Słoń trawy Miscanthus giganteus JT

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
Corpse Grinder 666
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 148
Rejestracja: 17/11/08, 11:54




przez Corpse Grinder 666 » 02/02/11, 20:26

antoinet111 napisał:1/ z resztą nie jestem dobry z matematyki więc nie oglądam, mimo wszystko, nie uważam go za przegranego.

2/ ponadto wierzba potrzebuje dużo więcej wody i składników pokarmowych niż miskant (roślina w C4 daje więcej węgla).

3/ to, że może rosnąć na glebie zanieczyszczonej jest sprawą drugorzędną, nie znam producenta, który by używał gleby zanieczyszczonej.


1/ Przyznaję, że wygraną/przegraną stawiam w cudzysłowie. Całe moje szkolenie opiera się na rolnictwie, a to musiało zostać prawie zredukowane do strużki, aby dać dobre dane na temat naprawdę dobrze „przemyślanego” rolnictwa.
Widzę trochę: „taka moda”, „nie zarabiamy zbyt mało energii (pojazdy, zabiegi, nawozy… itd.)” „jeśli tak mówią, to jest to prawda „. Ale na jak długo, bo znowu produkt jest inny, ale substancja jest identyczna, więc w rezultacie szybko skończy się wszystko, co obecnie można znaleźć w rolnictwie.

2/ Wiemy, że uzysk węgla jest zniekształcony: roślina nie może być „konkurencyjna” (przepraszam za głupie określenie, ale hej…. :? ) tylko wtedy, gdy korzyści wynikające z fotosyntezy przeważają nad innymi: przykład: roślina C4 (na przykład miskant) toleruje wyższe temperatury i bardziej suche warunki niż roślina C3 (taka jak wierzba). I odwrotnie, te same rośliny C4 nie mogą konkurować z rośliną C3 w temperaturze poniżej 25°C... Teraz dokonałem prostych obliczeń, które można łatwo przerobić na innych danych (być może te znalezione nie są dobre :? ), zawsze tak jest, zauważam, że dla osoby chcącej wytwarzać paliwo do ogrzewania jest to mało interesujące: nieopłacalne. I że mamy tu do czynienia z produkcją krótkoterminową (tak samo jak całe rolnictwo), której koszty energii są z pewnością mniej istotne niż w przypadku innych produkcji, ale które pozostają w tej samej perspektywie: pojedyncza produkcja w krótkim okresie. może brakować danych, aby móc wydać prawidłową ocenę :? .

3 / Nie znasz producenta, który wykorzystuje zanieczyszczoną glebę... buczenie! Jest źle poszukiwany, większość rolników uprawia na glebach zubożałych i bardziej zanieczyszczonych (niektóre pierwiastki zanieczyszczające dodane przez rolnika przez kilka lat znajdują się w zwierciadle wody, ponieważ mają zło do usunięcia). Większość gleb uprawnych jest zanieczyszczona, stąd zainteresowanie uprawą tej rośliny, ale jeśli przyjrzysz się uważnie, na pewno znajdziesz lepsze... ;-)
0 x
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1




przez bernardd » 02/02/11, 21:05

Corpse Grinder 666 napisał:przykład: roślina C4 (np. miskant) toleruje wyższe temperatury i bardziej suche warunki niż roślina C3 (np. wierzba). I odwrotnie, te same rośliny C4 nie mogą konkurować z rośliną C3 w temperaturze poniżej 25°C...


Dziękuję za tę wymianę zdań, zatrzymały mnie te kody: C3, C4.

