Recykling komputerów na Arte

Ocena wpływu na środowisko produktów końca życia: tworzyw sztucznych, chemikaliów, środków transportu, marketingu rolno-spożywczego. Bezpośrednie recyklingu i recyklingu (Upcykling lub Upcykling) i ponowne wykorzystanie dobrych pozycji do kosza!
syco
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 06/01/16, 08:15

Recykling komputerów na Arte




przez syco » 13/01/16, 17:22

Bonjour à tous

Właśnie obejrzałem program Arté (http://www.arte.tv/guide/fr/051091-038/xenius) w sprawie recyklingu (ogólnie) w danym momencie pytamy eksperta: co zrobić ze starymi komputerami? Jego odpowiedź: są demontowane, a następnie wysyłane tam, gdzie ich potrzebują (w zasadzie).

Wiedząc, że komputer z 10 lat temu jest 1000 razy mniej wydajny i zużywa 10 razy więcej prądu (wymyślam tam liczby), czy naprawdę jest to rozwiązanie, aby je odzyskać ???
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12298
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963




przez Ahmed » 13/01/16, 19:47

Przede wszystkim należałoby upewnić się, że rzeczywiście istnieje możliwość ponownego użycia: określenie „zdemontowany” pozostawia wątpliwości ...

W kwestii zużycia energii i mocy:
-1) to prawda, że ​​najnowsze komputery są mniej chciwe, ale pozostajemy w dość skromnych ilościach absolutnych (co nie dotyczy centrów danych).
-2) Zwiększenie mocy jest bardziej przydatne w przypadku gier wideo i „zaawansowanych” gier i nie jest przydatne w przypadku podstawowych aplikacji biurowych.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "odpadów, recyklingu i ponownego wykorzystania starych obiektów"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 80