Olej Castrol EDGE 10W60 dla wszystkich motocykl sportowy?

Transport i nowy Transport energii, zanieczyszczenie środowiska, innowacje silnika, samochód, samochody hybrydowe, prototypy, kontrola zanieczyszczenia, normy emisji, podatek. nie poszczególne rodzaje transportu: transport, organizacja Carsharing lub carpooling. Transport bez lub z mniejszym oleju.
Avatar de l'utilisateur
antoinet111
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 874
Rejestracja: 19/02/06, 18:17
Lokalizacja: 29 - Landivisiau
x 1




przez antoinet111 » 31/05/15, 13:59

przepraszam, popełniłem błąd, tu Bel Ray.

: Mrgreen: ale trudno go znaleźć.


No cóż, muszę popracować nad rowerem, to nie wszystko, żeby omówić koniec tłuszczu w sieci, wypić kawę i jechać.

Montaż hamulców R6 na widelcu 1000 gsxr 2008 na moim 1100 gsxr 90. Normalne co! : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:
0 x
Zagłosuję na piśmie o betonowym słupkiem i praktyczność.
Dół talkers i wentylator pod sufitem!
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79356
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11059




przez Christophe » 18/07/15, 15:02

Tutaj kupiłem puszkę oleju Castrol Edge 10W60: 56 € w centrum samochodowym Leclerc (w porównaniu do ponad 70 € w Belgii… niech żyją podatki!!!)

Obraz

Super, prawie jeżdżę Astonem Martinem : Mrgreen:

Obraz

Aby opróżnić mój VFR z 1994 r.... przedstawię wyniki (hałas, zachowanie silnika, zimno, gorąco...).

Dla Twojej wiadomości, dawno temu testowałem 5W30 i wcale mi nie przypadł do gustu (słychać było, jak zawory lub sprężyny „klikają”, gdy silnik był nagrzany na biegu jałowym)… Spuściłem go ponownie!
Ostatnio edytowane przez Christophe 20 / 07 / 15, 10: 53, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
1360
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 447
Rejestracja: 26/07/13, 07:30
Lokalizacja: Szwajcaria
x 36




przez 1360 » 19/07/15, 07:03

Wspaniale, dobrze zrobione.

To bardzo proste: po prostu zaznacz „Bugatti” i „Aston Martin” za puszką oleju, aby go sprzedać.

Ten Castrol to doskonały olej, to nie podlega dyskusji, ale gdyby było napisane „Peugeot” i „Dacia”, to na pewno byś go nie kupił.

Tak naprawdę, jak powiedziałem powyżej, liczą się standardy i specyfikacje producenta, ale dla wielu to musi być zbyt skomplikowane...

Powiedz nam szybko, jak Twój VFR współpracuje z olejem Aston Martin.

A+
0 x
Avatar de l'utilisateur
antoinet111
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 874
Rejestracja: 19/02/06, 18:17
Lokalizacja: 29 - Landivisiau
x 1




przez antoinet111 » 19/07/15, 18:54

Heuuuu, olej napędowy w silniku motocykla?

nie jest to dobre dla skrzyni biegów, a jeszcze gorzej dla sprzęgła, w olejach motocyklowych są dodatki zmniejszające tarcie.

pkoi nie kupiłeś właśnie oleju motocyklowego?

Witam.
0 x
Zagłosuję na piśmie o betonowym słupkiem i praktyczność.

Dół talkers i wentylator pod sufitem!
Avatar de l'utilisateur
1360
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 447
Rejestracja: 26/07/13, 07:30
Lokalizacja: Szwajcaria
x 36




przez 1360 » 19/07/15, 19:18

antoinet111 napisał:Heuuuu, olej napędowy w silniku motocykla?

nie jest to dobre dla skrzyni biegów, a jeszcze gorzej dla sprzęgła, w olejach motocyklowych są dodatki zmniejszające tarcie.


Nie nadążałeś. Ten olej jest koniecznie dobry bo za puszką jest oznaczony "Bugatti" i "Aston Martin"...

;-)
0 x
Avatar de l'utilisateur
1360
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 447
Rejestracja: 26/07/13, 07:30
Lokalizacja: Szwajcaria
x 36




przez 1360 » 19/07/15, 20:34

... A decydując się na Yacco 10W-60, nasz przyjaciel Christophe miałby olej do Maserati, Lotus, Alfa Romeo... file:///C:/Users/Oris/Downloads/galaxie-gt-10w60 pdf

To też było dobre, prawda?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79356
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11059




przez Christophe » 20/07/15, 11:27

W przypadku Astona Martina była to odrobina humoru... nie miała ona nic wspólnego z moją decyzją o zakupie... cóż... : Chichot:

1360 napisał:Tak naprawdę, jak powiedziałem powyżej, liczą się standardy i specyfikacje producenta, ale dla wielu to musi być zbyt skomplikowane...


