Regulacja prędkości wiatru przed podmuchami (Mistral)?

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
dede2002
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1111
Rejestracja: 10/10/13, 16:30
Lokalizacja: Genewa wsi
x 189

Re: Regulacja prędkości turbiny wiatrowej przed porywami (Mistral)?




przez dede2002 » 04/03/16, 12:10

Do przodu, w kierunku wiatru... a więc do tyłu : Wink:

Nie, ten, który widziałem, był bardziej domowej roboty, gdzieś w okolicach Burkina Faso, ostrza były elastyczne.
0 x
Avatar de l'utilisateur
simplino
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 143
Rejestracja: 22/11/15, 18:28

Re: Regulacja prędkości turbiny wiatrowej przed porywami (Mistral)?




przez simplino » 04/03/16, 21:08

Zabawny film przedstawiający prostą turbinę wiatrową w wirach mistralu pomiędzy drzewami, które nieustannie się obracają!!
Turbina wiatrowa ze swoją wiatrowskazem nic nie zdziała w mistralu pełnym trąb powietrznych we wszystkich kierunkach, wiatrowskaz bez turbiny wiatrowej będzie się kręcić jak te trąby powietrzne, które krążą w kółko, często szybciej niż wiatrowskaz!
W windsurfingu, a zwłaszcza w lotniach i samolotach, te wichry są bardzo niebezpieczne, bardzo zabójcze!
W windsurfingu na ląd mistral jest bardzo trudno wejść w górę, tym więcej wichrów i tym trudniej, im bliżej lądu, i trzeba wiedzieć, jak komponować, wykorzystując tylko odpowiednie momenty, gdy kręty wiatr ma dobrą orientację, aby sprowadzić podniosłem deskę windsurfingową, nie wpadając do wody w wirach, znam takich, którzy w desperacji wzywali pomocy i takich, którzy skończyli pływać!!

Zatem turbina wiatrowa musi robić to samo, wytrzymywać nadmierne wiry i wykorzystywać rzadkie momenty dobrego wiatru dla obracających się łopatek.
Wysokowydajne komercyjne turbiny wiatrowe z drobnymi, wydłużonymi łopatami o dużej finezji są całkowicie niekompatybilne z wirującym mistralem, ponieważ wiatr nie utrzymuje wówczas odpowiedniego kąta padania, aby uzyskać niezbędną siłę nośną, dokładnie tak, jak w przypadku samolotu lub deltaplane, który następnie spada!!
Nie ma więc rozwiązania dla tych wysokowydajnych turbin wiatrowych w przypadku bardzo regularnych wiatrów, z dala od wszelkich przeszkód powodujących wiry.
Ten na prostym filmie o niskiej wydajności działa całkiem nieźle, nawet stale oscylując jak wiatr, ale z niewielką użyteczną mocą!!

Jeśli wyobrazisz sobie trąby powietrzne z dymem, ich obrót we wszystkich kierunkach, zobaczysz, że nie ma żadnego rozwiązania w przypadku tak burzliwego wiatru wśród drzew!!
Lepiej sobie radzimy z turbinami wiatrowymi bez wiatrowskazów, akceptującymi wszystkie kierunki wiatru, jak np. typu Darrieux, lub z ruchomymi pojazdami z żaglami na nich, z pionowymi łopatami, które akceptują wszystkie poziome kierunki wiatru, ale nawet ten typ będzie słabo działał przy niskiej wydajności pionowe składowe wirów, ponieważ ich łopaty, podobnie jak żagle, wykorzystują siłę nośną zapewnianą przez wiatr, który jest niszczony przez ogromną liczbę wirów różnej wielkości.

Wreszcie wiatr mistralowy o prędkości 100 km/h wywiera siłę wstrząsową o wartości około 100 kgp/m2, co generalnie wymaga przełączenia go w tryb bezpieczeństwa, ponieważ nawet jeśli stawia opór, jego skuteczność spada do zera.

Tak więc w mistralu jest mniej rozwiązań w porównaniu do wydajności turbiny wiatrowej!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272

Re: Regulacja prędkości turbiny wiatrowej przed porywami (Mistral)?




przez Grelinette » 05/03/16, 12:19

Dziękuję za odpowiedzi... ale nadal byłbym szczęśliwy, gdybym miał jakieś sugestie dotyczące prostych systemów ograniczających prędkość obrotową, gdy turbina wiatrowa ucieka w porywach.
Pomyślałem o małych obciążnikach wokół osi turbiny wiatrowej, które otwierają się pod wpływem siły odśrodkowej i pocierają o powierzchnię. Myślę, że to by zadziałało, ale może nie na długo ze względu na zużycie.

