Popraw swoją dietę zaczynając od 0 lub prawie

Zużycia i zrównoważony i odpowiedzialny dieta dzienna wskazówki w celu zmniejszenia zużycia energii i wody, odpadów ... Jedz: przygotowania i receptur, znalezienie zdrowej żywności, sezonowe i lokalne informacje konserwatorskich żywność ...
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 04/05/15, 19:15

W komentarzach wszystkich stale pojawia się stwierdzenie, że jedzenie to wybór stylu życia.

Nie jestem wyjątkiem i ze względów zawodowych i społecznych nabrałem nawyków żywieniowych, nad którymi ubolewam.
Mówimy tu o niczym więcej i niczym mniej jak zdrowym stylem życia, a dieta jest jego częścią, podobnie jak sen, praca, życie społeczne i aktywność fizyczna, intelektualna lub „filozoficzna”…

W miarę upływu lat, po czterdziestce, musimy stoczyć prawdziwą walkę o spowolnienie skutków istnienia na naszym ciele.

Nie jest łatwo zorganizować swoje życie, zostawiając przestrzeń niezbędną do utrzymania równowagi moralnej i pogarszającego się stanu zdrowia.

Powracające piękne dni to dobra okazja, aby wrócić do pracy ze wszystkimi kolorowymi owocami i warzywami, które wprowadzą słońce do naszych głów i żołądków.

Skorzystaj z okazji, aby podzielić się tym w formie posiłków na świeżym powietrzu, pikników, pieszych wędrówek...

Śliniłam się czytając Wasze propozycje kulinarne... I nie wahajcie się postawić na kartę oryginalności.

Wczoraj przechodziłam obok kwitnącej akacji, nie miałam czasu na przygotowanie placków, ale to nie przeszkodziło mi wgryzać się od razu w pyszne, słodkie kwiaty...


: Idea: : Idea:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lapin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 823
Rejestracja: 22/07/05, 23:50
x 2




przez Lapin » 04/05/15, 19:49

Teraz musisz zobaczyć, jakie masz możliwości.
Dotyczy to zarówno środków, jak i czasu, jaki możesz przeznaczyć na szeroko pojętą dietę, a także dostępnej powierzchni.

Pokażę ci, jak rozwiązałem ten problem z zasilaniem.
Zacznijmy od tego, że moje środki są ograniczone. Mam 4 osoby na utrzymaniu i niestety straciłem pracę. Przechodzę więc od pracy tymczasowej do tymczasowej, ciesząc się przyjemnościami i związanymi z tym zarobkami.

Jednak nadal mam szczęście, mam ziemię uprawną i kilka budynków.
Najpierw zainstalowałem kurnik w oborze, a później mały chlew.
To dotyczy białek.
Jeśli chodzi o warzywa, nic specjalnego. używana szklarnia i ogród warzywny dostarczają nam pomidory, dynie, ogórki, sałatki, rzepę, ziemniaki itp.
Ale wciąż są pewne drobne szczegóły, które są trochę niezwykłe.
Właściwie natto robię na początku lata. Suszę i mieszam z ziarnem świń i kurczaków.
Natto to niezwykłe jedzenie, którego zapach i smak to infekcja. Co wyjaśnia, dlaczego podaję go kurom i świniom, aby mogły czerpać z jego zalet bez odczuwania wad. Wiedząc, że kury składają jaja przez dzioby (wyrażenie), ich jaja zawierają to, co zjadły.
Do ich ziarna dodaję także mączkę lnianą, lucernę i wapień.
Świnie mają taką samą dietę jak kurczaki (ta sama mieszanka) z wyjątkiem tuczenia, w ostatnim miesiącu zanurzane są w wodzie i jęczmieniu + natto. a w ostatnim tygodniu dodaję zioła dla smaku mięsa. To wykończenie ma na celu redukcję tłuszczu i zwiększenie jędrności w przypadku wędlin.
W tym roku planuje się, że świnie będą mogły biegać na zewnątrz. Z całą pewnością zwiększy zawartość witaminy D w tłuszczu. Co nie jest złe w moim bezsłonecznym kącie.
Nie mając środków, mój wkład nie jest organiczny. Chęci nie brakuje. Ale hej, to nie jest tak złe, jak to, co jesz w mieście.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Hic
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 995
Rejestracja: 04/04/08, 19:50
x 5




przez Hic » 05/05/15, 08:30

Trawa = 100% żywności organicznej Omega3
Wisienką na torcie jest możliwość wynajęcia przez miasto pasących się zwierząt (Salers, mini krowa i królik)

I tak! Królik!
0 x
arnangu
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 18
Rejestracja: 24/07/15, 22:26




przez arnangu » 24/07/15, 22:36

Dobry wieczór,
Nie chcąc zostać czystym wegetarianinem, istnieją białka roślinne, które można znaleźć w wielu roślinach strączkowych, tofu, magiczny składnik do przygotowania całej gamy oryginalnych przepisów, seitan, bogate białko pszenicy.

A jeśli istnieje jedna potrawa, która powinna być zakazana w naszych potrawach, to wszystkie produkty z mleka krowiego... Nawet mój gastrolog się ze mną zgadza, że ​​rezygnujemy z mleka krowiego i koziego, znanego ze szkodliwego wpływu na zdrowie.

