Popraw swoją dietę zaczynając od 0 lub prawie

Zużycia i zrównoważony i odpowiedzialny dieta dzienna wskazówki w celu zmniejszenia zużycia energii i wody, odpadów ... Jedz: przygotowania i receptur, znalezienie zdrowej żywności, sezonowe i lokalne informacje konserwatorskich żywność ...
Piotr
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 586
Rejestracja: 15/09/05, 02:20
x 312

Popraw swoją dietę zaczynając od 0 lub prawie




przez Piotr » 18/04/15, 20:52

Żywiąc się głównie konserwami, mrożoną pizzą lub makaronem + pudełko sosu bolońskiego, chciałabym zacząć odżywiać się zdrowiej, a więc głównie wegetariańsko. Ale pochodzę z rodziny, w której każdy posiłek jest przygotowywany z mięsa (lub ryb), muszę się wielu rzeczy nauczyć, a mój brak motywacji do gotowania też nie pomaga.

Jakimi składnikami zastąpić mięso? Jakich przypraw użyć, aby podkreślić smak warzyw? Pomysły na szybkie i łatwe przepisy?
0 x
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491




przez Janic » 19/04/15, 08:10

cześć Petrusie
Mądra decyzja!
przyjrzymy się francuskiemu stowarzyszeniu wegetariańskiemu: AVF, które jest pełne wszelkiego rodzaju informacji, takich jak przepisy kulinarne, a także na forum bardzo aktywny z vegeweb
https://vegeweb.org/index.php
powodzenia!
0 x
Avatar de l'utilisateur
fabio.gel
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 282
Rejestracja: 06/03/08, 13:33
Lokalizacja: 14 - Calvados
x 6




przez fabio.gel » 19/04/15, 09:53

Witaj petrusie

Moja rada jest taka, aby działać stopniowo, organizm nie lubi zbyt gwałtownych zmian (mówię z doświadczenia) :płakać:
Kontynuuj jedzenie jak zwykle i wprowadzaj nowe rzeczy w miarę upływu czasu.
0 x
Zrobię wszystko, aby nie pozostawiać śmieci świat moich dzieci ....
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 19/04/15, 10:50

W przeciwieństwie do alkoholu i tytoniu, które są uzależnieniami, z mojego doświadczenia wynika, że ​​dość łatwo jest je ograniczyć, a nie wyeliminować!

Na dwa sposoby:

- zmniejsz „porcję”

- przeplataj posiłki bez i od czasu do czasu oddaj się kontrolowanej "przyjemności"...

Ze względów kardiologicznych (zawał serca) stosuję dość rygorystyczną dietę, z bardzo niskimi docelowymi wartościami cholesterolu, które są trudne do osiągnięcia: zamiast być „ultra”, radzę sobie z tym, co nazywam „kontrolowanymi poślizgami”… Jeśli z powodów zawodowych na przykład przesadziłem, w danym tygodniu staram się być bardziej rygorystyczny w życiu prywatnym... W następnym tygodniu będzie to rodzinny posiłek...

A na moje 60. urodziny zażądałem mahousse „cote de bouche”. . .

To trwa już od 8 lat.

Są też „przekonani” wegetarianie. To kolejna rzecz. Szanuję. Jedna z moich córek taka jest. Ale nie sądzę, żeby to było rozsądne.
0 x
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491




przez Janic » 19/04/15, 14:12

did67 witaj

Są też „przekonani” wegetarianie. To kolejna rzecz. Szanuję. Jedna z moich córek taka jest. Ale nie sądzę, żeby to było rozsądne.
Co to znaczy być rozsądnym? Jest to pytanie filozoficzne tak stare jak ludzkość.
W rzeczywistości mierzymy to, co jest rozsądne w odniesieniu do naszej własnej sytuacji.
Na przykład jogging jest rozsądny w porównaniu nawet z biegaczem amatorem. Bieganie amatorskie jest rozsądne w porównaniu z bieganiem zawodowym, którego celem jest podium lub medal olimpijski. Wszystko jest zatem zależne od celu, jaki sobie stawiamy i środków, jakie sobie dajemy, aby go osiągnąć.
W rzeczywistości, mówię to z doświadczenia, pojęcie rozsądku ma więcej wspólnego z samousprawiedliwieniem własnego obecnego stanu niż z nierozsądnością innego możliwego stanu. Ale taka jest ludzka natura, trzeba się z tym pogodzić.
Prawdą jest jednak, że lepiej stopniowo przechodzić z jednej metody dietetycznej na drugą, niż dokonywać nagłej zmiany (chyba, że ​​jest to konieczne ze względów zdrowotnych).
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 19/04/15, 16:55

Stanie się wegetarianinem „w ten sposób” od razu musi z pewnością być frustrujące i niekoniecznie wskazane w kontekście diety.

Zacznij od okiełznania tego, co jesz, interesując się gotowaniem i stroną „przyjemności”. To nie jest stracony czas.

Osobiście zaczęłam od obrania cebuli, bo moja partnerka płakała jak magdalenka za każdym razem, gdy wbijała w nią nóż. Jedno doprowadziło do drugiego, zrobiłem sałatki, potem gulasze. (ponieważ wiele z nich zaczyna się od „podsmaż cebulę”)

Teraz, gdy mamy około 60 banków, zmniejszamy nasze dawki: 100 do 120 gr/dzień lub nawet mniej, jemy więcej warzyw. I kupujemy najlepszą jakość.