Pozostają mi 2 pytania, które mnie nurtują:

1) czy system orientacji zwróconej w stronę wiatru z małą turbiną wiatrową prostopadle do głównej (jak na powyższym rysunku starego młyna) jest skuteczny? (nigdy żadnego nie widziałem)

2) Czy gdy łopaty turbiny wiatrowej obracają się szybko, brak równowagi sił spowodowany przyciąganiem ziemi, głównie na łopatach skierowanych w dół, ma charakter systematyczny?
Być może siła grawitacji jest znikoma w porównaniu z siłą odśrodkową? może istnieje też zjawisko żyroskopowe przywracające tę równowagę?...
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11043

Re: Regulacja prędkości turbiny wiatrowej przed porywami (Mistral)?




przez Christophe » 05/03/16, 12:22

Grelinette, ten temat robi się coraz bardziej interesujący: dlatego dobrze zrobiłam, że oddzieliłam go od części poświęconej humorowi :)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272

Re: Regulacja prędkości turbiny wiatrowej przed porywami (Mistral)?




przez Grelinette » 05/03/16, 12:32

Christophe napisał:Grelinette, ten temat robi się coraz bardziej interesujący: dlatego dobrze zrobiłam, że oddzieliłam go od części poświęconej humorowi :)

Kiedy pożytek zainteresowania potrafimy połączyć z przyjemnością humoru!...

Zamierzam stworzyć mały system orientacji wiatru za pomocą starego ręcznego narzędzia, które właśnie znalazłem i obserwować jego zachowanie na wietrze.
Stara wiertarka ręczna.jpg
Stara wiertarka ręczna.jpg (4.74 KiB) Przeglądano 2682 razy

Zakładając małą turbinę wiatrową na uchwycie i prostopadłą wiatrowskaz na uchwycie powinno zadziałać...
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11043

Re: Regulacja prędkości turbiny wiatrowej przed porywami (Mistral)?




przez Christophe » 05/03/16, 12:34

Ach, tak, nie głupie :) to ponowne użycie!

Będziesz musiał dobrze nasmarować przekładnię i zabezpieczyć ją przed złymi warunkami pogodowymi, jeśli chcesz, żeby trochę posłużyła!
0 x
Avatar de l'utilisateur
simplino
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 143
Rejestracja: 22/11/15, 18:28

Re: Regulacja prędkości turbiny wiatrowej przed porywami (Mistral)?




przez simplino » 06/03/16, 20:03

Grelinette napisał:Dziękuję za odpowiedzi... ale nadal byłbym szczęśliwy, gdybym miał jakieś sugestie dotyczące prostych systemów ograniczających prędkość obrotową, gdy turbina wiatrowa ucieka w porywach.
Pomyślałem o małych obciążnikach wokół osi turbiny wiatrowej, które otwierają się pod wpływem siły odśrodkowej i pocierają o powierzchnię. Myślę, że to by zadziałało, ale może nie na długo ze względu na zużycie.

Hamulec odśrodkowy, podobnie jak regulator Watta, będzie ograniczał prędkość przed eksplozją przez siłę odśrodkową, jeśli jest wystarczająco silny dla wiatru przekraczającego 100 km/h (dodatkowo może być niestabilny, jeśli jest źle zaprojektowany, może zatrzymać się zbyt mocno, następnie zbyt szybkie ponowne uruchomienie), ale tracąc energię wiatru, podczas gdy alternator oddaje energię, którą można wykorzystać do ograniczenia prędkości, jeśli ten alternator ma wystarczającą moc, aby zapewnić energię przy wietrze mistralowym o prędkości większej niż 100 km/h, gdzie moc wzrasta jako sześcian prędkości, ponieważ (kinetyczna) siła wiatru jest kwadratem tej prędkości, a moc jako iloczyn siły przez prędkość (siła około 100kgp / m2 przy wietrze o prędkości 100 km/h).
Dużym problemem jest to, że moc wirów wiatrowych zmienia się ogromnie w ciągu kilku sekund (współczynnik 10 do 100), podobnie jak kierunek wiatru, co sprawia, że ​​regulacja za pomocą energii jest bardzo trudna, przy hamulcu mechanicznym lub elektronicznym! !
Z tego powodu jest trudny w użyciu, chyba że ma skomplikowaną, specjalną konstrukcję.
Prostym wyborem podczas burzy jest ustawienie turbiny wiatrowej w bezpiecznej pozycji, zablokowanie lub nawet złożenie!!
Pozostają mi 2 pytania, które mnie nurtują:

1) czy system orientacji zwróconej w stronę wiatru z małą turbiną wiatrową prostopadle do głównej (jak na powyższym rysunku starego młyna) jest skuteczny? (nigdy żadnego nie widziałem)

Przy silnym wietrze turbina wiatrowa może być znacznie mniejsza przy tej samej mocy użytecznej młyna (w przypadku nieefektywnej turbiny wiatrowej, takiej jak stare młyny, z tkaninami takimi jak łopaty, które dają użyteczną siłę nawet podczas wichrów), a duża turbina wiatrowa jest wtedy zabezpieczone ręcznie, mniej więcej równolegle do wiatru, aby wytrzymać mniejsze siły niszczące, często z mniejszą ilością materiału, w przeciwnym razie zostaną rozdarte!!
Stare rozwiązania wcale nie były złe jak na prostą technologię!!
Nawet te proste turbiny wiatrowe ustawiano w otwartych, wolnych miejscach, gdzie wichry są znacznie mniejsze niż w środku drzew, gdzie nie działają prawidłowo, a wichury są tylko nagłe, okrutne!
2) Czy gdy łopaty turbiny wiatrowej obracają się szybko, brak równowagi sił spowodowany przyciąganiem ziemi, głównie na łopatach skierowanych w dół, ma charakter systematyczny?

