LEGO Digital Designer (LDD), nieskończona ilość darmowych konstrukcji!

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974

LEGO Digital Designer (LDD), nieskończona ilość darmowych konstrukcji!




przez Christophe » 13/03/16, 21:05

W ten weekend odkryłem aplikację LDD (Lego Digital Designer), przypadkiem, oglądając ten film:

https://www.youtube.com/watch?v=RadluR8vbDI

Jest to miękki model LEGO, nie tylko z częściami podstawowymi, ale z (jak sądzę) wszystkimi istniejącymi częściami modelu LEGO (a może nawet z tymi, które tak naprawdę nie istnieją we wszystkich wariantach). kolorów za pośrednictwem aplikacji!)

LEGO umieściło tutaj oprogramowanie do bezpłatnego pobrania: http://ldd.lego.com/fr-be/download

To właśnie to oprogramowanie miało być z pewnością używane przez inżynierów LEGO do projektowania nowych modeli ... przed ich upublicznieniem! I z pewnością nadal jest (prawdopodobnie z pewnymi różnicami w stosunku do „modelu publicznego)

Ale uwaga: firma LEGO nie udostępniła jej całkowicie „za darmo” dla wszystkich… rzeczywiście istnieje swego rodzaju „rynek”, na którym każdy może publikować swoje modele. Koncepcja LEGO IDEA: https://ideas.lego.com/

Jeśli model zdobędzie wystarczającą liczbę głosów (w każdym razie 10 000… a większość nie przekracza 200 do 300…), wtedy „prawdziwi” inżynierowie LEGO zbadają możliwy marketing (bez żartów… C ' to piękny web 2.0 :) )!

Krótko mówiąc, wszystko po to, aby powiedzieć, że jest całkiem fajny! Oto model, który zrobiłem z moim prawie 6-letnim maluchem (w tej chwili w trybie "pirackim") dzisiaj i to w mniej niż 2 godziny (w tym nauka ... cóż, powiedzmy, że umieściłem 80 % części i on 20 ...) ...

LDD_pirate.png


Ważna rzecz, której zrozumienie zajęło mi trochę czasu: oprogramowanie LDD jest zaprogramowane „jak w prawdziwym życiu”… To znaczy, że nie można złożyć razem 2 części, które nie pasowałyby do prawdziwego życia! To znaczy, że potrzebujemy „zespołu” kompatybilnego między nimi… logicznego, jeśli jest zaprogramowany w bazie dla inżynierów LEGO!

Ale uwaga: RDM nie jest brany pod uwagę (ciężar i wrodzony opór części ...): możesz zmontować 10 m części bez "płonącego" ... hej i tak nie wolno naciskać :)

W skrócie, aby powiedzieć, że ta mała aplikacja jest doskonałe dla ich (i naszej) kreatywności!
Ponieważ daje dostęp do WSZYSTKIEGO katalogu LEGO (w rzeczywistości, prawie nie do pomyślenia ... z wyjątkiem synów miliarderów lub pracowników LEGO)

Oto model 3m Titanic long (o ... informacje na stronie LEGO są błędne. Myślę, że zobaczyłem powyższy film):
Titanic_LDD_Corrected.zip
(926.4 KB) Pobrano razy 328


Podstawowym plikiem jest .LFX, wyszukiwanie w Google da ci ich setki (w LEGO Ideas, .LFX oczywiście nie można pobrać ... przynajmniej nie w trybie "gościa" ... i tak jest szkoda...)

Ostrzeżenie LDD jest dość "chciwy" ... na przykład: niemożliwe do skopiowania 3 kadłubów Titanica na moim PC z 2014 roku bez awarii oprogramowania ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974

Re: LEGO Digital Designer (LDD), nieskończona ilość darmowych konstrukcji!




przez Christophe » 13/03/16, 21:14

Ach i po co mówić o ekonologii?

