elektryczne emisji samochodowych i CO2 kraju P.Langlois

Samochody, autobusy, rowery, samoloty elektryczne: wszystkie elektryczne środki transportu, które istnieją. Konwersja, silniki i napędy elektryczne do transportu ...
kistinie
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 357
Rejestracja: 16/11/09, 09:18




przez kistinie » 22/02/10, 12:51

Christophe napisał:
Po zawsze są lobbyści, którzy chcą nam wierzyć, że jest to problem technologiczny VE ... Myślę, że to Polito gospodarcza :)

Dlaczego niektóre związki są lepiej zbudowany samochód, który protopipos z samochodów?



Tak ! Dobra uwaga!

Musimy to zrobić sami.

Jest to jedyne rozwiązanie pokazujące obecną „foutage” producentów.

Rowery, wózki trójkołowe, samochody hybrydowe i w pełni elektryczne „domowej roboty” są bardziej przekonujące niż jakakolwiek teoria.
Ponadto siła Twojego doświadczenia nadaje wiarygodność Twoim działaniom społecznym i politycznym, ponieważ wykazałeś swoje kompetencje w tej dziedzinie za pomocą namacalnych faktów.


Projekt trimarana Wingover opiera się na logice „robienia” w celu wykazania użyteczności.

Na koniec, jak zawsze powtarza mi kuzyn DéDé:
„Chodzący kretyn zawsze zajdzie dalej niż siedzący kujon!”
0 x
----------------------------------------------

Myśl globalnie działaj lokalnie ...
et
Czy dobrze, że nie jest emmerdée!

-----------------------------------------------
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 10/06/11, 16:53

Inna metoda uwzględniająca szary CO2: https://www.econologie.com/voiture-elect ... -4358.html

Nie dochodzimy do tego samego wniosku...
0 x
metomol45
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 09/01/16, 20:37




przez metomol45 » 09/01/16, 21:54

Obliczenia te są bardzo optymistyczne i ignorują wiele punktów:
1° zużycie 15 kw.h na kołach oznacza większe zapotrzebowanie na energię producenta ze względu na straty w sieci 8%, transformator/prostownik do wytwarzania prądu stałego 10%, elektronikę i silnik 10%, sprawność ładowania akumulatora łącznie 9% mamy tylko 63% energii początkowej, więc 15kw.h na kołach faktycznie wymaga 23,8 kW.h
2° miks energetyczny we Francji wynosi około 90 g CO2/kW.h, a nie 56, jak wskazano, jest wyższy zimą, jeśli energia elektryczna jest importowana z UE, gdzie średnia wynosi 460 g CO2/kW.h
3° nie bierze się pod uwagę kosztów energii związanych z produkcją i recyklingiem akumulatorów litowo-jonowych: około 40 g CO2/kWh, ale zapewniam, że liczba ta nie jest dokładnie znana, zapomnijmy o tym na chwilę
4° w zimie oświetlenie i ogrzewanie (bezpłatne dla silnika cieplnego), a latem klimatyzacja są energochłonne i znacznie zwiększają zużycie energii
Dlatego też wartość 16 kw.h/100 km jest znacznie zaniżona; byłoby to raczej około 25 kw.h/100 km, co odpowiadałoby wówczas, bez ogrzewania i klimatyzacji, ekwiwalentowi CO2 wynoszącemu 25. 90 / 100 = 22,5 g CO2/km
5° wreszcie w 2020 r. zużycie pojazdów z silnikiem Diesla wyniesie 95 g CO2/km plus 15%, o których wspominasz o ziemi na wtyczce, czyli prawie 110 g CO2/km
we Francji wyniki są w dalszym ciągu korzystne na korzyść pojazdów elektrycznych wyłącznie dzięki energetyce jądrowej, która wytwarza 77% energii elektrycznej
Jeśli prowadzisz ten pojazd, zasilając jego akumulator energią elektryczną z węgla, tak jak na przykład w Niemczech, emisja CO150/km wynosi 2 g, czyli więcej niż w przypadku obecnego pojazdu z silnikiem Diesla.
To powiedziawszy, jestem za samochodem elektrycznym, w mieście na trasach krótszych niż 50 km, jeśli nie ma wzniesień i bez ogrzewania.
Inżynier JPM CNRS
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15992
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5188




przez Remundo » 10/01/16, 21:56

wow, to odkopuje temat!

