Czarnobyl: charakter ona już trwa jej praw?

Katastrofy humanitarne (w tym wojny i konflikty w zasobach), naturalne, klimatyczne i przemysłowe (z wyjątkiem energii jądrowej lub ropy naftowej forum paliw kopalnych i jądrowych). Zanieczyszczenie morza i oceanów.
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13644
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1502
Kontakt :

Czarnobyl: charakter ona już trwa jej praw?




przez izentrop » 08/03/16, 12:59

W strefie „ziemi niczyjej” wokół rośliny zwierzęta żyją krócej, ale chronione przed ludźmi rozmnażają się. Nawet rysie, znikające wszędzie indziej, rosną w siłę.

http://www.dailymotion.com/swf/video/x3t311u
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Czarnobyl, Natura odzyskuje swoje prawa




przez Obamot » 08/03/16, 13:25

Witam,
To jest duplikat.

1) Temat już istnieje. 2) Czy będziemy musieli spędzić kolejny tydzień, mówiąc to, co już tutaj powiedzieliśmy:
Energie-kopalnych jądrowa / bilansu kosztów, Czarnobyl-kartki-i-zanieczyszczenie-Francja-t10653-40.html # p290801
Nie, to tylko pozory, to jest oparte na czystym paralogizmie. Natura nie może (ponownie) domagać się swoich praw, ponieważ katastrofa nuklearna NIE jest klęską żywiołową.

Zatrzymuję się tam.

PROSZĘ O ODPOWIEDŹ W TEMACIE:
energetyka-jądrowa-kopalna/ocena-karty-kosztów-czarnobyla-i-zanieczyszczenia-francja-t10653-70.html
(proszę zamknąć)
Ostatnio edytowane przez Obamot 08 / 03 / 16, 13: 36, 2 edytowany raz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79120
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Re: Czarnobyl, Natura odzyskuje swoje prawa




przez Christophe » 08/03/16, 13:32

Uważam, że ten mini raport jest jeszcze interesujący, dlaczego tyle agresywności?

A jeśli może to zapewnić wrażenia „naturalnej wielkości”… tym lepiej! To nie jest gorsze niż to, co przemysł robi na zwierzętach każdego dnia… i tam rozwija wiedzę o życiu!

Zwierzęta, które widzimy na filmie, nie wyglądają tak źle...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Czarnobyl, Natura odzyskuje swoje prawa




przez Obamot » 08/03/16, 13:39

Nie ma agresji. Ten temat jest duplikatem.
Jeśli chcesz zostawić „opinie”, pozostaw otwarte.
Istnieje już wiele tematów dotyczących energii jądrowej. Jeśli chcesz udawać, że katastrofa nuklearna to błahostka, to odpuść, to nie moja sprawa forum.

Nie będę już w ogóle interweniować w celu zgłaszania duplikatów.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79120
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Re: Czarnobyl, Natura odzyskuje swoje prawa




przez Christophe » 08/03/16, 14:02

Duplikat ma miejsce, gdy dwukrotnie publikujesz dokładnie te same informacje, czy ten film został już opublikowany w innym temacie? Nie wierzę...

Więc nie, nie szokuje mnie utworzenie nowego tematu, który dotyczyłby tylko zwierząt (patrz ogólnie biologia: w tym roślinność... w tle wywiadu widzimy piękny krzew róży: kto chce spróbować dżemu z cherno?) miasta duchów, którym stała się Prypeć

ps: to jest forum ekonologia... dla wszystkich zanim będzie "moja"...
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13644
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1502
Kontakt :

Re: Czarnobyl, Natura odzyskuje swoje prawa




przez izentrop » 08/03/16, 14:13

obamot napisał:Natura nie może (ponownie) domagać się swoich praw, ponieważ katastrofa nuklearna NIE jest klęską żywiołową.
Minęło 30 lat i jest to ciekawe laboratorium in vivo. I wtedy radioaktywność istnieje również w stanie naturalnym.

Interesujące wydało mi się pokazywanie dokumentów poza ideologią.

Aby dopełnić obrazu, film dokumentalny z 2012 roku z udziałem ekstremalnych turystów, o których być może już wspomniano.
Czarnobyl, Ochrona koni Prewalskiego lub Raj dzikiej przyrody. Jest to praca badaczy, która wydaje mi się najpoważniejsza:
https://www.youtube.com/watch?v=MFYnhPF2m-Y
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13644
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1502
Kontakt :

Re: Czarnobyl: przyroda odzyskuje swoje prawa




przez izentrop » 08/03/16, 16:07

Obamot, masz rację, rzeczywiście jest duplikat, nie widziałem go, przepraszam. Tylko, że tytuł był trochę bardziej ogólny.

