Tajemnice samochodzie wody

Innowacje, pomysły lub patenty na rzecz zrównoważonego rozwoju. Spadek zużycia energii, redukcja zanieczyszczeń, poprawa wydajności lub procesów ... Mity lub rzeczywistość o wynalazkach z przeszłości lub przyszłości: wynalazki Tesli, Newmana, Perendeva, Galeya, Beardena, cold fusion ...
szczery
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 05/08/06, 16:04




przez szczery » 18/08/06, 01:22

http://www.israelvalley.com/news/2006/0 ... -carburant
Cóż, twoje, znalazłem coś conexe przez przypadek ... Nie jestem dla ciebie, ale mnie inspiruje ... ok, jego gatunek marnotrawi, ale ..... pozostaje opcją.
0 x
Hunter szarlatanem
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 17
Rejestracja: 30/05/05, 19:11




przez Hunter szarlatanem » 18/08/06, 15:07

Frank napisał:Nie jestem pewien, ale myślę, że miał na myśli: produkować wodór bez pompowania baterii zamiast kolektora słonecznego ..... ale nie jestem pewien ... :? :|


Jeśli to jest to, to jeszcze bardziej zabawne, ponieważ kolektory słoneczne nie są opłacalne i bardzo zanieczyszczają produkcję, brawo ekologia : Lol:
0 x
Avatar de l'utilisateur
lau
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 814
Rejestracja: 19/11/05, 01:13
Lokalizacja: Vaucluse




przez lau » 18/08/06, 15:50

nieźle twój link franck.
Widziałem coś podobnego z czystym Mg. Chciałem zastąpić mój reaktor sitkiem wypełnionym granulkami Mg, ale powiedziano mi, że produkt uboczny jest bardzo ścierny (magnezja).
0 x
Liczba cząsteczek w kropli wody jest równa liczbie kropli, który zawiera Morza Czarnego!
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11044




przez Christophe » 15/09/06, 11:32

Obrazy z linku:

Obraz

Obraz

Obraz
0 x
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6

Re: Tajemnice wodnego samochodu




przez bham » 15/09/06, 15:08

anioł napisał:Kolejny projekt samochodu wodnego.
http://www.ovni.ch/~kouros/voiture.htm


Na tej stronie znajdujemy to, co Christophe właśnie umieścił w Internecie, ale także to, o super gaźniku:"
Wagon parowy
Jeśli powierzchownie rozważymy tylko prawa termodynamiki, ciekawą możliwością byłoby wtryskiwanie niewielkiej ilości wody, rzędu 10%, w celu poprawy wydajności silnika spalinowego. Typowym cyklem jest wstrzykiwanie drobnych kropelek po sprężeniu i podgrzaniu powietrza przez turbosprężarkę, która chłodzi je przez parowanie i zwiększa gęstość przy wlocie, a zatem gęstość tlenu. Podczas spalania węglowodoru wytwarzana jest dodatkowa para wodna. W końcu faza ekspansji jest wzmacniana przez dodatkowe uwolnienie ciepła początkowo „skradzionego” do turbosprężarki, podczas jego późniejszej kondensacji na końcu cyklu. Woda nadaje się również do użycia w postaci emulsji z paliwem, co stwarza problem stabilności. Poprawa wydajności byłaby rzędu 10%. Ale Rudolf Gunnermann napędzał swoje silniki emulsją zawierającą do 50% wody z poprawą 27% wydajności. Jego system wymagał pierścienia niklowego wokół świec, który został w związku z tym poddany znacznej polaryzacji elektrycznej, co również skutkowało „pękaniem”, czyli rozbijaniem i uwodornianiem ciężkich węglowodorów w obecność pary. To jest zasadaSuper gaźnikiZwiększenie liczby oktanowej w ulotnionym paliwie w obecności pary wodnej i katalizatora, co znacznie zwiększa wydajność silnika poprzez zastąpienie postępującego, wysoce nieefektywnego i częściowego spalania różnych mieszanin węglowodorów różne parowanie, przez detonację lekkich i lotnych węglowodorów. Rzeczywista sprawność silników spalinowych, czasami zbliżona do 7%, zostałaby pomnożona poza 26%. Z tego punktu widzenia LPG lub jego mieszanina z wodorem ma podobny wynik.

