Tani termiczny panel słoneczny

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
lilian07
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 534
Rejestracja: 15/11/15, 13:36
x 56




przez lilian07 » 21/12/15, 16:10

Rzeczywiście zaletą miedzi jest to, że pozwala ona na natychmiastowe „pompowanie” padającej energii, co w zimie ma decydujące znaczenie. W moim przypadku jest to nieco bardziej złożone (żeby nie powiedzieć dużo bardziej złożone) energia letnia również ma znaczenie, ponieważ moim celem jest magazynowanie (wydajność 20%).
Robię teraz pierwsze pomiary. Rzeczywiście, miejsce pozwala na umieszczenie paneli w odległości 20 m od domu, a wiercenie/magazyn może być zlokalizowane pomiędzy domem a zlewnią, w odległości około 5 m lub 10 m.
Pomiarów dokonuję w odległości 5m od domu (bo też uważam, że ważne jest, żeby nie stracić za dużo na długości prześwitu/eksploatacji....Długość odbioru/przechowywania jest według mnie mniej istotna, bo jest lato). Jutro przeprowadzę wiercenie (próbę) na głębokości -12m zlokalizowanej 5m od pomieszczenia technicznego.
Po pierwsze, wykonując rów na -1.5 m, znalazłem sporo dużych kamieni (pomiar temperatury przy -1.5 m to „13°”, ale w tej chwili klimat jest bardzo łagodny... Będę kontynuował do - 3 m mojego rowu do dokonać innych pomiarów.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 205