sterowane przez podstawowego menedżera, łatwo osiągalne w Arduino.....

Aluminiowa obudowa z dwoma rzędami elektrycznymi....
Krótko mówiąc, nawet kawałka aluminium w wymienniku, a mimo to uzysk PHI (norma niemiecka, a nie NF. Spójrz na podstawę obliczeń między nimi, zrozumiesz)

W firmie Paul wymienniki ciepła są po prostu wykonane z aluminiowej rury kwadratowej....

Do zobaczenia
0 x
jean.caissepas
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 660
Rejestracja: 01/12/09, 00:20
Lokalizacja: R.alpes
x 423

Re: VMC: produkcja jednostek odzysku ciepła z podwójnym przepływem




przez jean.caissepas » 14/06/22, 23:49

Hellium23 napisał:Ponowne odkopywanie odkopanych hihi.

Powrót po. Wiele lat podążałem za pierwszym przesłaniem tego wpisu, w międzyczasie zakup zendera double flow i oczywiście otwarcie się na obserwacje jego składu.... Nie zawiodłem się.... Jeszcze trochę ciężko mi usiąść. ...

Wymiennik: panel pęcherzykowy typu płytowego... Sisi... Sisi :|

Dwa małe wentylatory ślimakowe pomiędzy/wy, sterowane przez podstawowego menedżera, łatwo osiągalne w Arduino.....

Aluminiowa obudowa z dwoma rzędami elektrycznymi....
Krótko mówiąc, nawet kawałka aluminium w wymienniku, a mimo to uzysk PHI (norma niemiecka, a nie NF. Spójrz na podstawę obliczeń między nimi, zrozumiesz)

W firmie Paul wymienniki ciepła są po prostu wykonane z aluminiowej rury kwadratowej....

Do zobaczenia


Mam Zendera w domu od 6 lat. Jest drogo, ale oszczędność i komfort ogrzewania (mniej hałasu z zewnątrz, mniej kurzu, mniej komarów, dłużej utrzymywana chłód w lecie, wilgotność ani za wysoka, ani za niska, bardzo dobra dystrybucja ciepła z pieca w całym domu = brak grzejnika elektrycznego.. .) nie każ mi żałować tego zakupu.

Cóż, trzeba mieć budżet (VMX + orurowanie + dystrybutory + instalacja), który w latach 10-109 wynosił 2 tys. € za 2015m2016.

Miałem wówczas środki na inwestycje i zrobiłem to, ponieważ na emeryturze moje dochody spadną, a energia będzie nadal rosła…
Planowanie średnio- i długoterminowe pozwala żyć spokojnie, bez obawy o następny dzień.
Śmierć, poważne choroby zdarzają się niezależnie od tego, co robisz... Z drugiej strony możesz starać się żyć dobrze, nie kusząc zbytnio diabła...

Dobra fizyczne rzadziej wylatują niż stosy pieniędzy elektronicznych lub papierowych...
Dlatego uważam, że inwestycje, dzięki którym obniżę rachunki, są najbardziej opłacalne, ponieważ obecnie nie podlegają opodatkowaniu (co ma związek z przyszłym wydatkiem...)


Ale hej, zimą ogrzewam się do 21-22° w salonie-kuchni za 200 € rocznie (piec na pellet). Nie mam zamiaru narzekać.
0 x
Wcześniejsze nawyki musi się zmienić,
ponieważ przyszłość nie musi umrzeć.
warto
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 06/11/22, 21:35

Re: VMC: produkcja jednostek odzysku ciepła z podwójnym przepływem




przez warto » 11/11/22, 09:38

Witam wszystkich
super ciekawy post, wymiennik Micha jest ciekawy, ale te wyjaśnienia dotyczące rozmiaru nie są zbyt jednoznaczne.
Gdyby ktoś z was miał jakichś refów silników o małej mocy, którzy mogliby wykonać zadanie.
0 x

Wróć do „Twoje montaże techniczne, majsterkowanie, innowacje i samodzielna konstrukcja: wykonanie obiektu lub instalacji”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 107