SWE, Walloon Water Company: 10 € / m3

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79112
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

SWE, Walloon Water Company: 10 € / m3




przez Christophe » 09/05/16, 12:40

Kontynuacja wersji 2016 tego tematu: filtracja-pompowania wody/societe-wallonne-des-eaux-swe-7-m3-d-eau-en-belgique-t14067.html

Dzisiaj otrzymałem rachunek korygujący moje rachunki za wodę za 2015 rok: 14m3 wycenione na 134.54 bez VAT + 8.07 z VAT 6% lub 142.61 € brutto to daleko od wyczerpania się zasobów wody... Krótko mówiąc, głośno klaszczemy!

W 2015 roku obiecałam sobie jednak, że będę oszczędzać mniej wody: nieważne, jak bardzo się zmuszam, nie mogę, moje geny ekologa są za mocne… : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15989
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5187

Re: SWE, mafijne walońskie przedsiębiorstwo wodociągowe: 10 €/m3




przez Remundo » 09/05/16, 13:14

w Owernii jest to około 1–2 euro za m3 bez abonamentu.

jest wiele osób, które płacą 1 € za litr w supermarkecie : Mrgreen:
0 x
Obraz
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79112
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

Re: SWE, mafijne walońskie przedsiębiorstwo wodociągowe: 10 €/m3




przez Christophe » 09/05/16, 13:22

Remundo napisał:w Owernii jest to około 1–2 euro za m3 bez abonamentu.


Jak wyjaśniono w innym temacie: w „moim” przypadku to abonament (rozliczany dziennie, który nie zależy od ilości zużytego prądu) obciąża rachunek.

Jeśli chodzi o zużycie, mam 19.44 € z podatkiem, czyli 13.6% rachunku...

Krótko mówiąc, system rozliczeń, który zabija zachowania ekonomiczne, po kampaniach rządowych zachęcających obywateli do oszczędzania zasobów… jak mogę to wyrazić… śmieszy mnie (i zachowuję grzeczność…)..

Remundo napisał:jest wiele osób, które płacą 1 € za litr w supermarkecie : Mrgreen:


Tak, to pewne, ale nie myją się nimi... : Chichot: (chociaż niektórzy emirowie i dyktatorzy mogą być...)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88

Re: SWE, mafijne walońskie przedsiębiorstwo wodociągowe: 10 €/m3




przez Gaston » 09/05/16, 14:39

Przyjęliśmy (zły) zwyczaj, że koszt wytworzenia i utrzymania sieci jest „rozwodniony” w cenie jednostkowej (za m3), ale 34 centy dziennie na opłacenie sieci, nawet jeśli nic nie konsumujemy, to Nie wydaje mi się to zupełnie dziwaczne.

Oczywiście nie zachęca to do oszczędzania wody, ale jest to problem wszystkich produktów, których koszt jednostkowy jest niski w porównaniu z infrastrukturą. :(
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79112
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

Re: SWE, mafijne walońskie przedsiębiorstwo wodociągowe: 10 €/m3




przez Christophe » 09/05/16, 14:44

Gaston napisał:Oczywiście nie zachęca to do oszczędzania wody, ale jest to problem wszystkich produktów, których koszt jednostkowy jest niski w porównaniu z infrastrukturą. :(


To jest problem, który staram się tutaj podkreślić!

Zwłaszcza, że ​​tytuły abonamentu to „Dystrybucja” i „Sanitacja”…które są na co dzień…logicznie rzecz biorąc powinny być proporcjonalne do wielkości zużycia!

A jeśli chodzi o warunki sanitarne, to zabawne, bo nie jestem podłączony do kanalizacji... : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88

Re: SWE, mafijne walońskie przedsiębiorstwo wodociągowe: 10 €/m3




przez Gaston » 09/05/16, 14:51

Christophe napisał:
Gaston napisał:Oczywiście nie zachęca to do oszczędzania wody, ale jest to problem wszystkich produktów, których koszt jednostkowy jest niski w porównaniu z infrastrukturą. :(

To jest problem, który staram się tutaj podkreślić!
Nie możemy mieć jednocześnie przejrzystości cen i polityki motywacyjnej :?

Christophe napisał:Zwłaszcza, że ​​tytuły abonamentu to „Dystrybucja” i „Sanitacja”…które są na co dzień…logicznie rzecz biorąc powinny być proporcjonalne do wielkości zużycia!
Warunki sanitarne tak, przynajmniej częściowo, ale dystrybucja nie ma powodu uzależniać się od ilości zużywanej wody.
Liczy się długość rur, które należy konserwować/wymieniać (a nie można powiedzieć, że rura zużywa się bardziej w zależności od ilości transportowanej wody : Mrgreen: )
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79112
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

Re: SWE, mafijne walońskie przedsiębiorstwo wodociągowe: 10 €/m3




przez Christophe » 09/05/16, 15:16

Gaston napisał:ale dystrybucja nie ma powodu uzależniać się od zużywanej ilości.


No cóż, koszty pompowania (w tym konserwacja i amortyzacja instalacji) oraz wstępnego oczyszczania wody (analiza, chlorowanie...)... są takie same, powiązane z dystrybuowaną objętością...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88

Re: SWE, mafijne walońskie przedsiębiorstwo wodociągowe: 10 €/m3




przez Gaston » 09/05/16, 15:57

Christophe napisał:No cóż, koszty pompowania (w tym konserwacja i amortyzacja instalacji) oraz wstępnego oczyszczania wody (analiza, chlorowanie...)... są takie same, powiązane z dystrybuowaną objętością...
W przypadku konserwacji i amortyzacji instalacji może to stanowić część „codziennych” kosztów.

W przypadku pompowania (zużycie energii itp.) i uzdatniania koszty te powinny być uwzględnione w cenie za m3 wody.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79112
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

Re: SWE, mafijne walońskie przedsiębiorstwo wodociągowe: 10 €/m3




przez Christophe » 09/05/16, 16:01

Tak, myślę, że trochę bawimy się tutaj słowami... : Chichot:

Jest za drogo, jeśli jesteś oszczędny... to wszystko! : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88

Re: SWE, mafijne walońskie przedsiębiorstwo wodociągowe: 10 €/m3




przez Gaston » 09/05/16, 16:25

Christophe napisał:Jest za drogo, jeśli jesteś oszczędny... to wszystko! : Chichot:
Jak szacujesz (dziennie) stały dostęp do wody pitnej po prostu odkręcając kran? :?
0 x

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 146