Nawozy i pestycydy według rodzaju uprawy

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79304
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11037

Nawozy i pestycydy według rodzaju uprawy




przez Christophe » 30/12/08, 18:44

Oto tabela porównawcza nawozów herbicydowych, grzybobójczych i owadobójczych dla rolnictwa intensywnego w zależności od rodzaju upraw: pszenica, jęczmień, kukurydza, pos, burak, rzepak, len, ziemniak, cebula, marchew, sałata, kapusta, por i sad ( cydr).

Obraz

Byłoby „miło” powiązać to z kg wyprodukowanych plonów… ale można to łatwo znaleźć. Na przykład ziemniak ma od 2 do 6 kg/m² lub od 20 do 60 ton/ha.

Źródło i pełny dokument:
https://www.econologie.com/forums/site-sur-l ... t6168.html
0 x
Leco33
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 17/12/15, 18:05




przez Leco33 » 17/12/15, 18:09

Dziękuję za wykres, chciałbym go pożyczyć do mojej prezentacji.
I podziękować.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 17/12/15, 19:53

Interpretacja nie jest łatwa.

Porównujemy kg Materiałów Aktywnych.

Niebezpieczność konkretnej cząsteczki stosowanej w dawce 5 kg/ha może być znacznie większa niż siarczanu miedzi w dawce 100 kg/ha... i odwrotnie.

Krótko mówiąc, niekoniecznie najdłuższa „lina” sygnalizuje największe niebezpieczeństwo!

Przykładowo w rolnictwie ekologicznym często stosujemy fenomenalne ilości składników aktywnych, których toksyczność czy trwałość jest bardzo niska...

[Zawsze uważaj na wykresy; nigdy nie są fałszywe; ale to, co mówią lub mówią, jest czasem błędne]
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 289