Plan instalacji kotła na drewno z bali Vigas 25S

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
turbozender
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 112
Rejestracja: 18/12/06, 14:24




przez turbozender » 22/11/08, 10:58

więc nikt?
0 x
manitou22
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 113
Rejestracja: 19/12/07, 22:37
Lokalizacja: Bretagne




przez manitou22 » 22/11/08, 19:14

witam,
w google, język niemiecki,
w przeciwnym razie jest skrzynka w jurze -hotcomb.com-, przepraszam, nie mam już linku :płakać: z drugiej strony aktywuj filtr bezpiecznego wyszukiwania, aby go znaleźć, ponieważ w przeciwnym razie natkniesz się na inny rodzaj kotła : Mrgreen:
A+
0 x
turbozender
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 112
Rejestracja: 18/12/06, 14:24




przez turbozender » 22/11/08, 19:59

dziękuję za odpowiedź

Właśnie wysłałem e-mail do hotcombes, który najwyraźniej dostarcza za darmo (ostatecznie w cenie 3400 euro

co jest równoznaczne z tym z Niemiec, które znalazłem za 3000 plus koszty wysyłki

na wyjazd nic o tym nie wiem (uczyłam się hiszpańskiego w drugim języku :zmarszczyć brwi: )
0 x
manitou22
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 113
Rejestracja: 19/12/07, 22:37
Lokalizacja: Bretagne




przez manitou22 » 22/11/08, 21:04

Cześć turbozenderze
dla niemieckiego jest to samo dla mnie, ale w google przejdź do narzędzi językowych, zaznaczasz niemiecki i wpisujesz wyszukiwanie po francusku, a google wyświetla strony w obu językach.
A+
0 x
rahi
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 20/06/12, 19:28

Re: Plan instalacji kotła na drewno Vigas 25S




przez rahi » 22/06/12, 22:06

jc-tergal napisał:Halo
Oto moja funkcjonalna instalacja.

Zakupiony zestaw składa się z kotła Vigas 25S + zbiornik buforowy 1000l + naczynie wzbiorcze 100l + termozawór obciążenia 61° z zaworem zwrotnym i 1 zawór + 1 cyrkulator + manometr i zawór bezpieczeństwa i opróżniania + termozawór i rękawica ochronna na palec + izolacja balonu o wartości 2750 € z dostawą VAT.

Sam dokupiłem 1 dodatkową cyrkulację + jakieś złączki + kolanka + zawory + korki + odpowietrzniki + rurka żeliwna 40/42 + pasta i oakum.
Mój brat jest hydraulikiem, więc mam to w cenie rzemieślnika i darmowy montaż!!
Dlaczego żelazo: cóż, stare wolą je od miedzi, jest tańsze, biorąc pod uwagę zastosowane średnice. Jestem w 40/42 co odpowiada wylotom bojlera i balonu. Myślę, że mam lepszą wydajność niż przy mocno zredukowanej rurce miedzianej.
Ale potrzebny jest odpowiedni sprzęt.

Powiemy, że z grubsza kosztowało mnie to 3100 € za duży rozmiar

Więc plan montażu bardzo prosty

Obraz

Po prostu dołożyłem kocioł do istniejącego obiegu centralnego ogrzewania. Rzeczywiście kilka lat temu miałem kocioł na paliwo.

Cyrkulator 1 jest sterowany przez procesor kotła. Cyrkulator 2 pracuje w sposób ciągły. Na kotle widzimy panel sterowania, a po lewej stronie zawór (jeszcze nie podłączony do zimnej wody), który otwiera się w kotle w celu obniżenia temperatury w przypadku braku prądu i silnego wzrostu temperatury w kotle. ten

Obraz

Przepraszamy, ale na tym zdjęciu nie widać cyrkulatorów ukrytych za dużym zbiornikiem wyrównawczym.

Obejście na zbiorniku pozwala uniknąć konieczności podgrzewania całego zbiornika w celu prostego okazjonalnego zapalenia.

