Jeść mięso, jaki wpływ na planecie?

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.

można obejrzeć film do końca?

Możesz wybrać 1 opcja

 
 
Sprawdź wyniki
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264

Re: Jedzenie mięsa, jaki wpływ na planetę?




przez chatelot16 » 16/02/16, 22:31

najlepsze mięso do hodowli to takie, które ma wystarczającą powierzchnię, aby zrobić to naturalnie! nie każdy ma wystarczająco dużo miejsca, aby hodować krowy... kurczaki są łatwiejsze!

kiedy prowadzimy naturalną hodowlę, zwierzęta jedzą rzeczy, których ludzie nie mogliby jeść, więc jest to wydajne ekologicznie… kiedy prowadzimy intensywną hodowlę, nie pozwalamy zwierzętom jeść tego, „co wiedzą, jak robić rzeczy naturalnie, a my tuczymy im drogimi uprawami, co staje się ekologicznie wątpliwe
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79353
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11059

Re: Jedzenie mięsa, jaki wpływ na planetę?




przez Christophe » 16/02/16, 22:36

Tak, kwestia przestrzeni... ale także zasobów: czasu i materiałów!! Do wyprodukowania 1 kg krowy potrzeba znacznie więcej zasobów (w tym czasu ludzkiego) niż 1 kg kurczaka!

Dlatego kurczak jest idealny do robienia własnego mięsa (w końcu ideałem jest obejście się bez niego w 100%): każdy, kto ma ogród, może mieć kurczaki… i kury nioski w tym samym czasie.

Nareszcie mogę mówić: nie mam (ale myślę o tym od lat...)
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264

Re: Jedzenie mięsa, jaki wpływ na planetę?




przez chatelot16 » 16/02/16, 23:05

Ja też nie mam kury... Często robię mechanikę z rolnikami, którzy mają kury z wolnego wybiegu... Wszędzie sra... Kury będę miał dopiero jak zrobię dla nich dobre miejsce

ale w końcu mam gołębie, które atakują i srają wszędzie bez pytania mnie o pozwolenie

Odkrywam gęsi, ponieważ poproszono mnie o zbudowanie inkubatora, a poznając wysiadywanie gęsich jaj, odkrywam resztę życia gęsi
0 x
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: Jedzenie mięsa, jaki wpływ na planetę?




przez Janic » 04/08/16, 08:14

http://www.vegetarisme.fr/incroyable-no ... es-annees/
Mięso, niegdyś uważane za rzadki towar, jest obecnie regularnie spożywane przez wielu Chińczyków. W 1982 roku przeciętny Chińczyk zjadał tylko 13 kg mięsa rocznie, a wołowinę nazywano „mięsem milionerów” ze względu na jej rzadkość. Dziś zjadamy średnio 63 kg mięsa rocznie, a do 93 r. powinniśmy spożywać 2030 kg, jeśli nic nie zostanie zrobione przeciwko temu trendowi. Przeciwnie, nowe wytyczne zmniejszyłyby tę konsumpcję o 14 do 27 kg na osobę rocznie.
Chiny odpowiadają obecnie za 28% całkowitego spożycia mięsa na świecie i 50% spożycia wieprzowiny. Jednak Chiny pozostają w tyle za kilkoma innymi krajami pod względem spożycia mięsa na mieszkańca: przeciętny Amerykanin lub Australijczyk spożywa dwa razy więcej mięsa niż przeciętny Chińczyk.
„Konsumpcja chińskiego mięsa gwałtownie rośnie” — mówi Jeremy Haft, adiunkt na Uniwersytecie Georgetown w Waszyngtonie i autor książki „Unmade in China: The Hidden Truth about China's Economic Miracle” z 2015 r. „Idąc dalej, chiński popyt na mięso będzie nadal rósł. i wspierać setki tysięcy ludzi pracujących w przemyśle mięsnym w USA – dodaje. „Jeśli chodzi o klimat, metan nadal będzie emitowany, ale w Stanach Zjednoczonych”.

mięso wspiera nie tylko setki tysięcy ludzi w tej branży. Utrzymuje również całą sekcję zawodów medycznych, lekarzy, chirurgów, dietetyków, kuratorów itp., a więc także ważną warstwę populacji.
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: Jedzenie mięsa, jaki wpływ na planetę?




przez Janic » 04/08/16, 19:32

duplikat usunięty
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Jedzenie mięsa, jaki wpływ na planetę?




przez Obamot » 05/08/16, 23:41

Janic napisał:duplikat usunięty

klon transgeniczny virtuel zduszony w zarodku jak mniemam? : Mrgreen:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79353
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11059

Re: Jedzenie mięsa, jaki wpływ na planetę?




przez Christophe » 31/10/20, 12:54

Nowa prezentacja mięsa w Leclercu:

ElmXQmMXgAAqJry.jpg
ElmXQmMXgAAqJry.jpg (122.49 KiB) Wyświetlono 2783 razy


ElmXNFCXEAMOa6E.jpg
ElmXNFCXEAMOa6E.jpg (77.08 KiB) Wyświetlono 2783 razy


ElmXVPXXIAcjILT.jpg
ElmXVPXXIAcjILT.jpg (95.18 KiB) Wyświetlono 2783 razy


Kompletny bażant za 6 € nie jest drogi! : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:

To sprawi, że niektórzy ludzie będą świadomi swoich wyborów żywieniowych...

0 x
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: Jedzenie mięsa, jaki wpływ na planetę?




przez Janic » 31/10/20, 13:59

Nie jest zły! ilu ludzi nie chce (albo nie chce wiedzieć) mięso to przede wszystkim zwłoki a dzieci, tak wrażliwe na śmierć zwierząt, odmówią spożywania tego rodzaju produktów, bo inaczej rodzice nie wezmą więcej robić zakupy w dziale martwych zwierząt wszelkiego rodzaju.
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79353
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11059

Re: Jedzenie mięsa, jaki wpływ na planetę?




przez Christophe » 31/10/20, 15:47

Tak, jest to możliwe, ale praktyka ta wywoła skandal i zostanie szybko ukrócona!

I jest pytanie, które mnie niepokoi: czy myślisz, że wyjęli śrut? Czyli cena zawiera wagę pelletu? : Mrgreen:
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13712
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1524
Kontakt :

Re: Jedzenie mięsa, jaki wpływ na planetę?




przez izentrop » 31/10/20, 16:55

Specjalny myśliwy z pustymi rękami lub niewierny myśliwy, do wyboru : Mrgreen:

Wydaje się, że wychowywał się z tobą, Christophe https://lemediapourtous.fr/leclerc-cada ... barquette/
Obraz

To byłaby fałszywka
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 208