ogrzewanie drewnem i zanieczyszczenie

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Avatar de l'utilisateur
zorglub
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 501
Rejestracja: 24/11/09, 10:12




przez zorglub » 06/02/10, 08:50

nie jestem pewien, raczej zaplanowałem tę myjkę do spalania oleju opałowego - kwaśnych oparów siarki (so4h2) i prażenia miedzi w celu zmniejszenia tej kwasowości

w przypadku drewna musisz dokładnie zobaczyć, co to jest
0 x
Avatar de l'utilisateur
zorglub
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 501
Rejestracja: 24/11/09, 10:12




przez zorglub » 06/02/10, 08:57

[jako filtr pyłu i gazu jest absolutnie rozczarowujące: złe drewno robi w dymie rzeczy, które nie chcą mieszać się z wodą i zawsze wychodzą z dymu podczas opuszczania pralki
]
Zaplanowałem to do spalania tak mało pyłu oleju opałowego
dla drewna, jeśli spalanie jest słabe w krótkim czasie, zanieczyszczenie jest szybkie

ps: mój schemat jest schematem, dlatego daje swobodę wszystkich zmian i chłodnica nie jest konieczna, ponieważ przed filtrem mam jednostkę odzysku ciepła
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264




przez chatelot16 » 06/02/10, 11:00

miedź absorbuje kwas siarkowy? za drogie!

marnowanie miedzi byłoby ekologicznym nonsensem

zwykły wapień jest o wiele tańszy: problem będzie zjadał także cały CO2 z dymu

ten sam problem z popiołem: zostanie również utracony przez reakcję z CO2

nadal możemy myśleć, że silniejszy SO2 zareaguje jako pierwszy, ale pozostaje do zweryfikowania

inna uwaga: urządzenie do odzyskiwania ciepła przed filtrem skropli się: to właśnie będzie cierpieć z powodu kwasu: dlatego znacznie lepiej jest użyć filtra wody jako urządzenia do odzyskiwania ciepła: przynajmniej możesz go chronić przed korozją przez odpowiedni produkt

ale zużycie produktu neutralizującego będzie dość wysokie: dlatego też wolę dzielić spalanie na 2 z generatorem gazu: gaz bez CO2 jest o wiele bardziej ekonomiczny w neutralizacji: wtedy jego spalanie jest bezpośrednio czyste
0 x
Avatar de l'utilisateur
zorglub
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 501
Rejestracja: 24/11/09, 10:12




przez zorglub » 06/02/10, 12:58

wiedzieć! miedź nie jest zniszczona
to on niszczy kwas, ponieważ znajduje się on w postaci tlenku miedzi częściowo i dokładnie w wadze
znajdziesz go we flokulancie, jeśli cofniesz wodę i kalcynację szlamu, aby nie stracić metalu
ponadto jego działanie jest komplementarne do działania sody

Podkreślam, że ten system jest zaczerpnięty z zasady zastosowania w branży myjek powietrznych
0 x
Avatar de l'utilisateur
zorglub
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 501
Rejestracja: 24/11/09, 10:12




przez zorglub » 06/02/10, 13:06

[
urządzenie do odzyskiwania ciepła, zanim filtr skropli się: będzie cierpiał na kwas: dlatego znacznie lepiej jest użyć filtra wody jako urządzenia do odzyskiwania ciepła: przynajmniej można go zabezpieczyć przed korozją przez dobre produkt]


nie zgadzam się! Mam urządzenie do odzyskiwania ciepła przed pralką, nie ma kondensacji, ponieważ w obwodzie jest podgrzewanie
cewka wentylatora. temperatura wzrasta do 30 ° maks

jednostka odzysku ciepła jest wykonana z miedzi i przez 3 lata, nawet przy niewielkiej korozji, nie uległa zniszczeniu (grubość 3 mm)
coś innego, konstrukcja kominka nakłada ograniczenia, którym podlegamy, więc układamy zgodnie z możliwościami
wybór każdego
0 x
Avatar de l'utilisateur
DreTo
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 18/09/14, 00:38




przez DreTo » 05/10/14, 00:08

Mówię o Czarnobylu, ale pomyśl o tym, azbest byłby raczej właściwym tematem, państwo wiedziało, inne kraje zakazały (jeśli się nie mylę), ale Francja kontynuowała ...

bez wątpienia handlowcy sprzedają gówniane wkładki, które są nadal autoryzowane przez państwo, dlaczego nie są zabronione?

