Filtr przeciwpyłkowy, rabat ekologiczny dla VMC DF

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
jduchon
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 22/08/14, 15:29




przez jduchon » 22/08/14, 15:35

Witaj Citro,

Czy możesz mi powiedzieć, jaki model filtra F7 znalazłeś i gdzie? Jaki to rozmiar STP? Chciałbym zrobić to samo dla Aldes TZen 300.

Jerome
0 x
psmith
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 10/09/14, 21:13




przez psmith » 10/09/14, 21:34

Witam Citro,

Czy mógłbyś podać model filtra zastosowanego w zamienniku, bo patrząc na Twoje zdjęcie wydaje mi się, że jest to filtr do aeraulixa firmy Atlantic o wymiarach około 300 x 320 x 20 mm?

Jeśli tak, to nie F7, ale G4.

Miniplisy możesz zastąpić płaskimi mediami filtracyjnymi, oczywiście powierzchnia będzie znacznie mniejsza, ale cena też... będziesz musiał częściej zmieniać media.

Dla niektórych kategorii istnieją tzw. „progresywne” media filtracyjne, których gęstość wzrasta w kierunku powietrza, aby najpierw wychwycić duży pył, potem mniejszy itd.... w rezultacie media nasycają się znacznie wolniej i jest w stanie wychwycić więcej pyłu na m2 niż filtry o tej samej gęstości.

Jeśli chodzi o utratę ciśnienia, teorię trzeba złagodzić, bo w rzeczywistości widać, że mini-plisy są dość „zatkane” na powierzchni przez duży kurz i tworzą „dywan” nad fałdami blokującymi filtr. ., ciśnienie straty są w tym przypadku duże. Wystarczy odkurzyć warstwę zaporową, by filtr mógł posłużyć jeszcze kilka tygodni.

Fałdy mini fałd są zbyt blisko siebie, pewnego dnia widziałem nowy typ z szerszymi fałdami (pomiędzy fałdami 7,5 mm), kurz osiada na dole fałd (wypełnianie progresywne), obciążenie strat jest znacznie mniejsze pod koniec żywotności filtra można go nawet odkurzyć (po stronie wlotu powietrza, eh!) i wydłużyć żywotność przed całkowitym nasyceniem o prawie 50%...

W mediach płaskich nie znalazłem nic powyżej F5 w cięciu na rolkach...czy ktoś znalazł lepsze?

W przypadku mediów płaskich typu G4 (mam niezdarny IDEO) najlepiej byłoby znaleźć żelazną ramę i po prostu ponownie załadować media filtracyjne... za kilka euro.. (szukam, szukam)

Do mojego pomysłu poszukuję też mini-warstwowych płyt F7 do cięcia? Grubość 48 mm? (<55. proszę) czy ktoś znalazł?...
0 x
jduchon
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 22/08/14, 15:29




przez jduchon » 10/09/14, 23:15

Dla Twojej informacji, przy cięciu na specjalistycznym placu, znalazłem „mikroplisy” F7 o grubości 48 mm. Odnośnik do strony mogę podać na PW (nie wiem, czy możemy umieścić link bezpośrednio tutaj).

Wziąłem 10, które wyszły mi 3 razy taniej niż oryginalne filtry w zestawie.
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 10/09/14, 23:34

ce forum nie jest antyreklamowe: więc jeśli znalazłeś dobry adres, nie ma problemu z podaniem go wszystkim

nawet ci, którzy wychodzą tylko po to, żeby się reklamować od pierwszej wiadomości, a u innych są brutalnie usuwani forum są tu tolerowane: informacja nie szkodzi... reklama to informacja... to tylko jej nadmiar, którego czasami można żałować
0 x
psmith
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 10/09/14, 21:13




przez psmith » 12/09/14, 11:42

@jduchon,

tak, chciałbym wiedzieć, gdzie znalazłeś filtr wycinany, ponieważ w rzeczywistości jestem również zwolennikiem uzasadnionego podejścia „alternatywnego”, które próbuje uniknąć „niewoli” pożądanej przez producentów w zakresie ich materiałów eksploatacyjnych po cenie, która ma tendencję do tarcia ramię w ramię z sektorem luksusowym.

Co więcej, „ich materiały eksploatacyjne” niekoniecznie są obliczone/zaprojektowane tak, aby wystarczyły „dłużej” i były ekologiczne pod względem ilości odpadów.
Zamiast 12 miesięcy zalecamy 10, a nawet 8 miesięcy (ok, nie wszyscy żyjemy też w „ekstremalnych” kontekstach)…

1/ ok, ich materiały eksploatacyjne są bardzo dobre dla ich własnej maszyny..
2/ niekoniecznie są "najlepsze" w wartościach bezwzględnych, z drugiej strony są najlepsze z punktu widzenia kosztów produkcji i stałej ceny odsprzedaży... płacimy głównie za markę!!
3/ Nie wyobrażamy sobie oczywiście, że filtry produkują sami producenci (unelvent, atlantic, elias itp.), ale raczej wyspecjalizowane warsztaty, które zainwestowały w maszynę, która tylko to robi. ..
4/ Nie wierz propagandzie „kupuj tylko nasze filtry, bo inaczej to nie zadziała”, przypomina mi to wypowiedź producentów drukarek atramentowych na początku… (choć tutaj jest to tym bardziej prawdziwe, ponieważ media filtracyjne są znormalizowane, G1 do G4, M5/F5 do Fn..etc), jedynym problemem w przypadku określonej filtracji jest znalezienie tych samych wymiarów..