Pierwszy «Super gaźnikTo był Charles N. Pogue, opatentowany w 1930 i pomyślnie przetestowany przez Forda, ale że koncerny naftowe spieszyły się, by przestać działać, dodając ołów do benzyny rok później, aby go zatruć katalizator. Pokolenia mieszkańców miast zostały zatrute tym metalem ciężkim na korzyść administracji podatkowej i firm naftowych. W swoich wspomnieniach generał Rommel przypisywał zwycięstwo aliantów w Afryce ściśle tajnemu amerykańskiemu gaźnikowi parowemu. Plan Rommla polegał na wycofaniu się na pustynię, odwiedzając na zmianę swoje tajne magazyny paliwa. Gdy Amerykanie wyschną, zaatakuje. Nie udało się i dogonili go podczas trzeciego postoju. John Pogue, brat Charlesa, publicznie ujawnił, że pomógł zainstalować słynny gaźnik w jeepach i pojazdach opancerzonych, które były używane. Potwierdzają to liczne opinie mechaników. W przeciwieństwie do przeciętnego obywatela armia nie miała trudności z pozyskaniem paliwa bezołowiowego. Jednak sama detonacja chemiczna nie wystarczy, aby wyjaśnić ekstremalne zmniejszenie zużycia paliwa w niektórych samochodach typu „super-paliwo” lub wodorowe lub fakt, że ich silniki pozostają zimne ”.

Ktoś wie więcej na temat tego katalizatora super gaźnika ostatniej wielkiej wojny? Andre być może, ponieważ jesteś blisko ze Stanami Zjednoczonymi. Qqu'un Albo będzie on przechowywany w jego stodole jeepa nas (lub może mieć zbiornik / zbiornik) z ostatniej wojny z tym super carb ???

Ciekawa ta historia ołowiu w benzynie, prawda?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11044

Re: Tajemnice wodnego samochodu




przez Christophe » 15/09/06, 15:12

bham napisał:Ktoś wie więcej na temat tego katalizatora super gaźnika ostatniej wielkiej wojny? Andre być może, ponieważ jesteś blisko ze Stanami Zjednoczonymi. Qqu'un Albo będzie on przechowywany w jego stodole jeepa nas (lub może mieć zbiornik / zbiornik) z ostatniej wojny z tym super carb ???


Tak, oczywiście wyglądał jak Chambrin (spirala):

Jako mężczyzna cytuję:

Jest też oczywiście bardzo dobry gaźnik Charles Nelson Pogue z Winnipeg (Kanada): patenty 1,750,354 i 1,997,497, a także 2,026,798. Gaźnik Pogue (o którym wspominaliśmy już trochę w naszej bazie) wykorzystywał spaliny jako źródło ciepła. Przy pełnym obciążeniu oszczędza połowę lub jedną trzecią normalnego zużycia. Został zamontowany na ciągnikach i innych pojazdach pod koniec 1930. Mówi się, że to właśnie dzięki podwojeniu autonomii amerykańskich czołgów Afrika Korps generała Irwin Rommel przegrała bitwę w Afryce Północnej (gaźnik Pogue został następnie zachowany przez tajną obronę)

bham napisał:Ciekawa ta historia ołowiu w benzynie, prawda?


Ale nie ma żadnych lobby, rozumiesz!

Stworzę konkretny temat dla tego gaźnika Pogue
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11044

Re: Tajemnice wodnego samochodu




przez Christophe » 15/09/06, 15:16

Christophe napisał:Stworzę konkretny temat dla tego gaźnika Pogue


Wróćmy dziś rano do zamkniętego:
https://www.econologie.com/forums/super-carb ... t2297.html
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 15/09/06, 17:51

Przyjrzałem się „systemowi izraelskiemu”. Jest to mniej więcej tak głupie, jak flankowanie aluminium w roztworze NaOH, ponieważ przekształcenie tlenku z powrotem w metal zajmie dużo energii.
Ogólna wydajność z pewnością będzie wykonalna.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Innowacje, wynalazki, patenty i pomysły na zrównoważony rozwój”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 235