Kalendarz sezonowych owoców i warzyw oraz lokalne

Zużycia i zrównoważony i odpowiedzialny dieta dzienna wskazówki w celu zmniejszenia zużycia energii i wody, odpadów ... Jedz: przygotowania i receptur, znalezienie zdrowej żywności, sezonowe i lokalne informacje konserwatorskich żywność ...
francuska59
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 18/01/16, 18:04




przez francuska59 » 18/01/16, 18:21

Zdecydowanie lepiej jest spożywać je w zależności od pory roku, niż kupować południowoamerykańskie wiśnie w środku zimy.
Jestem wielkim obrońcą lokalnych produkcji, po co szukać daleko (i drogo) tego, co znajdziemy w pobliżu. zawsze jest blisko Ciebie producent, który przygotuje dla Ciebie lokalne produkty.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 18/01/16, 18:53

A dla tych, którzy mają trochę ziemi, najkrótsza droga to ta, która prowadzi z warzywnika do kuchni (i z powrotem po odpady, obierki)...

A tym, którzy mają trochę ziemi, ale nie mają czasu, polecam „Ogród Warzywny Paresseux”: https://www.econologie.com/forums/jardiner-p ... 13846.html
0 x
francuska59
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 18/01/16, 18:04




przez francuska59 » 27/01/16, 17:48

Jeśli szukasz dobrych produktów bez zbytniego poruszania się, polecam stronę url[http://terroirsmarket.com/fr/], znajdziesz dobre rzeczy z całej Francji
0 x
Raymon
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 901
Rejestracja: 03/12/07, 19:21
Lokalizacja: Vaucluse
x 9




przez Raymon » 27/01/16, 20:13

Jeśli szukasz dobrych produktów bez zbytniego poruszania się, polecam stronę url[http://terroirsmarket.com/fr/], znajdziesz dobre rzeczy z całej Francji

Za 36 euro za litr oliwy z oliwek, nawet organicznej… kolejne artystyczne miejsce
0 x
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491




przez Janic » 28/01/16, 08:22

raymon cześć
Za 36 euro za litr oliwy z oliwek, nawet organicznej… kolejne artystyczne miejsce
cena litra i cena 4 razy 0.25 l to nie to samo. Do tego dochodzi jakość i rzadkość użytego produktu, następnie metoda ekstrakcji, filtracji itp., co może różnić się ostateczną ceną; się również w zależności od rozprowadzanej objętości. Licencjat z ekonomii.
Z pewnością pomiędzy produktem ekstrahowanym przemysłowo na gorąco, rafinowanym, odbarwianym, ponownie barwionym itp. sprzedawanym w dużych sklepach a tego typu produktem cena nie może być taka sama: nie ma to nic wspólnego z żadnymi dolegliwościami.
a jeśli odwiedzisz tak zwane sklepy organiczne, zdziwisz się, jak kilka „bobo” kupuje tam swoje zapasy; większość stanowią osoby o średnich, a nawet niskich dochodach (i tak, to doświadczenie życiowe pozwala mi na takie stwierdzenia!)
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 28/01/16, 08:39

W Europie wszystkie oliwy z oliwek są ekstrahowane na zimno.

Istnieją doskonałe organiczne oliwy z oliwek w cenach od 7 do 10 euro za litr.

Nie są najdroższe najlepsze (testy Que Choisir czy 60 milionów, już nie wiem...).

Prawdą jest jednak, że istnieją „grans crus”, jak w przypadku win...

Biorąc to pod uwagę, myślę, że uczciwy człowiek nie może bronić słowa „organicznego” za wszelką cenę. Trzeba być naiwnym sądzić, że nie ma tam nadużyć, jak gdzie indziej...
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12298
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963




przez Ahmed » 28/01/16, 09:57

Aby podążać za Twoimi słowami, Didier, Powiedziałbym, że kolejna z zasad ekonomicznych, o których wspomina Janic jest także sprzedaż takiej kwoty, jaką klient jest skłonny zapłacić, jeśli uda nam się go przekonać, że kwota na etykiecie przyczynia się do „wartości” produktu. Wiele przykładów potwierdza tę psychologiczną stronę.

Baron „Bic”, zazwyczaj bardziej zainspirowany, zapłacił cenę, wprowadzając na rynek gamę tanich perfum: byłoby wysoce sprzeczne oferowanie kobiecie produktu ze zniżką, aby pokazać jej, jak ważna jest w naszych oczach! : Lol:
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 28/01/16, 10:05

Absolutnie.

Tym, których to oburza, często powtarzam, że sprzedaż pęcherzy do latarni nie jest zasadniczo zabroniona... Jeśli znajdą się idioci, którzy by je kupili...

Zawsze pamiętajcie o tym ostatecznym zdaniu Coluche’a, o nie wiem o czym jeszcze – cóż, zanik pamięci: „Kiedy myślę, że wystarczy, żeby ludzie nie kupowali tych bzdur, żeby nie sprzedawały się więcej!”

Z drugiej strony moja osobista etyka zabrania mi „usprawiedliwiania” tych absurdów.

A raczej nakazuje mi informować i proponować alternatywy.