Nie mogę się doczekać alternatywnych ofert dla naszego vmc, konkurencja jest zawsze trochę dobra, pod względem jakości i/lub ceny ;-)

Ale na razie tyle, poza samymi producentami VMC niewiele osób na tym czerpie korzyści w sytuacji monopolu na materiały eksploatacyjne, więc do nas należy znalezienie rozwiązań, które będą również „rozsądniejsze”, myślę, że tak my, klienci „vmc”, mamy wiele pomysłów i wskazówek dotyczących projektowania prostych, bardziej ekonomicznych, bardziej zrównoważonych i mniej odpadów alternatywnych rozwiązań, byłoby całkiem fajnie móc się tym wszystkim podzielić...

Dziękuję za odpowiedź na PW, jeśli chcesz lub chcesz żyć w sposób przejrzysty dla wszystkich, najwyraźniej jest moderator, który wydaje się to popierać?
0 x
jduchon
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 22/08/14, 15:29




przez jduchon » 17/09/14, 21:47

Witam,

Przepraszam za późny powrót, ale ostatnio byłem bardzo zajęty pracą.

Możesz zamówić wykonane na zamówienie filtry mikrofałdowe F7 na stronie lebonfiltre.fr
Oto te, które wyciąłem dla mojego VMC Aldes:

http://www.lebonfiltre.fr/filtres-pre-d ... coupe.html

Są dobrej jakości, krój jest czysty i pasują jak ulał do pojemnika.

Miłego filtrowania!

Jerome
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 07/10/14, 15:57

Przepraszamy za tę późną odpowiedź. :|
jduchon et psmith odpowiedziały na pytania, które same sobie zadawały. : Mrgreen:

jduchon, czy możesz opublikować kilka zdjęć swojego dzieła. :?

W rzeczywistości dostarczyłem filtry ze strony lebonfiltre.

Jakość filtracji w zeszłym roku nie była pewna (F5?, F7?).
Dzisiaj filtr aéraulix, który wyciąłem, aby zastąpić ten w moim VMC HELIOS, wyraźnie wydaje się mieć jakość F5...

Z radością widzę, że dobry filtr poszerzył swoją ofertę w tym zakresie o filtr F7 z wycięciem o grubości 48mm.

Rozumiem, że rozważają zaoferowanie ich w innych grubościach lub nawet z innych materiałów, a tym samym przesunięcie linii tego sektora komercyjnego.
: Mrgreen:
0 x
jduchon
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 22/08/14, 15:29




przez jduchon » 09/10/14, 00:31

Zdjęcia są na ich stronie i nie musiałem nic robić: wystarczy włożyć filtr do jego gniazda.

http://www.lebonfiltre.fr/filtres-pre-d ... coupe.html
0 x
cedrik34r
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 20/11/15, 23:42
Lokalizacja: Montpellier

Zdjęcia mojej instalacji filtrującej VMC DF




przez cedrik34r » 21/11/15, 00:29

Bonjour à tous

Natknąłem się na to przez przypadek forum bardzo ciekawe dyskusje

Mieszkam na skraju pasa 2x2. Chcąc filtrować powietrze w domu, oddzieliłem skrzynkę filtrującą od mojego VMC z podwójnym przepływem.
Jako filtr wstępny umieściłem złoże filtracyjne F5, a za nim mini-plisowany filtr F7.

Moja instalacja służy już 2.5 roku
Oto kilka zdjęć mojej instalacji

VMC jest pod stosem rur po prawej stronie, mój wlot świeżego powietrza po lewej stronie w ścianie, zużyte powietrze wychodzi na górze.

Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz

Szybko zauważyłem jak szybko zatykały się filtry
Zmieniam filtry co miesiąc!
Mógłbym sprawić, że wytrzymają może dłużej, ale zdecydowałem się priorytetowo potraktować jakość powietrza.

jakość powietrza w domu to temat, który interesuje bardzo niewiele osób
Dlatego 2 lata temu zdecydowałam się założyć bloga http://stopauxparticules.fr/
celu oraz do składania zeznań i wymiany informacji na ten temat

Cieszę się, że jest wśród nas ktoś, kto szuka rozwiązań : Chichot:

Przygotowuję nowe pudełko, w którym w miejsce F9 zmieści się filtr F7
Za jakiś czas zrobię post ze zdjęciami!
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 21/11/15, 11:28

Im drobniejsze złoże filtracyjne, tym szybciej się zatyka. :?
Mieszkam na skraju pasa 2x2.
Twój główny problem bierze się stąd...
0 x

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 135