Znalazłem to: http://ead.univ-angers.fr/~jaspard/Page ... 3C4CAM.pdf

Dziękuję za umożliwienie mi tego osobistego odkrycia!
0 x
A bientôt!
Avatar de l'utilisateur
antoinet111
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 874
Rejestracja: 19/02/06, 18:17
Lokalizacja: 29 - Landivisiau
x 1




przez antoinet111 » 02/02/11, 21:55

nie jestem pewien co do temperatury, w Finistére, gdzie temperatury mogą wzrosnąć powyżej 25°C (nie mam krzywych stacji pogodowej na tym komputerze) Kukurydza (C4) nadal ma wyższą wydajność/tempo wzrostu wyższe niż jakakolwiek inna roślina uprawiana w tym celu ten sam cel w tej temperaturze.


jeśli chodzi o moich producentów, to w tym roku opiekuję się 350ha dla 29 producentów, a ponieważ robię wszystko, żeby nie rozsiewali osadów czy kompostu ściekowego i żeby w mojej produkcji gleba musiała być naprawdę „z góry”, Nie znam żadnej zanieczyszczonej ziemi.
ale hej, analiza gleby nie daje wszystkiego.
0 x
Zagłosuję na piśmie o betonowym słupkiem i praktyczność.
Dół talkers i wentylator pod sufitem!
Corpse Grinder 666
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 148
Rejestracja: 17/11/08, 11:54




przez Corpse Grinder 666 » 03/02/11, 11:24

a pestycydy lub herbicydy są wyłączone z gruntów rolnych Finistere? :?
Następnie analizy zależą od:
pozwólcie, że wyjaśnię, że istnieją analizy gleby w celu sprawdzenia ilości produktów X lub Y, ale są też analizy życia drobnoustrojów: te 2 oddzielne są interesujące tylko ze względu na to, co każdy z nich wnosi po swojej stronie, a nie dla przeglądu.... ;-)
0 x
Avatar de l'utilisateur
antoinet111
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 874
Rejestracja: 19/02/06, 18:17
Lokalizacja: 29 - Landivisiau
x 1




przez antoinet111 » 04/02/11, 14:42

Corpse Grinder 666 napisał:a pestycydy lub herbicydy są wyłączone z gruntów rolnych Finistere? :?

Kiedy mówimy o gruntach zanieczyszczonych, mamy na myśli zazwyczaj produkty przemysłowe, a nie dopuszczone pestycydy i herbicydy lub tak było.
ponieważ ich degradacja jest na ogół szybsza.




Następnie analizy zależą od:
pozwólcie, że wyjaśnię, że istnieją analizy gleby w celu sprawdzenia ilości produktów X lub Y, ale są też analizy życia drobnoustrojów: te 2 oddzielne są interesujące tylko ze względu na to, co każdy z nich wnosi po swojej stronie, a nie dla przeglądu.... ;-)


zazwyczaj większość dostawców robi wszystko na raz, kompleksową analizę, równowagę chemiczną, analizę pH/chemiczną, ślad, aktywność biologiczną i współczynniki równowagi.
0 x
Zagłosuję na piśmie o betonowym słupkiem i praktyczność.

Dół talkers i wentylator pod sufitem!
moinsdewatt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5111
Rejestracja: 28/09/09, 17:35
Lokalizacja: Isere
x 554




przez moinsdewatt » 09/01/16, 21:01

Rynek energii z miskanta we Francji w 2016 roku

Wysłany przez Frédéric DOUARD 4 stycznia 2016

Miskant, trzcina powszechnie zwana trawą słoniową, rośnie obecnie we Francji na prawie 4000 ha.

Ta bardzo młoda branża, z roczną produkcją na poziomie 60 000 ton, zaopatruje m.in. około dwudziestu kotłowni. Jednak nadal jest to kultura, która rodzi pytania, ponieważ nie funkcjonuje jak inne kultury i nie posiada jeszcze krajowej sieci marketingowej. Oprócz tego miskant można wycenić na kilku rynkach ściółki, ściółki zwierzęcej i materiałów ekologicznych, ale zasadniczo będziemy tu mówić o rynkach zbytu energii.
...................

http://www.bioenergie-promotion.fr/4457 ... e-en-2016/
0 x

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 94