Le forum czy to zbyt skomplikowane?

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79121
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Le forum czy to zbyt skomplikowane?




przez Christophe » 24/05/16, 12:47

Wczoraj otrzymałem nieco podburzającego e-maila o tym, że tak forum był zbyt skomplikowany w użyciu i że był zarezerwowany dla elity inżynierów... :zaszokować:

Dlatego podzielę się z Państwem tą opinią, aby przeanalizować poprawę sytuacji: szok uproszczeń… w skrócie ekonomiczny : Mrgreen:

Powiedzmy krótko:

a) Co uważasz za skomplikowane?
b) Co chcesz uprościć?
c) Jakie nowe funkcje chcesz ułatwić nawigację i publikację na stronie forums?

Nie wszystkie wnioski będą technicznie wykonalne, ale jeśli chcesz, przeanalizujmy to razem.

dziękuję
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: The forum czy to zbyt skomplikowane?




przez Did67 » 24/05/16, 13:01

Ja ze swojej strony otrzymałem wiadomość od kogoś, spotkałem się na innym forum, powiedziawszy mi, że „w końcu” udało mu się połączyć, aby przeczytać mój wątek o ogrodnictwie po jednym lub dwóch dniach wysiłku...

Prawdą jest, że kiedy jesteśmy „wewnątrz”, nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę.

Pomysł, nie wiem czy technicznie możliwy:

- "sortujesz" ostatnich rejestrujących się i wysyłasz im ukierunkowaną wiadomość
- co ich przywiodło?
- jakie napotkali trudności (jeśli w ogóle)? Co ich zaskoczyło?
- na pierwszy rzut oka pozytywne?
- na pierwszy rzut oka negatyw?

Trzeba uważać na „podpalacza”. Wszędzie są bandyci – ludzie, którzy mają patologiczną potrzebę wyładowania się na innych przy najmniejszej „irytacji”. Radzenie sobie z irytacją nie jest mocną stroną okresu, przez który przechodzimy... Czasami byłoby lepiej, gdyby odciążyli swój pęcherz gdzie indziej, niż sikali na wszystko, co wpadnie im w ręce!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79121
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Re: The forum czy to zbyt skomplikowane?




przez Christophe » 24/05/16, 13:17

Tak, istnieje możliwość ulepszenia wiadomości powitalnej, ta, którą otrzymaliśmy e-mailem po rejestracji, to obecnie ta:

Temat: Witamy na stronie Econologie.com

Zachowaj tę wiadomość e-mail w swojej dokumentacji. Informacje o Twoim koncie są następujące:

Przydatna informacja:
----------------------------
Nazwa użytkownika: {NAZWA UŻYTKOWNIKA}

Dom forum : {U_BOARD}

Połączenie: ucp.php?mode=logowanie

Zapomniałeś hasła : ucp.php?mode=wyślij hasło (twoja nazwa użytkownika: {USERNAME})
Twoje hasło zostało zapisane w postaci zaszyfrowanej i dlatego jest nieczytelne. Ten link umożliwia jego zresetowanie.

Wyszukiwarka : search.php

Nieprzeczytane wiadomości od Twojej ostatniej wizyty: nieprzeczytany.html
----------------------------

Dziękujemy za rejestrację i udział, do zobaczenia wkrótce!


tak:
a) Poprawmy ten przekaz: czego Twoim zdaniem brakuje? Link do strony „Jak działa forum" Na przykład?
b) Mogę dodać kolejną wiadomość jako wiadomość prywatną przy pierwszym połączeniu, wiadomość trochę bardziej szczegółowa

Zbyt niski udział nowych członków jest również oznaką zbyt wielu komplikacji...
Ale nie zapominajcie, że średni poziom wytrwałości intelektualnej internauty, podobnie jak obywatela, maleje z dnia na dzień... :(
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79121
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Re: The forum czy to zbyt skomplikowane?




przez Christophe » 24/05/16, 13:20

Did67 napisał:Ja ze swojej strony otrzymałem wiadomość od kogoś, spotkałem się na innym forum, powiedziawszy mi, że „w końcu” udało mu się połączyć, aby przeczytać mój wątek o ogrodnictwie po jednym lub dwóch dniach wysiłku...


Dziwne jednak: czy masz więcej informacji na temat napotkanych trudności?