Obraz

Balon jest ustawiony poziomo ze względu na brak wysokości w piwnicy. Ale nawet jeśli myślę, że mam niższą wydajność, nadal działa bardzo dobrze
Zawór trójdrożny już tam był. Do grzania preferuję przejście w bojlerze (pozycja 3) a po założeniu go na 10 czyli pośrodku.

Na razie ładuję 3-4 razy dziennie ale spalam topolę, która niestety dość szybko się pali. Powinno zwolnić przy starym dobrym dębie!
Wydaje mi się, że jest dużo smoły, ale drewno nie jest najsuchsze i jeszcze nie wykonałem zalecanego czyszczenia.

Bardzo prosty i szybki zapłon.

Ładny widok na rurki nad kotłem które jeszcze muszę zaizolować

Obraz

Teraz koty śpią w piwnicy :D


Dobry wieczór,
Jestem nowy w forum, też jestem zainteresowany kotłem zgazowującym, ostatnio miałem zrobioną wycenę i poproszono mnie o 13000 euro na sam sprzęt, to kradzież.Widziałem w internecie, że można coś znaleźć w kraju problem jest z transportem. Chciałbym wiedzieć, jak to zrobiłeś, na jakiej stronie to znalazłeś.
Z góry bardzo dziękuję.
Z poważaniem.

: Mrgreen:
0 x
turbozender
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 112
Rejestracja: 18/12/06, 14:24




przez turbozender » 22/06/12, 22:31

powitanie
ct na ebay niemcy ale jest ich więcej przez jakiś czas (w końcu vigas)

może być coś jeszcze
w tym czasie (około 4 lata) było to 3000 euro dostarczone z balonem 1000l itp.

Ja też się wahałem iw końcu wziąłem na siebie rosnące oparzenie
instalacja mons kosztowała mnie ok 3000 dodatkowo głowica wykończona ze sterowaniem domu i przyłączem do paliwa drzewnego

wydajność jest gorsza o dobre 10/15%, ale niezawodność nie ma nic wspólnego
0 x
Avatar de l'utilisateur
Keke
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 11
Rejestracja: 14/10/09, 23:17




przez Keke » 24/02/13, 11:08

Kocioł pracuje tutaj -> http://solaire.open-dream.org
0 x
yoyo 02
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 19/10/16, 21:03

Re: Plan instalacji kotła na drewno Vigas 25S




przez yoyo 02 » 20/10/16, 18:11

cześć
Właśnie kupiłem dom z kotłem na drewno i zbiornikiem buforowym
ale nie do końca rozumiem jak to działa
temu
- kocioł grzejniki
- Laddomat 21-60 wraz z cyrkulatorem,
-zawór mieszający 3-drogowy z siłownikiem z termostatem i sondą naklejaną na rurę obiegową
- zbiornik wyrównawczy
Szczególnie mam problem ze zrozumieniem systemu zaworów 3-drogowych z napędem silnikowym
gdybyś mógł mi trochę wytłumaczyć
:? :? dziękuję
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79330
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046

Re: Plan instalacji kotła na drewno Vigas 25S




przez Christophe » 20/10/16, 18:36

Zawór trójdrożny umożliwia regulację temperatury na poziomie źródła ciepła i grzejników tak, aby temperatura grzejników i kotła była optymalna... w przypadku grzejnika przede wszystkim tak, aby nie obniżać zbytnio temperatury na poziomie powrotu do kotła (powrót, który musi być utrzymywany na poziomie minimum 3-60°C, aby uniknąć zatykania i zoptymalizować spalanie: szczególnie dotyczy drewna)

Logicznie rzecz biorąc, powinno to już być ustawione ... więc jak to działa?

Jeśli zrobisz nam schemat, łatwiej będzie ci pomóc...

Nie masz balonu buforowego? Jednak jest wysoce zalecany do kotła opalanego drewnem...
0 x
yoyo 02
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 19/10/16, 21:03

Re: Plan instalacji kotła na drewno Vigas 25S




przez yoyo 02 » 20/10/16, 18:49

jeśli mam balon buforowy
Nie wiem jak wstawić rysunek lub zdjęcie
czy możesz mi powiedzieć jak powinien działać ten kocioł, ten zbiornik i te zawory 3-drogowe
dziękuję
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 258