(dla tych, którzy chcą lepiej się odżywiać ORAZ zmniejszyć swój ślad węglowy, pod warunkiem, że mają miejsce, jak wiesz, oferuję „Ogród Warzywny Paresseux” – coraz częściej angażuję się w sposoby, które wciąż pozwalają na ograniczenie rzadkich nakładów – nasion/roślin – bo pieniądze to także czas – czas poświęcony na ich zarobienie!).
0 x
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491




przez Janic » 28/01/16, 14:05

cześć
W Europie wszystkie oliwy z oliwek są ekstrahowane na zimno.
Niestety dotyczy to tylko małych, „staromodnych” konstrukcji, które stają się coraz rzadsze.
Często mylimy pojęcia: oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia (ekstra, drobna, półdrobna), oliwa z oliwek (bez innego oznaczenia, odkwaszona alkalicznymi detergentami), oliwa rafinowana, oliwa czysta rafinowana i oliwa czysta (mieszanka dziewicze i rafinowane) oraz oleje stołowe lub do smażenia, które mogą być mieszaninami nasion oleistych.
Istnieją doskonałe organiczne oliwy z oliwek w cenach od 7 do 10 euro za litr.
Jeśli chodzi o oliwę, oznaczenie organiczne wskazuje na jej pochodzenie kulturowe, a nie proces produkcyjny, chyba że określono inaczej.
Mogły zatem przejść przemysłowy proces ekstrakcji za pomocą prasy, ale także ogrzewania, rozpuszczalników przemysłowych (trójchloroetylen (przed) esencją naftową 60/80), odśluzowania, neutralizacji, odbarwiania, dezodoryzacji (od 220 do 300° pary), ponownego barwienia , syntetyczne przeciwutleniacze itp.)
Nie są najdroższe najlepsze (testy Que Choisir czy 60 milionów, już nie wiem...).
Konieczne jest lepsze rozróżnienie pod względem jakości (pochodzenie, odmiana, uprawa, przetwórstwo itp.) i jakości smaku, która zależy także od poprzednich kryteriów, a także od procesów przemysłowych, które mają na celu nadanie produktowi smaku akceptowalnego przez konsument. Wszystko zależy od tego, o czym mówimy.
Prawdą jest jednak, że istnieją „grans crus”, jak w przypadku win...
Rzeczywiście i na szczęście!
Biorąc to pod uwagę, myślę, że uczciwy człowiek nie może bronić słowa „organicznego” za wszelką cenę. Trzeba być naiwnym sądzić, że nie ma tam nadużyć, jak gdzie indziej...
Właśnie to wymaga czujności, informacji, monitorowania i zaprzestania uważania, że ​​jest to ból, najczęściej wynikający z niewiedzy.

Ahmed komentarzy
Powiedziałbym, że kolejną z zasad ekonomicznych, o których wspomina Janic, jest także sprzedaż tego, za co klient jest skłonny zapłacić, jeśli uda nam się go przekonać, że ilość etykiety ma wpływ na „wartość” produktu. Wiele przykładów potwierdza tę psychologiczną stronę.
Jest to oczywiście ważne, jak we wszystkim; ale (bo jest ale) z jednej strony mamy do czynienia z efektami mody, gdzie modne jest spożywanie żywności organicznej, nie wiedząc, jaki to rodzaj żywności organicznej, oraz świadomym konsumentem, który wybrał ten tryb jako sposób na ograniczenie swojej konsumpcji wszystkich tych niebezpiecznych produktów, które nasze społeczeństwo szeroko dystrybuuje wszędzie, a także, a nawet przede wszystkim, jako skuteczny sposób na utrzymanie funkcji biologicznych w lepszej kondycji i faktycznie ograniczenie patologii tych najpowszechniejszych, które powodują tyle nieszczęść, cierpień i szkód, że konieczna będzie naprawa ich innymi toksycznymi chemikaliami, co spowoduje błędne koło, które w większości przypadków kończy się przedwczesną śmiercią.
Na przykład działanie destylbenu pojawiło się dopiero w drugiej generacji i zostało wzmocnione w trzeciej generacji.
W ciągu kilkudziesięciu lat po pierwszym przepisaniu leku odnotowano pewną liczbę wad narządów płciowych u dzieci urodzonych przez matki, które przyjmowały DES w czasie ciąży („dzieci DISTILBENE”): u dziewcząt od okresu dojrzewania występują mniej lub bardziej typowe wady rozwojowe narządów płciowych, zwiększone zgłoszono ryzyko raka pochwy i macicy (gruczolakorak jasnokomórkowy) oraz liczne przypadki bezpłodności; u chłopców skutki są mniej widoczne, ale odnotowano przypadki zwężenia cewki moczowej, torbieli najądrza, wad rozwojowych cewki moczowej (spodziectwa), niezstąpionych jąder (wnętrostwo) oraz przypadków hipotrofii jąder, a także obniżenia jakości nasienia (oligospermia).
W 1971 roku w Stanach Zjednoczonych FDA zakazała przepisywania tego leku kobietom w ciąży. Lek został następnie zakazany, ponownie dla kobiet w ciąży, w 1975 r. w Belgii, w 1976 r. w Kanadzie, w 1977 r. we Francji, Niemczech, Austrii i Holandii, w 1978 r. w Australii, w 1981 r. we Włoszech i w 1983 r. na Węgrzech.
Jednak szkodliwy wpływ leku na potomstwo był nieodwracalny w przypadku pokolenia dzieci narażonych na DES w macicy, urodzonych w latach 1940–1980. Wiek rozrodczy tych dzieci przypada głównie na lata 1975–2015: problemy z narządami płciowymi oraz bezpłodność problemy stwarzane przez te dorosłe dzieci stanowią prawdziwy problem zdrowia publicznego5,6
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12298
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963




przez Ahmed » 28/01/16, 14:31

Janicprzepraszam, ale niewiele rozumiem z Twojej odpowiedzi na moją uwagę, która miała na celu uzupełnienie uwagi Zrobił i nie kwestionować treści Twojej wiadomości, która poprzedzała jego...
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do spożycia: "Zrównoważony odpowiedzialnej konsumpcji, porady dietetyczne i sztuczki"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 133