Wczoraj wymieniłem baterię na płycie głównej

Zużycia i zrównoważony i odpowiedzialny dieta dzienna wskazówki w celu zmniejszenia zużycia energii i wody, odpadów ... Jedz: przygotowania i receptur, znalezienie zdrowej żywności, sezonowe i lokalne informacje konserwatorskich żywność ...
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2485
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 359

Wczoraj wymieniłem baterię na płycie głównej




przez Forhorse » 12/09/16, 19:28

Bonjour à tous,

To pierwszy raz w życiu, kiedy mi się przydarzyło, trzymaj komputer wystarczająco długo, aby wymienić baterię płyty głównej!

Kupiłem ten komputer w 2007 r. (Dokładnie w kwietniu, znalazłem fakturę), więc minęło 9 lat, kiedy jest serwisowany i od tego czasu używam go prawie codziennie. I powiedzieć, że pod koniec lat 90. na początku 2000 roku zmieniałem swój komputer 3 razy w roku.

W każdym razie wszystko, co można powiedzieć, że zaprogramowane starzenie się w IT nie jest na poziomie sprzętowym.
Po "skandalu" zgniłych kondensatorów na płytach głównych w połowie 2000 roku (czasem niektóre płyty nie wytrzymywały dłużej niż 6 miesięcy przed zepsuciem) producenci nadrobili to.

Mimo wszystko dobre małe mieszkanie, w ciągu 9 lat musiałem zmienić kartę graficzną 1 raz, ponieważ ta, którą pierwotnie umieściłem, była naprawdę niskiej jakości (i nie mówię o wydajności, ale dobrze jakości). A na zamiennej karcie graficznej wentylator szybko zrezygnował z ducha, więc zastąpiłem go większym, o lepszej jakości i cichszym.
Mam też dysk twardy, który spadł, ale prawdopodobnie z powodu ciepła znajdował się w bardzo słabo wentylowanym wyjmowanym stojaku.

Początkowo pod Windows XP, przekazałem go pod Windows 7 pod koniec oficjalnej obsługi XP i zaoferowałem mu w tym czasie mały dysk SSD, który dał mu dobry lifting.
Krótko mówiąc, oprócz tych kilku incydentów, nie ma za to żadnych dużych opłat i myślę, że nadal będzie mi to dobrze służyło, ponieważ jest w dużej mierze wystarczająco mocne, aby o to poprosić.
W najgorszym przypadku mam oprogramowanie do symulacji elektronicznej, które rzuca go na kolana ze złożonymi schematami, ale używam go bardzo rzadko, więc zakup nowszego i mocniejszego komputera nie jest uzasadniony.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839

Re: Wczoraj wymieniłem baterię na płycie głównej




przez Flytox » 12/09/16, 23:12

Forhorse napisał:Bonjour à tous,

To pierwszy raz w życiu, kiedy mi się przydarzyło, trzymaj komputer wystarczająco długo, aby wymienić baterię płyty głównej!

Kupiłem ten komputer w 2007 r. (Dokładnie w kwietniu, znalazłem fakturę), więc minęło 9 lat, kiedy jest serwisowany i od tego czasu używam go prawie codziennie. I powiedzieć, że pod koniec lat 90. na początku 2000 roku zmieniałem swój komputer 3 razy w roku.

W każdym razie wszystko, co można powiedzieć, że zaprogramowane starzenie się w IT nie jest na poziomie sprzętowym.
Po "skandalu" zgniłych kondensatorów na płytach głównych w połowie 2000 roku (czasem niektóre płyty nie wytrzymywały dłużej niż 6 miesięcy przed zepsuciem) producenci nadrobili to.

Mimo wszystko dobre małe mieszkanie, w ciągu 9 lat musiałem zmienić kartę graficzną 1 raz, ponieważ ta, którą pierwotnie umieściłem, była naprawdę niskiej jakości (i nie mówię o wydajności, ale dobrze jakości). A na zamiennej karcie graficznej wentylator szybko zrezygnował z ducha, więc zastąpiłem go większym, o lepszej jakości i cichszym.
Mam też dysk twardy, który spadł, ale prawdopodobnie z powodu ciepła znajdował się w bardzo słabo wentylowanym wyjmowanym stojaku.

Początkowo pod Windows XP, przekazałem go pod Windows 7 pod koniec oficjalnej obsługi XP i zaoferowałem mu w tym czasie mały dysk SSD, który dał mu dobry lifting.
Krótko mówiąc, oprócz tych kilku incydentów, nie ma za to żadnych dużych opłat i myślę, że nadal będzie mi to dobrze służyło, ponieważ jest w dużej mierze wystarczająco mocne, aby o to poprosić.
W najgorszym przypadku mam oprogramowanie do symulacji elektronicznej, które rzuca go na kolana ze złożonymi schematami, ale używam go bardzo rzadko, więc zakup nowszego i mocniejszego komputera nie jest uzasadniony.


Rzeczywiście, nie płacisz nic, aby poczekać, prędzej czy później, twój dostawca usług internetowych zdoła zapewnić ci usługę, która nie będzie już kompatybilna z XP lub Seven, po prostu zmuszając cię do zmiany sprzętu i oprogramowania, gdy nawet. Kilka lat temu uderzyli mnie w Free, podczas rejestracji, więc ich Box działał idealnie poniżej 98 (dixit na gorącej linii). W rzeczywistości było to wielkie kłamstwo, które nie działało oferuje nasz konfigurator pod XP. „Stare” rzeczy nie były w stanie uruchomić XP, więc musieliśmy zmienić rower… chui nie pozostał długo w Free…
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2485
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 359

Re: Wczoraj wymieniłem baterię na płycie głównej




przez Forhorse » 13/09/16, 20:10

Modemy internetowe i inne modemy są przez długi czas całkowicie niezależne od systemu operacyjnego używanego przez łączące się z nimi komputery.
Tego rodzaju problem zdarzył się w momencie podłączenia modemów przez USB.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do spożycia: "Zrównoważony odpowiedzialnej konsumpcji, porady dietetyczne i sztuczki"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 111