Myślę, że lobby nie ma nic wspólnego z tą sprawą ...

powiedz im, że ich kominy zanieczyszczają i palą za dużo, powiedzą, że nie zabronisz im ogrzewania ... w skrócie, dyskusja byłaby natychmiast nieistotna

zmusić ludzi do nałożenia filtrów na kominy, to naprawdę możliwe, ci, którzy są otoczeni przez ludzi ogrzewających się drewnem, zauważą całą sadzę, która osadza się wszędzie na ziemi, dachach itp., lub , filtr jest dobry, ale biorąc pod uwagę ilość sadzy, która jest wszędzie, filtr byłby moim zdaniem szybko zatkany, szczególnie w moim kącie, ale nie sądzę, by tak było w przypadku osób z bardzo dobrej jakości wkładki.

moi rodzice, mam kocioł olejowy, prawdopodobnie zanieczyszcza, ale nie wiem, do jakiego stopnia, kocioł musi mieć 5 lat Myślę, że nie ma ciągłej pracy, wciąż szczęśliwy

w przypadku samochodów na producenta nakłada się ograniczenia zanieczyszczeń, a kontrola techniczna sygnalizuje kierowcom zanieczyszczenie ich pojazdu, dlaczego nie jest to odtwarzane w przypadku kominów i niezależnie od zużytej energii?

nie, naprawdę wierzę, że we Francji jest jeszcze coś do zrobienia, nasze władze na pewno to wszystko wiedzą, ale nic nie robią.
jasne jest, że dotyczy to już niektórych chorób i nowotworów, państwo nie rozwiązuje problemu zanieczyszczenia związanego z kominem, ale będzie musiało pokryć związane z tym wydatki na zdrowie
0 x
odnaleźć Tanie szafki kuchenne w kupnie i sprzedaży | Kupuj i sprzedawaj przedmioty lokalnie w Quebecu. Znajdź książki, tania altana z tworzywa sztucznego, sukienki na studniówkę, komputer, ...
Takata
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 16
Rejestracja: 04/11/13, 10:19
x 3

Piece i wstawia standardy - ogrzewanie drewnem




przez Takata » 20/01/16, 10:11

Witam wszystkich,
U nas w Belgii wydaje mi się, że nie ma wymagań dotyczących minimalnej wydajności pieców / wkładów do drewna i żadnych korzyści w zakresie informacji o ich wydajności.

Jednak wydaje mi się, że tak jest we Francji z „zielonymi płomieniami”, gdzie się mylę?

Czy piece lub wkładki, które nie mają podwójnego spalania, są dopuszczone do sprzedaży we Francji?

Co z najbardziej zaawansowanymi krajami?

Z góry dziękuję za wgląd!
0 x
Avatar de l'utilisateur
tigrou_838
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 573
Rejestracja: 20/10/04, 11:25
Lokalizacja: Lorraine Luksemburg granicy




przez tigrou_838 » 20/01/16, 10:28

cześć i tak, wszystko jest dozwolone do sprzedaży i użytkowania we Francji, o ile nie poprosisz o dotacje na to lub tamto.

jeśli chcesz subwencji na wymianę pieca na drewno, ogrzewanie, musisz wybrać zielone płomienie, poprosić profesjonalistę itp ..., inaczej możesz ogrzać się czymkolwiek.

bądźcie jednak ostrożni w niektórych regionach, takich jak Paryż, gdzie od dawna nie zakazano otwartego ognia, nie wiem, czy inne regiony zakazały otwartego ognia.
0 x
Takata
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 16
Rejestracja: 04/11/13, 10:19
x 3




przez Takata » 20/01/16, 10:39

Dziękuję za szybką odpowiedź!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79121
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Re: Ogrzewanie i zanieczyszczenie drewna




przez Christophe » 25/03/21, 19:31

0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google Adsense [Bot] i goście 337