zużycie oleju roślinnego

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
laurent_caen
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 113
Rejestracja: 07/05/06, 12:41

zużycie oleju roślinnego




przez laurent_caen » 17/09/06, 11:47

jeszcze jedno pytanie: czy stosowanie odpowiednio przefiltrowanego oleju roślinnego zwiększa zużycie paliwa, a jeśli tak, to w jakim stopniu?
czy możemy na przykład napełnić zbiornik, powiedzmy 30% olejem roślinnym, czy olej będzie odpowiednio mieszał się z olejem napędowym, czy nie będzie żadnych lepkości?
jaka jest wartość opałowa olejów roślinnych w porównaniu do oleju napędowego?
merci d'Avance

ps: dla peugeot 309 GLD
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 17/09/06, 18:03

Halo

W moim przypadku ze 100% olejem roślinnym różni się między rzepakiem a orzeszkami ziemnymi, ale to więcej niż olej napędowy,
w moich najlepszych spodniach udało mi się obniżyć 6,5 litra oleju egasoil, a w przypadku oleju jest to moje najlepsze 7,2 litra, ale nie mam wystarczającej liczby kilometrów, aby dotrzeć precyzyjnie,
odkąd zacząłem stosować olej, na początku mam około 4000 km zmieszanych, a teraz w 100% wymaga to wielu odczytów, ponieważ zaczynam od oleju napędowego i zatrzymuję się na oleju napędowym, liczę tylko olej i przejechane kilometry w oleju
jest też to, że czasami jeżdżę bardziej brutalnie olejem
Zużycie wzrasta
Temperatura spalin wzrasta wraz z olejem.

André
0 x
Denis
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 944
Rejestracja: 15/12/05, 17:26
Lokalizacja: Rodan-Alpy
x 2




przez Denis » 17/09/06, 18:34

na dużych targach, w pobliżu mojego domu, widziałem wczoraj na stojaku maszyny rolniczej, duży nowy ciągnik wyświetla: włączam olej roślinny, otworzyłem zbiornik, poczułem :odeur de gaz oil, upuściłem go, na pewno by powiesić klientów
ponadto kupuję cudowny dodatek, utrzymuję cię w ruchu.
0 x
Biały nie będzie istnieć bez ciemności, ale w każdym razie!


http://maison-en-paille.blogspot.fr/
Avatar de l'utilisateur
delnoram
moderator
moderator
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/08/05, 22:14
Lokalizacja: Mâcon-Tournus
x 2

Re: zużycie oleju roślinnego




przez delnoram » 17/09/06, 20:03

laurent_caen napisał:jeszcze jedno pytanie: czy stosowanie odpowiednio przefiltrowanego oleju roślinnego zwiększa zużycie paliwa, a jeśli tak, to w jakim stopniu?
czy możemy na przykład napełnić zbiornik, powiedzmy 30% olejem roślinnym, czy olej będzie odpowiednio mieszał się z olejem napędowym, czy nie będzie żadnych lepkości?
jaka jest wartość opałowa olejów roślinnych w porównaniu do oleju napędowego?
merci d'Avance

ps: dla peugeot 309 GLD


Mogę odpowiedzieć tylko na 30% maks.
W przypadku mieszanki nie mam do tej pory żadnych problemów, mieszanina jest stabilna (maksymalnie 20 do 25% w zimie).

W przypadku zużycia zauważyłem raczej spadek o 0.4 litra / 100 (pomiar w ciągu 1 roku), aby częściowo odłożyć na później myślę więcej o mocy detergentowej oleju, która mogłaby oczyścić niektóre części silnika.

Jeżdżę bardzo mało, więc nie mam zbyt dużej odległości w kilometrach :|
0 x
"Myślenie nie powinny być przedmiotem nauczania w szkole, zamiast do uczenia się na pamięć faktów, które nie są sprawdzone?"
"To nie dlatego, że mogą być źle mają rację!" (Coluche)
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2

Re: zużycie oleju roślinnego




przez drwal » 17/09/06, 21:23

laurent_caen napisał:jeszcze jedno pytanie: czy stosowanie odpowiednio przefiltrowanego oleju roślinnego zwiększa zużycie paliwa, a jeśli tak, to w jakim stopniu?
Z mojej strony, kiedy przestawiłem się na olej na poziomie 30% rok temu, najpierw bardzo nieznacznie zwiększyłem swoje średnie zużycie o około 0,3 l / 100 (7,45 do 7,75 XNUMX).
Następnie, stosując dodatek, a następnie obróbkę motoryczną, wróciłem średnio przy dawnym zużyciu czystego GO (7,10 l).
Potem, kiedy zatrzymałem HPV w czerwcu, ponownie spadłem w średnim zużyciu, ale jadąc tylko na czystym GO (6,80 l).

Ale tam, ponownie zaopatrzony w HVP, zatankowałem przy 6,30 l / 100. :zaszokować:
Pokonałem 1200 km, dzieląc się na:
- 800 km autostrady przy 135 km / h zweryfikowanej średniej.
- 300 km drogi ekspresowej przy 100-110 plus kilka korków
- 100 km dróg wiejskich i małe miasteczko.

Dodałem 23 ml acetonu do moich 60 l mieszanego oleju.
Nie wiem, czy to aceton, ale zaskakuje mnie tak naprawdę niskie zużycie paliwa dla samochodu o masie 1400 kg (XM Turbo D).

laurent_caen napisał:czy możemy na przykład napełnić zbiornik, powiedzmy 30% olejem roślinnym, czy olej będzie odpowiednio mieszał się z olejem napędowym, czy nie będzie żadnych lepkości?
Przygotowuję swoją miksturę, najpierw wlewając olej, a następnie uzupełniając go GO natychmiast. To trochę ryzykowne według opinii na Olio, ale na razie działa (a ja „trzęsę” autem wychodząc ze stacji).
W wartościach bezwzględnych lepiej byłoby wymieszać go w puszce, a następnie wlać, ale bardzo bolesne jest obchodzenie się z puszkami o pojemności 20 l, aby napełnić samochód ... Lub użyj stalowych puszek wyposażonych w korek z rurką wylewową jest już mniej problematyczny ...

laurent_caen napisał:jaka jest wartość opałowa olejów roślinnych w porównaniu do oleju napędowego?
merci d'Avance

ps: dla peugeot 309 GLD

Palm 36700 KJ / kg
Nasiona rzepaku 36000 XNUMX KJ / kg
Olej napędowy 42500 XNUMX KJ / kg
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 18/09/06, 00:03

Halo

W przypadku zużycia zauważyłem raczej spadek o 0.4 litra / 100 (pomiar w ciągu 1 roku), aby częściowo odłożyć, myślę więcej o mocy detergentowej oleju, która mogłaby oczyścić niektóre części silnika


oczyszczony olej może być zbiornikiem i przewodami paliwowymi, powiedziałbym, że trawi mosiężne przewody
ale w segmentach robi całą gumę, jeśli nie chodzisz wystarczająco gorąco, aw oleju silnikowym czyści nerkę, którą wytwarza melasę, cały wtryskiwany olej musi zostać spalony, dlatego silnik musi być gorący, gdy działa na oleju, radzę zacząć od zimnego oleju silnikowego, najmniej ryzykownym rozwiązaniem jest przejście z dwoma zbiornikami, z uruchomieniem oleju napędowego, a następnie rozgrzanie gorącym olejem plus 70c .. jeśli nie, nie przekroczysz 50 000 km
dla bezpośredniego wtrysku jeszcze bardziej ryzykowne, najlepiej wtryski pośrednie, mniej natrysku oleju na tłoki.

André
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 271