Naucz się oswajać przyprawy i przyprawy.

Ponieważ nadal potrzebujesz dawki energii, zmieniaj źródła węglowodanów: chleb, chleb pełnoziarnisty, ryż (jest sporo odmian), makarony wszystkich smaków, wszystkich kształtów i kolorów, kuskus i bulgur, komosa ryżowa, ziemniaki, pszenica ( Ebli)

Niektóre dania nie są zbyt mięsne, ale mimo to smaczne: chili con carne, sos boloński, paella.

Nawet mój syn, mizantropijny informatyk, wrócił do tego i twierdzi, że jest znacznie szczęśliwszy.

Graj zgodnie z pragnieniami, planuj, jeśli masz zamrażarkę, gotuj 2 lub 3 razy, przeglądaj książki i strony takie jak marmiton.org.

Jeśli pracujesz w firmie: porozmawiaj o tym ze współpracownikami, mężczyzną lub kobietą, z radością będziesz zaskoczony. W końcu znajdź „klub” lub staż: czasami można tam spotkać ludzi....

Krótko mówiąc, interesuj się tym, co masz na talerzu, będzie ci dobrze służyć i nie zapomnij o owocach.

Tutaj: znalezione bez patrzenia: http://lesmoutonsenrages.fr/2015/04/18/la-viande-de-qualite-devient-trop-chere-trouvez-les-proteines-ailleurs/#more-80379

Dzięki !
Ostatnio edytowane przez słoń 19 / 04 / 15, 17: 12, 1 edytowany raz.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 19/04/15, 16:59

To dobrze w stosunku do mnie, że to powiedziałem.

Ale mój „powód” wychodzi raczej z analizy systemowej, człowieka jako wszystkożernego drapieżnika, zdolnego przystosować się od granic Sahary do granic Arktyki… W niektórych z tych systemów żywność dla zwierząt jest warunkiem przetrwania.

W innych systemach rzeczywiście łatwiej jest być wegetarianinem. W niektórych jest to bardzo łatwe.

I oczywiście w dobie hipermarketów „to” czy „tamto” jest on dostępny dla każdego, jak każda inna fanaberia, najnowszy iPhone czy najświeższe wiadomości na temat Daesh…

Rozśmieszaj mnie i jednocześnie współczuj!), ci Kalifornijczycy w swoim supermarkecie „paleo”… Sposób na szaleństwo jak każdy inny! Ona nie jest śmiertelna, ta...
0 x
Piotr
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 586
Rejestracja: 15/09/05, 02:20
x 312




przez Piotr » 19/04/15, 18:22

Dzięki za linki

Słoń napisał:Stanie się wegetarianinem „w ten sposób” od razu musi z pewnością być frustrujące i niekoniecznie wskazane w kontekście diety.

Nie planuję całkowicie przejść na wegetarianizm, zbyt trudno byłoby mi pozbawić się grilla, kiszonej kapusty z dodatkami czy raclette.Chcę się jedynie pozbyć mojej "tradycyjnej" diety, w której jest za dużo mięsa.

Słoń napisał:Naucz się oswajać przyprawy i przyprawy.

Koniecznie muszę znaleźć jakiś poradnik po przyprawach i ich zastosowaniu, bo zupełnie nie mam pojęcia jak je wykorzystać, poza przyprawianiem mięs...

Słoń napisał:Ponieważ nadal potrzebujesz dawki energii, zmieniaj źródła węglowodanów: chleb, chleb pełnoziarnisty, ryż (jest sporo odmian), makarony wszystkich smaków, wszystkich kształtów i kolorów, kuskus i bulgur, komosa ryżowa, ziemniaki, pszenica ( Ebli)

Muszę spróbować komosy ryżowej, chyba nigdy jej nie jadłam.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 19/04/15, 18:44

Tutaj także nie ma sensu za wszelką cenę sięgać po egzotykę.

Ziemniak to doskonałe warzywo, dostępne w wielu odmianach...

Można znaleźć doskonałe pieczywo, różnorodne...

Komosa ryżowa to doskonały produkt... Agronomicznie to niezwykła roślina, którą odkryłem 35 lat temu na boliwijskich wyżynach... Tradycyjna komosa ryżowa miała lekko mydlany posmak, którego nie mogę znaleźć w „nowoczesnych” produktach, co mnie przekonuje myślę, że trochę nad tym popracowano (wybór?).
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 20/04/15, 10:25

w temacie przypraw: mam kilka „gwiazdek” :D

Moje dzieci uwielbiają to, kiedy wracają do domu:

Zupa Pistou (czosnkowa, bazylia)

mozarella pomidorowa: (oliwa z oliwek, świeża bazylia)

kapuśniak: tymianek, goździki, liść laurowy (ale ja oszukuję dodając kostkę rosołową na 2 litry wody)

surówka z surowej cykorii, fasola biała, roszponka: na słono

sałatka ziemniaczana na zimno: szalotka, papryka, olej arachidowy

sałatka z pomidorów: nie oszczędzaj na świeżym rozmarynie

poza kapuśniakiem (25 do 50 g boczku na osobę) jest to wszystko wegetariańskie i charakteryzuje się prostotą, którą trudno przewyższyć.

oliwa z oliwek to kulinarny wszechświat sam w sobie!
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be

Powrót do spożycia: "Zrównoważony odpowiedzialnej konsumpcji, porady dietetyczne i sztuczki"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 112