Przyciąganie Ziemi nie może mieć żadnego wpływu na ostrza, które muszą przynajmniej wytrzymać ich własny ciężar.
Jeśli ostrza są miękkie, odkształcają się pod własnym ciężarem, a podczas obrotu to łatwe odkształcenie przy prędkości ich obrotu daje niezrównoważone wibracje, które występują również wtedy, gdy ostrza nie są idealnie wyważone statycznie i dynamicznie, dokładnie tak, jak w przypadku opon samochodowych!
Być może siła grawitacji jest znikoma w porównaniu z siłą odśrodkową? może istnieje też zjawisko żyroskopowe przywracające tę równowagę?...

Siła odśrodkowa jest podobna do kwadratu prędkości i dlatego może być znacznie większa od ciężaru grawitacyjnego łopat, aż do zerwania łopat i eksplozji, jeśli turbina wiatrowa ucieknie, jeśli nie będzie wystarczająco hamowana.
Siła raczej żyroskopowego momentu obrotowego jest inna, niż ta, która daje moment obrotowy pod kątem, musi być z szybkością zmiany orientacji osi obrotu koła lub bączka, co zapobiega spadaniu bączka, a którą odczuwamy trzymając szybko obracające się koło rowerowe w dłoniach.
W turbinie wiatrowej ten moment obrotowy jest niski.
0 x
Avatar de l'utilisateur
simplino
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 143
Rejestracja: 22/11/15, 18:28

Re: Regulacja prędkości turbiny wiatrowej przed porywami (Mistral)?




przez simplino » 06/03/16, 20:13

Grelinette napisał:
Christophe napisał:Grelinette, ten temat robi się coraz bardziej interesujący: dlatego dobrze zrobiłam, że oddzieliłam go od części poświęconej humorowi :)

Kiedy pożytek zainteresowania potrafimy połączyć z przyjemnością humoru!...

Zamierzam stworzyć mały system orientacji wiatru za pomocą starego ręcznego narzędzia, które właśnie znalazłem i obserwować jego zachowanie na wietrze.
Obraz

Zakładając małą turbinę wiatrową na uchwycie i prostopadłą wiatrowskaz na uchwycie powinno zadziałać...

Wiatr obracający trzpień z łopatkami będzie kręcił korbą i znajdującą się na niej łopatką w kółko w sposób ciągły w przełożeniu redukcyjnym, nigdy nie sterując, a jeśli silny wiatr na dużej łopatce będzie sterował, zablokuje obrót turbiny wiatrowej w dziwny sposób orientacja, rywalizacja pomiędzy wiatrowskazem a siłami działającymi na turbinę wiatrową zablokowaną w funkcji wiatrowskazu!!!
Zabawa, ale nie rozwiązanie!!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272

Re: Regulacja prędkości turbiny wiatrowej przed porywami (Mistral)?




przez Grelinette » 06/03/16, 21:39

simplino napisał:Wiatr obracający trzpień z łopatkami będzie kręcił korbą i znajdującą się na niej łopatką w kółko w sposób ciągły w przełożeniu redukcyjnym, nigdy nie sterując, a jeśli silny wiatr na dużej łopatce będzie sterował, zablokuje obrót turbiny wiatrowej w dziwny sposób orientacja, rywalizacja pomiędzy wiatrowskazem a siłami działającymi na turbinę wiatrową zablokowaną w funkcji wiatrowskazu!!!
Zabawa, ale nie rozwiązanie!!

Dobry wieczór, Simplino,
Redukcja tej turbiny nie jest wystarczająca, aby mogła obracać się z małą turbiną wiatrową... ale system wydaje mi się spójny: mała turbina wiatrowa, która jest bardziej czuła, będzie się kręcić przed dużą, aż się upierze, a w tej pozycji jest to ten duży, który jest zwrócony w stronę wiatru. Z pewnością nie jest to zbyt precyzyjne, ale bezwładność ruchu powinna ograniczać nagłe obroty turbiny wiatrowej spowodowane podmuchami, wiedząc ponadto, że nawet przy wielkim mistralu dominuje dobrze zorientowany wiatr.

Uważasz, że ten mechanizm nie działa?
mechanizm skierowany na wiatr starego młyna.jpg
mechanizm skierowany na wiatr starego młyna.jpg (31.63 KB) Przeglądano 2668 razy
bembridge_orientation_s.jpg
bembridge_orientation_s.jpg (12.17 KB) Przeglądano 2668 razy
mecanique_papillon_s.jpg
mecanique_papillon_s.jpg (9.5 KiB) Konsultowano 2668 razy
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google Adsense [Bot] i goście 255