Ponieważ forum można go odczytać bez połączenia... z wyjątkiem sytuacji, gdy aktywuję blokadę reklam (nie cały czas, nadal przeprowadzam tam testy A/B...), więc w tym przypadku są 2 możliwości:
a) należy się zarejestrować i zalogować
b) musisz dezaktywować blokadę reklam
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264

Re: The forum czy to zbyt skomplikowane?




przez chatelot16 » 24/05/16, 13:50

to, co uważam za skomplikowane, to mnogość sub forum z każdym imieniem składającym się z 4 5 lub 6 słów

kiedy sub forum ma nazwę składającą się z kilku słów, podział nie jest dobry

wynik, gdy chcemy stworzyć temat, można go umieścić w wielu podrzędnych forum różne... więc umieścimy gdziekolwiek

tytuły forum przy zbyt dużej liczbie słów jest jeszcze jedna wada: nie można ich zapamiętać... Kiedy jesteś do tego przyzwyczajony tak jak ja, patrzysz tylko na nowe wiadomości, które przychodzą, nigdy nie stosujesz klasyfikacji słów forum ...dla nowicjusza jest to odpychające

problem z reklamami polega na czymś innym... Znam wiele osób, które są dumne ze swojego oprogramowania do blokowania reklam... nie zdają sobie sprawy, że blokuje ono także dostęp do stron, które potrzebują reklamy do życia... Próbuję im to wyjaśnić, ale są takie, które muszę im długo tłumaczyć

Czy nie powinniśmy trochę lepiej dozować reklamy? umieścić mniej na początku i sprawić, by pojawiło się po pewnym czasie?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: The forum czy to zbyt skomplikowane?




przez Did67 » 24/05/16, 13:58

Christophe napisał:
Did67 napisał:Ja ze swojej strony otrzymałem wiadomość od kogoś, spotkałem się na innym forum, powiedziawszy mi, że „w końcu” udało mu się połączyć, aby przeczytać mój wątek o ogrodnictwie po jednym lub dwóch dniach wysiłku...


Dziwne jednak: czy masz więcej informacji na temat napotkanych trudności?

Ponieważ forum można go odczytać bez połączenia... z wyjątkiem sytuacji, gdy aktywuję blokadę reklam (nie cały czas, nadal przeprowadzam tam testy A/B...), więc w tym przypadku są 2 możliwości:
a) należy się zarejestrować i zalogować
b) musisz dezaktywować blokadę reklam


NIE. Nie określono charakteru trudności...

Zobaczę, czy uda mi się znaleźć, gdzie to było, i zagłębię się w to...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79121
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Re: The forum czy to zbyt skomplikowane?




przez Christophe » 24/05/16, 13:59

chatelot16 napisał:to, co uważam za skomplikowane, to mnogość sub forum z każdym imieniem składającym się z 4 5 lub 6 słów

kiedy sub forum ma nazwę składającą się z kilku słów, podział nie jest dobry

wynik, gdy chcemy stworzyć temat, można go umieścić w wielu podrzędnych forum różne... więc umieścimy gdziekolwiek


Tak, jest to całkowicie istotne jako uwaga: usunąłem już 4 subskrypcje forum (które nie były zbyt często używane) dzisiejszego ranka, łącząc je razem... Będę nadal sprawdzać, co można zrobić w tym kierunku...

chatelot16 napisał:tytuły forum przy zbyt dużej liczbie słów jest jeszcze jedna wada: nie można ich zapamiętać... Kiedy jesteś do tego przyzwyczajony tak jak ja, patrzysz tylko na nowe wiadomości, które przychodzą, nigdy nie stosujesz klasyfikacji słów forum ...dla nowicjusza jest to odpychające


Więc jaka jest twoja sugestia? Aby umieścić tylko jedno słowo na podrzędny forum?
Myślę, że największym problemem jest nadmiar pieniędzy forum, tak, stąd fuzja, którą właśnie dokonałem na niektórych...

chatelot16 napisał:Czy nie powinniśmy trochę lepiej dozować reklamy? umieścić mniej na początku i sprawić, by pojawiło się po pewnym czasie?


Myślę, że dawkowanie jest obecnie optymalne pod względem wyświetlania i stosunku dyskomfortu do dochodu... Zrobiłem dziesiątki testów w tym kierunku...
Na przykład nigdy nie umieściłem wyskakującego okienka z reklamą forums ( forum nauka przyszłości tak...)