Wystarczy spojrzeć na liczbę otyłych i niezdrowych Amerykanów, którzy wypijają litr mleka dziennie. Nie tylko hamburgery są szkodliwe, ale należy znieść tabu przemysłu spożywczego. A to zadanie w chwili, gdy wszyscy rolnicy demonstrują!!!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gildas
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 880
Rejestracja: 05/03/10, 23:59
x 173




przez Gildas » 24/07/15, 23:30

Zobacz także:
http://www.2012un-nouveau-paradigme.com ... t-lie.html
Ból zębów zmniejszył się u mnie, ponieważ spożywam mniej produktów mlecznych.
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 26/07/15, 23:48

Jestem dość dużym konsumentem produktów mlecznych.
Jest to kulturowo zakorzenione w moich nawykach żywieniowych i bardzo cierpiałbym bez tego...

Dolegliwości trawienne, na które czasami cierpię, nie pojawiają się po posiłkach mlecznych, ale po pozostałych posiłkach w ciągu dnia.

Ja też uważam, że jest mleko i mleko i choć moja żona twierdzi, że mleko powoduje u niej duże gazy, to ja nie narzekam.
Regularnie oddaję się „orgiom” surowego pełnego mleka, które gotuję staromodnym sposobem z „zaczynem przeciwmlecznym”.
Był to tradycyjny sposób przechowywania mleka przed powszechnym użyciem lodówek. Zagotowane mleko można przechowywać przez 2 do 3 dni w garnku zamkniętym pokrywką...
Dzień po dniu śmietanka wypływa na powierzchnię i pomiędzy mlekiem a śmietanką trudno powiedzieć, która jest smaczniejsza...
Czuję też zapach kiedy krowy karmione są trawą łąkową, makuchami i innymi kiszonkami, które nadają mleku nieprzyjemny zapach i smak...

Wiosenne mleko, kiedy krowy wracają na łąki, a trawa jest bujna, jest moim zdaniem kulinarnym cudem.
0 x
Hubert_CNIEL
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 29/07/15, 14:49




przez Hubert_CNIEL » 29/07/15, 14:57

Dzień dobry. Wokół mleka i jego przetworów regularnie pojawiają się negatywne komunikaty dotyczące pewnych patologii, takich jak alergie, nietolerancje, problemy trawienne, a nawet nowotwory.

Rola mleka i jego przetworów dla zdrowia (kości, jamy ustnej i zębów, układu trawiennego, cukrzycy, układu krążenia czy niektórych nowotworów itp.) jest przedmiotem licznych badań. Nowe dane naukowe stale pogłębiają naszą wiedzę i pozwalają wyjaśnić rolę produktów mlecznych w tych patologiach.

Zapraszam do samodzielnego sprawdzenia zdrowotnych właściwości mleka. W Internecie dostępne są różne badania na ten temat, ale nie wiem, czy mogę podać link :)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 29/07/15, 16:21

Nie mam nic przeciwko wyrażaniu sprzecznych idei i debatom. Pod warunkiem, że nie będziemy się wzajemnie obrażać.

Aby wszyscy dobrze zrozumieli: CNIEL = Krajowe Międzybranżowe Centrum Gospodarki Mleczarskiej [http://www.maison-du-lait.com/fr/les-organizations/cniel]
0 x
Hubert_CNIEL
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 29/07/15, 14:49




przez Hubert_CNIEL » 29/07/15, 16:51

Did67 napisał:Nie mam nic przeciwko wyrażaniu sprzecznych idei i debatom. Pod warunkiem, że nie będziemy się wzajemnie obrażać.

Aby wszyscy dobrze zrozumieli: CNIEL = Krajowe Międzybranżowe Centrum Gospodarki Mleczarskiej [http://www.maison-du-lait.com/fr/les-organizations/cniel]


Dziękuję za powitanie. Rzeczywiście, to jest dokładnie to. Przywiązujemy dużą wagę do różnorodnych opinii publikowanych w sieci i nie wahamy się brać udziału w rozmowach w celu przekazania dodatkowych informacji.
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 29/07/15, 17:12

Mam nadzieję, że nasz webmaster nie będzie miał nic przeciwko opublikowaniu swoich badań i wywodów.

Byłbym ciekawy, czy krytycy produktów mlecznych nie działają na rzecz innych interesów i nie postępują w ukryciu.

Dobra racja surowego mleka od krów wypasanych na zielonych łąkach jest dla mnie niewypowiedzianą przyjemnością smakową.

Taka przyjemność musi mi bardziej pomóc mojemu ciału i morale, niż wiele bezsmakowych tofu przywiezionych z drugiego końca świata, które tu wyrosły i podróżowały z wieloma dodatkami i produktami naftowymi...

W tym okresie demonstracji francuskich hodowców mogę tylko myśleć, że powinni przejąć kontrolę nad dystrybucją i przetwarzaniem swoich produktów.
Idę na rynek lub do producenta, aby kupić produkty wysokiej jakości, których pochodzenie jest mi znane. Wszystko to zostało skonfiskowane przez dużych sprzedawców detalicznych w związku z skandalami zdrowotnymi w przeszłości (choroba szalonych krów, przemycane konie, cielęta z hormonami, skażone mleko itp.) i przyszłość z pewnością kryje dla nas więcej.
0 x

Powrót do spożycia: "Zrównoważony odpowiedzialnej konsumpcji, porady dietetyczne i sztuczki"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 124