Moją uwagę przykuła krzywa analizy cezu 237 w winach, opublikowana przez Exnihiloest Energie-kopalnych jądrowa / bilansu kosztów, Czarnobyl-kartki-i-zanieczyszczenie-Francja-t10653-40.html # p289377
Obraz Wyraźnie pokazuje, że istniały inne opady atmosferyczne na długo przedtem i znacznie ważniejsze.

Próbowałem dowiedzieć się więcej http://www.laradioactivite.com/site/pag ... on_vin.htm
To zabawne, jak radioaktywność może nam pomóc wykryć fałszywe roczniki bez otwierania butelki.
Rzeczywiście, Cs137 emituje promieniowanie gamma o energii 662 keV, które z łatwością przechodzi przez szkło butelki i jest następnie wykrywane.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79120
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Re: Czarnobyl: przyroda odzyskuje swoje prawa




przez Christophe » 08/03/16, 17:46

izentrop napisał:Obamot, masz rację, rzeczywiście jest duplikat, nie widziałem go, przepraszam. Tylko, że tytuł był trochę bardziej ogólny.


Rzeczywiście temat był już poruszany przez minus2waty, ale to nie znaczy, że jest to czysty i twardy duplikat (dosłownie = dokładnie ta sama wiadomość).

izentrop napisał:Moją uwagę przykuła krzywa analizy cezu 237 w winach, opublikowana przez Exnihiloest Energie-kopalnych jądrowa / bilansu kosztów, Czarnobyl-kartki-i-zanieczyszczenie-Francja-t10653-40.html # p289377


Uważaj na tego rodzaju krzywą: skąd pochodzą próbki? Na światowym poziomie? Europejski? Inny?

Wątpię, aby wina przechowywane w Prypeci w 1986 roku były „tak mało skażone”…

Co więcej, awaria jądrowa nie ogranicza się do skażenia pojedynczym izotopem promieniotwórczym: aw przypadku Czarnobyla jest to piękny koktajl różnych i różnorodnych pierwiastków (podobnie jak w fukushimie... gdzie ostatecznie uwolniono więcej niż pierwiastki promieniotwórcze do natury dopiero w Czarnobylu, ale Japończycy bardzo dobrze „rozrzedzili” zanieczyszczenie w wodzie morskiej).

Dystrybucja jodu wokół elektrowni nie ma na przykład wpływu na cez, ale jod 131 jest jednym z najbardziej „złych” izotopów dla zdrowia ludzkiego (na szczęście o bardzo krótkiej żywotności): http://www.laradioactivite.com/site/pages/liode131.htm

Wierzę również, ze względu na swoją naturę, że cywilne wypadki nuklearne wysyłają do atmosfery więcej gówna niż eksplozja wojskowa…
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13644
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1502
Kontakt :

Re: Czarnobyl: przyroda odzyskuje swoje prawa




przez izentrop » 08/03/16, 19:14

Cez 137 jest dobrym wskaźnikiem wypadków jądrowych, nie występuje naturalnie http://www.laradioactivite.com/site/pages/cesium137.htm

Cez-137 jest wytwarzany we względnych ilościach w reakcjach rozszczepienia. Znaczenie tego produktu rozszczepienia wynika z faktu, że w skali stu lat jest on głównym źródłem radioaktywności w odpadach z reaktorów jądrowych, obok izotopów strontu-90 i plutonu. W razie wypadku jest głównym źródłem długotrwałego zanieczyszczenia.

Obraz
Aktywność cezu-137 w organizmie człowieka jest mierzona w laboratorium Mol w północnej Belgii od prawie pół wieku.

http://www.irsn.fr/FR/Larecherche/publi ... 137_V4.pdf

Atmosferyczne wybuchy jądrowe
W latach 1945-1980 przeprowadzono testy jądrowe w atmosferze
w środowisku ilość 137Cs szacowana na 948 PBq, która stopniowo maleje
zdeponowane na całej planecie. Powstały skumulowany depozyt jest oceniany
przy 142 kBq.m-2 dla półkuli północnej i 35 kBq.m-2 dla półkuli południowej
(UNSCEAR 2000)


Drugim źródłem 137Cs jest cykl paliwowy. Rdzeń reaktora
1300 MWe zawiera na koniec cyklu około 4 × 1017 Bq cezu ograniczonego do
wewnątrz paliwa. Podczas normalnej pracy niewielki ułamek tego
cez jest uwalniany do środowiska. Podczas ponownego przetwarzania
napromienionego paliwa, 137Cs jest ekstrahowany z innymi produktami rozszczepienia. W 1999,
wyniosła 137Cs zrzutów z zakładu przerobu paliwa w La Hague
przy 1,3 TBq i Sellafield przy 7,9 TBq, prawie wszystkie w postaci płynnej (Van
der Stricht i Jansens, 2001). Te zrzuty maleją: w 2003 r. były
0,76 TBq dla zakładu utylizacji w La Hague (komunikat COGEMA) oraz
6,24 TBq dla Sellafield (CEFAS, 2004).