W przypadku wyświetlania po pewnym czasie naprawdę nie widzę sensu, wręcz przeciwnie, jest to podstępna metoda.

Z drugiej strony możemy pomyśleć o członkach „premium”, którzy za skromny wkład finansowy nie widzieliby już żadnych reklam…

Kto z Was byłby skłonny dać 5 lub 10 € miesięcznie za usunięcie reklam?
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264

Re: The forum czy to zbyt skomplikowane?




przez chatelot16 » 24/05/16, 14:13

Nie zapłaciłbym nic, żeby uniknąć reklam... czasem się to przydaje

Problem pojawia się wtedy, gdy reklama spowalnia dostęp do potrzebnych nam informacji... np. wyświetlanie wszystkich reklam przed żądaną treścią

Myślę, że jest to kwestia napisania kodu HTML... a także kwestii przeglądarki... Mam wrażenie, że nie jest on wyświetlany w tej samej kolejności w Google Chrome i Firefox... Uważam, że Firefox ma niefortunną tendencję do nie wyświetlaj niczego, dopóki wszystko nie dotrze, więc gdy reklama wstawi dużą ilość, ci, którzy mają niski przepływ, czekają długo, albo nie czekają i mówią, że to nie działa… z chromem szybko wyświetla to, co puszka i wtedy przychodzi reszta, z dość trudną modyfikacją kadrowania

To naprawdę okropne, te problemy z zarządzaniem witryną i zupełnie innym zachowaniem różnych użytkowników
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: The forum czy to zbyt skomplikowane?




przez Did67 » 24/05/16, 14:18

Me.

Uważam, że bardziej uczciwe byłoby wniesienie wkładu niż oglądanie reklam, które prawie nigdy mnie nie interesują [kolejna dyskusja, którą mieliśmy i gdzie się nie rozumieliśmy], a zatem wiedzieć, że „używam” forum których nie wnoszę do istnienia.

Dla mnie jest to bardziej kwestia etyki niż komfortu ucieczki przed reklamą - reklamy, która nie przeszkadza mi zbytnio, nawet jeśli rzadko mnie interesuje.

Co więcej, mam pewne wątpliwości co do „uczestnictwa” w systemie, którego silnikiem jest… „google”, król uchylania się od płacenia podatków, „wielkiego bratania” naszego społeczeństwa, „uberyzacji” [która dla mnie jest jedynie nowoczesna forma czarnego rynku, a nie „postęp”] i podstępna forma „amerykańskiego imperializmu”! [Nie krytykuję Cię za korzystanie z Google; Wiem, że starasz się, żeby to przetrwało forum i że macie tylko takie środki, jakie oferuje wam istniejące społeczeństwo! Wyjaśniam swoje skrupuły i dlaczego, skromnie, jestem skłonny dołożyć swoją cegiełkę, nawet jeśli wypełnia mnie mnóstwo gadania, bzdur, walk kogutów]
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79121
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Re: The forum czy to zbyt skomplikowane?




przez Christophe » 24/05/16, 14:21

chatelot16 napisał:Problem pojawia się wtedy, gdy reklama spowalnia dostęp do potrzebnych nam informacji... np. wyświetlanie wszystkich reklam przed żądaną treścią

Myślę, że to kwestia napisania kodu HTML... i także kwestia przeglądarki... Mam wrażenie, że nie jest on wyświetlany w tej samej kolejności w Google Chrome i Firefox...


Na tę uwagę odpowiedziałem już w temacie o reklamie: od nowości forum (luty 2016) wyświetlanie reklam jest asynchroniczne, co oznacza, że ​​ładują się niezależnie od reszty treści na stronie. Oto wyjaśnienie Google: https://support.google.com/adsense/answer/3221666?hl=fr

Na stary forum była synchroniczna ... Więc logicznie rzecz biorąc, nastąpiła poprawa w tym punkcie od czasu migracji ... ale dobra jak reszta forum jest średnio cięższy, wzmocnienie niekoniecznie jest zauważalne ...

chatelot16 napisał:To naprawdę okropne, te problemy z zarządzaniem witryną i zupełnie innym zachowaniem różnych użytkowników


Komu to mówisz!! To staje się horrorem...

Tym bardziej, że internauci są coraz bardziej wymagający (ale to też jest problem społeczny, brak obywatelstwa, nie specyficzny dla Internetu...)
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google Adsense [Bot] i goście 250