Obraz

8)
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 11/01/16, 18:27

metomol45, chętnie przyznam Ci 8% straty online, ale z resztą jesteś zgubiony...
Ponad 100.000 XNUMX km nieprzerwanych pomiarów od chwytu do koła , zmierzyłem zużycie paliwa w 4 pojazdach na przestrzeni 8 lat...

Dotyczyło to:
- 2 Peugeoty 106 wyposażone w akumulatory niklowo-kadmowe, które zużywają od 18 do 22 kWh na 100 km.
- 1 Peugeot był wyposażony w akumulator litowy (LiFePo4), który zużywał 22 kWh/100 km i odnotował spadek poniżej 16 kWh/100 km.
- 1 Volkwagen e-Up (litowy), który zużywa mniej niż 14 kWh/100 km w skali roku (12 kWh/100 km wiosną i
jesienią). Auto kupione jako nowe ma dzisiaj przejechane 25.000 XNUMX km.

Znam innych użytkowników pojazdów elektrycznych, którzy tak jak ja mierzą swoje zużycie (aby poznać cenę swojego samochodu i zaplanować budżet na prąd). Zoe, a nawet potężna Tesla o wadze 2200 kg nie osiągają zużycia, które ogłaszasz w obecnym użytkowaniu... :?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15992
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5188




przez Remundo » 11/01/16, 18:50

Metomol mówi o 15 kWh/100 km na kołach, co wydaje mi się rozsądne.

Debatom „od źródła do koła” nie ma już końca i tak naprawdę przez cały cykl życia samochodu, emisja CO2 w przypadku samochodu palonego i elektrycznego jest mniej więcej taka sama.

I co do tego wszyscy się zgadzają: żadnej zazdrości wśród zanieczyszczających. : Mrgreen:
0 x
Obraz
Lionel53
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 10/10/19, 19:46
x 1

Re: Samochód elektryczny, emisje CO2 i kraje, P.Langlois




przez Lionel53 » 10/10/19, 20:02

Witam,

Chcę tylko podziękować za wszystkie udostępnione informacje!
1 x
Gerardline
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 26/02/22, 18:20
x 1

Re: Samochód elektryczny, emisje CO2 i kraje, P.Langlois




przez Gerardline » 26/02/22, 19:12

Dziękuję za informację. Nauczyłem się wielu rzeczy
1 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2212
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 504

Re: Samochód elektryczny, emisje CO2 i kraje, P.Langlois




przez phil59 » 26/02/22, 21:28

Jeśli jeździsz pojazdem elektrycznym, wiesz, że reflektory mają bardzo niewielki wpływ na zużycie paliwa.

przypomina mi to sprzedawcę, który „nie chciał” sprzedać mi VE i powiedział, że w przypadku jonu C0 nie ma zegara, który pozwalałby oszczędzać sok.

Rzeczywiście potrafi grać na 1 mm na 100 km!

Ogrzewanie tak, zużywa trochę, dużo w przypadku starszych pojazdów elektrycznych, ale nie jest duże w przypadku najnowszych. Ponieważ straty energii są niewielkie, do systemu wprowadza się bardzo, bardzo mało ciepła.

Pod koniec października zrobiłem w VE kurs ponad 700 km bez pb.

A ja ładuję codziennie z wulgarnego gniazdka 220V na podwórku....
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
Avatar de l'utilisateur
Gildas
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 879
Rejestracja: 05/03/10, 23:59
x 173

Re: Samochód elektryczny, emisje CO2 i kraje, P.Langlois




przez Gildas » 27/02/22, 13:23

Coraz bardziej ograniczona prędkość (czasami 30 km/h w mieście, 80 km/h na drogach departamentalnych) przemawia na korzyść pojazdów elektrycznych, które zużywają więcej paliwa przy małych prędkościach niż samochody cieplne...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "elektrycznego transportu: samochodów, rowerów, transportu publicznego, samoloty ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 172