Pytanie alternatora

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Bricolo07
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 40
Rejestracja: 22/07/14, 10:52

Pytanie alternatora




przez Bricolo07 » 29/12/16, 20:43

Witam,

Jestem tutaj, ponieważ od 2 lat pracuję nad turbiną wiatrową, która z biegiem czasu ciągle ewoluuje (średnica wirnika łopatkowego, gondola, wysokość, generator...), aby było krótkie, chcę zmienić silnik (w generatorze mode) przez alternator samochodowy, po stronie rezystancji i prędkości nie stanowi to problemu, ponieważ robiłem testy na starym alternatorze więc nie wiem czy działa prawidłowo, stąd te pytania:

- W zależności od prędkości obrotowej moment rezystancyjny rośnie czy maleje?

- Aby uniknąć momentu obrotowego na starcie, podłączyłem do alternatora bardzo mały silnik (wideorejestrator), wytwarza on 12 V przy 150 obr/min turbiny wiatrowej, na te zaciski podłączam przekaźnik 12 V sterujący wzbudzeniem, który oznacza, że ​​przy prędkości obrotowej turbiny wiatrowej poniżej 150 obr./min (alternator 800 obr./min) nie ma oporu. To dobry pomysł?

- Czy można odłączyć alternator od akumulatora na pracującym?, bo biorąc pod uwagę poprzedni punkt, muszę to zrobić

- W nowym alternatorze (Volkswagen bosh) jest pin DF, na nim jest pin DF forums wszyscy mówią, że jest podekscytowanie, kiedy go podłączam + nie ma podekscytowania, natomiast kiedy go odłączam, jest podekscytowanie, to najważniejszy punkt, aby pójść dalej.

Wiem, że to dużo, ale potrzebuję pomocy
0 x
 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google Adsense [Bot] i goście 314