Przypadkowe wydania
W 1957 r. Wypadki w Kyshtym (Czelabińsk, Rosja) i Windscale
(Wielka Brytania) zaowocowało uwolnieniem 137C w ilości odpowiednio 26,64 TBq
(UNSCEAR 2000) i 22 TBq (Agalesdes i in., 2000).
Aktywność 137Cs emitowanych do środowiska podczas awarii w Czarnobylu jest
szacuje się na 85 PBq. Depozyt mógł sięgać kilku MBq.m-2 w pobliżu stanowiska,
mając na uwadze, że w Europie Zachodniej, zwłaszcza we Francji, depozyt był rzędu
od kilku kBq.m-2 do kilkudziesięciu kBq.m-2. Jedna z cech tego
wypadek, który miał miejsce 26 kwietnia 1986 r., to sygnatura izotopowa przy emisji z
stosunek 137Cs/134Cs rzędu 2,00 ± 0,17 (Renaud i in., 1999-a).


Mijam.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Czarnobyl: przyroda odzyskuje swoje prawa




przez Obamot » 08/03/16, 19:51

izentrop napisał:Moją uwagę przykuła krzywa analizy cezu 237 w winach, opublikowana przez Exnihiloest

Od wielkiego n'importenawak, cezu 137 (a nie 237). Więc jeśli nie od razu zdałeś sobie sprawę, że to było fałszywe, to dlatego, że tak naprawdę nie masz żadnych umiejętności terenowych w tej sprawie! 15 lat współpracy z WHO przynajmniej pozwoliło mi nie popełniać tego typu gaf!

Wszystko po to, by jak zwykle usprawiedliwić pseudobezpartyjną postawę. Natomiast dno nie rymuje się z niczym.

Wiedziałem, że będzie to powtarzać (zwłaszcza):
— cez nie może zniknąć z organizmu jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, może go tylko dodawać… (jeśli chcemy mówić „poważnie”)
— te krzywe są zatem całkowicie fałszywe.
— jeśli chcemy rozmawiać „poważnie”, musimy też mówić o NAJWAŻNIEJSZYM, czyli napromieniowaniu małymi dawkami, w statystykach z „niską” oceną prawdopodobnie >2 mln zgonów w ciągu 70 lat, >90 mln mówią nam niektórzy eksperci. Liczby z UNSCEAR, pokazujące, że możemy powiedzieć wszystko, biorąc tylko częściowe statystyki (w przypadku Fukushimy nie skończyliśmy liczyć zmarłych).
— jeśli chcemy rozmawiać „poważnie”, musimy też mówić o NAJWAŻNIEJSZYM, czyli o katastrofie żałosnego funkcjonowania energetyki jądrowej <1.
— jeśli chcemy rozmawiać „poważnie”, musimy także mówić o NAJWAŻNIEJSZYM, czyli o tym, dlaczego nasza gospodarka stworzyła od podstaw „potrzebę energii jądrowej” dla zaspokojenia przemysłu, który jest bezdenną studnią trwonienia surowców wydobywczych.

Ja też wywodzę się ze środowiska przemysłowego, ale nie będę się kompromitował w demonstracjach, które nie trzymają wody. Krótko mówiąc, baw się dobrze „bawiąc się naukowcem”, gdy nie masz umiejętności. Sprawiając, że diagramy mówią to, co chcesz, aby mówiły, możesz sprawić, by liczby mówiły wszystko (cóż, liczby z COGEMA i innych, to trochę tak, jakby prosić administrację amerykańską o oszacowanie liczby ofiar wojen w Zatoce Perskiej lub byłym nazistom oszacowanie liczby zabitych w obozach koncentracyjnych jest wiarygodne...). Ale to jest dobre dla poczucia własnej wartości, jeśli uspokaja...

Dobra, zrób szum, by bronić tego, czego nie da się obronić, fałszywymi statystykami, dobre do śmieci! Jakie zainteresowanie.
0 x

Powrót do "katastrofy humanitarne, naturalne, klimatyczny i przemysłowych"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 97