Po prostu dlatego, że pozwala się dobrze bawić i tworzyć tysiące budynków bez posiadania 1 prawdziwej monety LEGO w rękach ... raczej zielonej w tym punkcie widzenia nie? :)

Również ekonomicznie: ponieważ gdy widzimy cenę pięknego modelu LEGO obecnie (w 100 € za łódź 50 cm długości) ... to dzięki temu zaoszczędzisz CO2 i zanieczyszczenia!

Oczywiście niektórzy powiedzą, że lepiej, aby dziecko miało w rękach coś „prawdziwego”… i będzie miało rację!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974

Re: LEGO Digital Designer (LDD), nieskończona ilość darmowych konstrukcji!




przez Christophe » 13/03/16, 21:28

Och, pierwszą rzeczą, jaką zrobiliśmy z moim dzieckiem, była armia NinjaGo (druga rzecz w modzie) przeciwko uh ... metra, tak myślę?
Nijago.png


Trudno jest mieć tyle identycznych kawałków w rzeczywistości (nic, co jest już 50 €!!) ... i dla małych ... prawdziwych, wirtualnych, to kif kif ... liczy się to, że sprawia im radość i budzi ich kreatywność !!

ps: jest więcej złoczyńców, ponieważ bin NinjaGo wygrywają cały czas !!! To nie ja to powiedział Aurel! : Chichot: (Nic nie wiem o NinjaGo!)
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974

Re: LEGO Digital Designer (LDD), nieskończona ilość darmowych konstrukcji!




przez Christophe » 14/03/16, 10:51

Bin co? Czy jest tu więcej dużych dzieci?
Jestem pewien, że jeśli! Znam twoich przyjaciół lol :D :D

Ach, zapomniałem sprecyzować: LDD zarządza również serią "Mindstorm": technicznym zmotoryzowanym robotem i programowalnym lego ...
Z drugiej strony LDD oczywiście nie radzi sobie z symulacją ruchów / programowania ... szkoda ... cóż, już jest dobrze!

Oto model demo z pięknym portem RJ45!
mindstorm.png


Małe wideo z generowaniem instrukcji montażu (ach tak, zapomniałem ci powiedzieć o tej funkcji LDD: samo generowanie instrukcji montażu! Ładnie! Przez długi czas liczyć dla złożonych modeli: tylko powłoka Titanic powyżej 10% po minutach 10 ... więc odwołałem ...)

https://www.youtube.com/watch?v=dmAGNTbuP8s
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15995
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5189

Re: LEGO Digital Designer (LDD), nieskończona ilość darmowych konstrukcji!




przez Remundo » 14/03/16, 11:17

wauouh, on jest twoją łodzią! :D

Nadal uważam, że modelom, które nie trzymają się i nie budują rękami, brakuje odrobiny uroku.

zainteresowanie z drugiej strony, można wyobrazić sobie, co się chce bez ograniczeń.
0 x
Obraz
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974

Re: LEGO Digital Designer (LDD), nieskończona ilość darmowych konstrukcji!




przez Christophe » 14/03/16, 11:42

Ha ha ha :)

Tak, kanon armatni ... powiedziałeś, że chłopiec jest w trybie pirackim, więc zajęło to dużo lol ... nawet jeśli fizycznie taka łódź nigdy nie wytrzyma tylu broni ... To nie jest LDD Catia lol https://fr.wikipedia.org/wiki/CATIA

Oczywiście, że w wirtualnym LEGO jest „gorzej niż w rzeczywistości” (na razie…)… nie przeszkadza to temu, że maluch spędził tam wczoraj 2 godziny w wieku 6 lat, wliczając dobre pół godziny 100% sam!

Dowód, że to przyciąga zainteresowanie najmłodszych ... tutaj jestem pewien, że powiedział, że zrobił ten inżynier lego w ten weekend swoim przyjaciołom w szkole tego ranka
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974

Re: LEGO Digital Designer (LDD), nieskończona ilość darmowych konstrukcji!




przez Christophe » 30/03/16, 19:23

1 x

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 254