Tak i już odpowiedziałem powyżej ... więc poszukałem instrukcji i przeglądu technicznego i oto dokładnie co Honda zaleca jako olej spustowy do VFR 750 F:

a) Instrukcja:

Obraz

Obraz

Dlatego OFICJALNA książka użytkownika Hondy zaleca jakość oleju (minimum API SE...), ale nie podaje dokładnie brak gatunku oleju, jedynie zalecenia dotyczące zakresów w zależności od temperatury stosowania.

Poza tym jestem zaskoczony widokiem 10W30, ponieważ jak już mówiłem, kiedy testowałem 5W30, hałas silnika na biegu jałowym, gdy jest gorący (a zatem indeks 30 się liczy) wcale nie był fajny!

Można nawet uwierzyć, że zgodnie z tą tabelą można stosować monograde... Nigdy nie widziałam go na półkach!

b) Przegląd techniczny ETAI jest nieco bardziej precyzyjny:

Obraz

Obraz

Musimy zatem zalać olejem 10W40 zimą i 15W50 lub 20W50 latem...

Nigdy nie widziałem 20W50... Chyba jestem za młody...

Jeżdżę na Castrolu 5W40 odkąd mam ten rower, czyli 11 lat...

Na pewno nie będę dolewał oleju 10W60 do nowoczesnego silnika samochodowego, który zaleca się 5W30 lub 0W30!

1360 napisał:Powiedz nam szybko, jak Twój VFR współpracuje z olejem Aston Martin.


Tak, jak tylko opróżnię!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79356
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11059




przez Christophe » 20/07/15, 11:51

antoinet111 napisał:Heuuuu, olej napędowy w silniku motocykla?

nie jest to dobre dla skrzyni biegów, a jeszcze gorzej dla sprzęgła, w olejach motocyklowych są dodatki zmniejszające tarcie.

pkoi nie kupiłeś właśnie oleju motocyklowego?

Witam.


Zawsze korzystałem z wysokiej jakości oleju „samochodowego”. Co to jest olej motocyklowy? Honda nie zaleca oleju „motocyklowego”… API SE to standard motoryzacyjny, prawda?

Mam przejechane na motocyklu prawie 100 000 km na oleju samochodowym...bez szczególnych zmartwień...
0 x
Avatar de l'utilisateur
antoinet111
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 874
Rejestracja: 19/02/06, 18:17
Lokalizacja: 29 - Landivisiau
x 1




przez antoinet111 » 20/07/15, 13:27

coool, byłem na łyżwach problem z moim sprzęgłem raz, ale nie mogę sobie przypomnieć markę oleju (samo-) używałem.
0 x
Zagłosuję na piśmie o betonowym słupkiem i praktyczność.

Dół talkers i wentylator pod sufitem!
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6522
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1641




przez Macro » 20/07/15, 13:27

Osobiście, ponieważ moje koparki HONDA beterrave (600xlr i 500xrr) pracują na wielofunkcyjnym rolniczym oleju 15w40...koniec z skokową dystrybucją...W przypadku 1100 GPZ, 10W40 korzystnie zastępuje syntezę...Kiedy taka maszyna pracuje na droga otwarta 1500km/rok.. szczerze mówiąc, szkoda metrów na oleje super high-end, gdy wiesz, że w sezonie przekroczysz 5000rpm 3 razy 10 sekund... Osobiście wolę dozować duże oleje dystrybutorem zgodnym ze standardami (sf od carouf, lepaclerc lub auchian...) i częściej spuszczaj olej (raz w roku) moje motocykle jeżdżą tak dużo, że mogą... Z drugiej strony, co mogę uznać za widelec do oleju w mojej flocie składającej się z 6 osób rowery... Wkurza mnie prędkość, z jaką się pogarsza... ale to samo. Skończę z tymi bzdurami o zawyżonych cenach oleju i przejdę na dextron d2 dla wszystkich. ..To nie pilotowanie, które posiadam, mi na to pozwoli żeby zobaczyć jakąkolwiek różnicę...
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Nowej transporcie: innowacje, silniki, zanieczyszczenie środowiska, technologii, polityki, organizacji ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 195